Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Co zrobić, by akwariowe ozdoby zdobiły a nie szpeciły ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Co zrobić, by akwariowe ozdoby zdobiły a nie szpeciły ?  (Przeczytany 31578 razy)
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #15 : Sierpień 18, 2011, 08:25:54 »

Co prawda to prawda, na całe szczęście urbanizacja jeszcze na tyle się nie posunęła by zaśmieconych obszarów rzek było więcej niż czystych, ale może powinno się edukować społeczeństwo choćby takim starym butem w akwarium czy puszką (oba spreparowane w taki sposób by nie szkodziły)

Kiedyś w rzece łowiłem magnesem neodymowym (z ciekawości i dla zabawy Wink ) i uwierzcie, że przez godzinę trochę żelastwa z wody wyciągnąłem Wink

Vento- niezłe foty wyszukałeś, o coś takiego mi chodziło choć te ubijaczki i te widełki to faktycznie jakieś extremum Cheesy a z krów pewnie rodzice by się uśmiali w czasie odwiedzin w Krakowie Cheesy

 Jak widać w powyższym wątku, nie mamy wpływu na zmieniające się trendy, a na zaśmiecone dna rzek w pewnym stopniu Wink natomiast tym czego nie da się zmienić absolutnie to podejście starych konserwatystów akwarystów, którzy mają już wyrobione swoje zdanie i swój pogląd (niemal jak religia) i za żadne skarby świata nie przyjmą do wiadomości, że szeroko pojęta akwarystyka, której tyczy się owe forum to również i ozdoby i biotop z puszką czy oponą, to wszystkie inne dziwne rzeczy którzy ludzie robią, a oni sami zajmują się tylko kilkoma procentami tejże dziedziny zwanej Akwarystyką.  Wink

Z moich obserwacji wynika, że nie ma tu na przykład tematu dla rodziców z dziećmi  Huh, gdzie mogli by pokazywać co ich szkraby konstruują w bańkach, a przecież spora część asortymentu w sklepach jest przeznaczona właśnie dla nich, poprzez specjalne małe, kolorowe akwaria, plastikowe rybki, sztuczne roślinki.

[dodam tylko, że to wolny temat i nie ma sensu się ciśnieni-ować Cheesy, polecam wypić sobie piwko i przyłączyć się do pogaduszki jak w Pub'ie Wink ]
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #16 : Sierpień 18, 2011, 08:33:18 »

Bez przesady... żeby nie powiedzieć g prawda Wink Nie wiem jakie rzeki Wy zwiedzacie, ale te po których ja się obijam wcale wielce zaśmiecone nie są. Zdecydowanie łatwiej znaleźć kawałek "biotopu" bez śmieci niż ze śmieciami (o Polsce piszę). Pewnie, że się zdarzają, ale to w końcu margines i dlatego w akwariach takie śmieci też są marginesem Smiley
G. prawda brzmi bardziej męsko Smiley
Pewnie, że nie ma co generalizować, ale prawie każdy z moich znajomych doświadczył rozcięcia stopy na radośnie umieszczonym kawałku szkła w rzece.
Mój ojciec jest zapalonym wędkarzem, gdybym powiedział, że zwiedził większość rzek w polsce to bym skłamał, niemniej "moczył kij" w wielu zakątkach polski i widział tam zarówno zbiorniki/rzeki zadbane jak i zupełny syf.
Jeśli rzeczka jest płytka, nic za wyjątkiem piasku tam nie zobaczysz, ale przy brzegu, gdzie nurt jest słabszy, można znaleźć sporo fantów.
Po prostu bohaterscy obozowicze rozbijający namioty nad rzeczką, bardzo często raczą wode swoimi odpadami.

I jeszcze jedno, jako ciekawostka.
Mam rodzine mieszkającą w pewnej wsi we wschodniej polsce.
Gdy byłem dzieckiem i wędkowanie wydawało mi się fajne, często zabierałem się z ojcem nad rzekę.
Nie bło dnia by jakiś debil zza drzew nie wpakował do rzeki śmieci, trafiały się też prawdziwe rarytasy w postaci...kotów zawinietych w reklamówkę, płynących z prądem wody.
W miastach gdzie świadomość jest większa, dba się też o czystość środowiska wodnego. Na wsiach...cóż, naoglądałem się sporo Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2011, 08:55:33 wysłane przez mrs » Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #17 : Sierpień 18, 2011, 08:36:43 »

Panie i Panowie-oto prace takich sław jak między innymi znanego chyba wszystkim Oliwer'a Knott'a. Po obejrzeniu poniższych zdjęć Wasze postrzeganie słowa "TANDETA" zmieni się na zawsze:


jakoś nie padłem na kolana oglądając tę tandetę, a swoją droga fajne ma nazwisko - można by rzec czego się nie czepi to "sKnoci"

a tak na poważnie wracając do ciekawego tematu "Co zrobić, by akwariowe ozdoby zdobiły a nie szpeciły ?" - najlepiej wyrzucić je z akwarium po czym kupić kulę szklaną i do niej na sucho wykonać bajeczny obrazek

w tym kierunku trzeba zmierzać:


jak słusznie ktoś zauważył te plastiki podobają się tylko młodym początkującym akwarystom żeby nie powiedzieć dzieciakom, a co do autorytetów i sławnych nazwisk to powiem tak: jeśli ktoś ubierze się w to co pokazują najnowsze trendy mody pod znakomitymi nazwiskami i wyjdzie w tym na ulicę to ma moralne prawo do zasłaniania się nazwiskami niektórych tandeciarzy którzy uważają się za dzisiejszych artystów

i jeszcze jeden wątek który jest poplątany w tym temacie pisząc "NATURA" trzeba wyjaśnić co się ma na myśli czy chodzi o żywe lub naturalne pochodzące z przyrody elementy czy "odzwierciedlanie warunków naturalnych" w swoim akwarium bo to zasadniczo dwie różne rzeczy

"odzwierciedlanie warunków naturalnych" najtrafniej ujął kolega Patryk79

Ależ oczywiście. Nie wolno też zapominać o symulacji okresowych spływów powierzchniowych z okolicznych pól uprawnych w postaci kilku kropel wyciągu z szamba przy podmianie. Przy okazji uzupełnimy w ten sposób niedobory makro. Mile widziany jest też dodatek (odrobina wystarczy) olejów maszynowych na powierzchnię.
hehehe


chyba nie muszę pisać na jakim stanowisku stoję w sprawie plastików w akwarium?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2011, 08:49:29 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #18 : Sierpień 18, 2011, 09:08:10 »

chyba nie muszę pisać na jakim stanowisku stoję w sprawie plastików w akwarium?

Ale my nie opowiadamy tylko o plastikach Wink
Gdyby ktoś dla przykładu chciał zaprezentować starą wazę rzymską stojącą na części bruku a to wszystko na zalanym terenie, coś na styl Atlantydy, a z owej wazy falowały by bujne rośliny (dodam jeszcze, że w owych czasach nie było plastiku i wszystko było wyrabiane z naturalnych surowców takich jak np.kamień Wink )

Czy to mogło by się podobać ?

Albo gdyby ktoś w ten sam sposób urządził morszczaka zarośniętego życiem ?
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #19 : Sierpień 18, 2011, 09:48:41 »

Ale my nie opowiadamy tylko o plastikach Wink
Gdyby ktoś dla przykładu chciał zaprezentować starą wazę rzymską stojącą na części bruku a to wszystko na zalanym terenie, coś na styl Atlantydy, a z owej wazy falowały by bujne rośliny (dodam jeszcze, że w owych czasach nie było plastiku i wszystko było wyrabiane z naturalnych surowców takich jak np.kamień Wink )

Czy to mogło by się podobać ?

Albo gdyby ktoś w ten sam sposób urządził morszczaka zarośniętego życiem ?

masz rację - wszystko zależy od upodobań, do kamieni i naturalnych surowców chyba nikt nie ma wątpliwości co do dzbanków myślę, że to kwestia gustu (w końcu żyjemy w takich czasach że artystkę szybciej zobaczysz bez majtek niż bez makijażu - i o ten plastik mi chodzi Smiley))

ale z drugiej strony ja soję na stanowisku czystej przyrody skrawka świeżej natury w akwarium i nie chce robić w akwarium śmietnika ludzkości w postaci ukrytych czy zatopionych podwodnych skarbów, jedyne co mogę rzec to czy dany "futurystyczny" zbiornik podoba mi się  czy też nie

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2011, 09:56:11 wysłane przez Mirmil » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #20 : Sierpień 18, 2011, 10:14:01 »

A swoja drogą, zastanawia mnie jedna kwestia przy odwzorowywaniu naturalnego środowiska ryb-czy należy do zbiorników z rybami z polskich wód wrzucać butelki, puszki i tym podobne występujące w ich środowisku "dekoracje"?
Ależ oczywiście. Nie wolno też zapominać o symulacji okresowych spływów powierzchniowych z okolicznych pól uprawnych w postaci kilku kropel wyciągu z szamba przy podmianie. Przy okazji uzupełnimy w ten sposób niedobory makro. Mile widziany jest też dodatek (odrobina wystarczy) olejów maszynowych na powierzchnię.
W ten sposób zawsze odpowiadam na równie bystre pytania pokazujące stan wiedzy na temat naszych wód  Wink

Jak to zgrabnie ująłeś, "bystrość" tego pytania nie wynika z ignorancji, lecz z realiów panujących w tym kraju i obserwacji wód nad którymi regularnie przebywam. Stan wiedzy w tym wypadku to to co widzę. Jeśli Ty widujesz jedynie czyste cieki i zbiorniki wodne, to tylko pogratulować. Może podrzuć jakieś namiary na jezioro w Polsce, gdzie nie zalegają takie śmieci na dnie-chętnie się tam wybiorę Smiley A skoro pytanie powtarza się tak często, że zdążyłeś już ułożyć taki wierszyk w odpowiedzi, to coś w tym musi być.
Tyle.

A w temacie-może to umieszczane ceramicznych wraków statków i czaszek w zbiornikach, wynikające niewątpliwie z ignorancji, jest powodowane również dostępnością tych artykułów na naszym rynku i wspaniałymi radami oferujących je sprzedawców? W sklepie akwarystycznym łatwiej potknąć się o zamek, niż znaleźć ładny korzeń. Poza tym początkujący akwaryści wychodzą niejednokrotnie z tych sklepów ze zbiornikiem 15L, welonkami do niego, sztucznymi roślinami i wspomnianą ceramiką właśnie. Czy wszystkich tych wyborów dokonują samodzielnie? A nawet jeśli, to gdzie pomoc sprzedawcy w wyborze odpowiednich dekoracji (nie wspominając już o obsadzie)?
Zapisane

patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #21 : Sierpień 18, 2011, 10:26:07 »

Vento. Oczywiście, że nie widuję wyłącznie czyściutkich cieków i jezior. Chodziło mi raczej o Twój opis środowiska naturalnego dla ryb. Jeśli faktycznie tam gdzie bywasz syf w rzekach jest tak powszechny, że uważasz go za rzecz naturalną to zapraszam do siebie, na Pojezierze Brodnickie. Wykąpiemy się w jeziorach, w których da się kąpać, spłyniemy sobie Drwęcą, na ryby skoczymy. Odpoczniesz i może zmienisz spojrzenie na polskie wody  Smiley
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #22 : Sierpień 18, 2011, 11:18:16 »

A w temacie-może to umieszczane ceramicznych wraków statków i czaszek w zbiornikach, wynikające niewątpliwie z ignorancji, jest powodowane również dostępnością tych artykułów na naszym rynku i wspaniałymi radami oferujących je sprzedawców? W sklepie akwarystycznym łatwiej potknąć się o zamek, niż znaleźć ładny korzeń. Poza tym początkujący akwaryści wychodzą niejednokrotnie z tych sklepów ze zbiornikiem 15L, welonkami do niego, sztucznymi roślinami i wspomnianą ceramiką właśnie. Czy wszystkich tych wyborów dokonują samodzielnie? A nawet jeśli, to gdzie pomoc sprzedawcy w wyborze odpowiednich dekoracji (nie wspominając już o obsadzie)?

z tym się zgadzam w 100% to właśnie z tego wynika nieszczęście początkujących akwarystów

co do polskich wód to z tym bywa różnie nie ma co tragizować w podkarpackim gdzie mieszkam i legalnie łowię ryby jest bardzo dużo miejsc gdzie jest bardzo czysto, są nawet na terenach zakwalifikowanych jako wody górskie na których też łowię, cieki w Bieszczadach gdzie wodę ze strumieni można pić, oczywiście jak długo tak będzie nie wiem ale widać już na wsi polskiej że cywilizacja i świadomość rośnie z roku na rok, pamiętam kiedyś co było i widzę dziś jest duża poprawa według mnie 
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #23 : Sierpień 18, 2011, 11:48:08 »

Mój ojciec jest zapalonym wędkarzem, gdybym powiedział, że zwiedził większość rzek w polsce to bym skłamał, niemniej "moczył kij" w wielu zakątkach polski i widział tam zarówno zbiorniki/rzeki zadbane jak i zupełny syf.
Ja tez widziałem sporo syfu (np Bóbr po powodziowej wodzie wygląda ciekawie, wszystko można tam znaleźć Smiley ), ale to ciągle zdecydowana mniejszość całości wód. Ale niejako zgadzam się z tym co napisałeś, tam gdzie docierają wędkarze (głównie ci niedzielni, nie piszę o prawdziwych fascynatach) syf najczęściej jest wszechobecny. Jest cała masa czystych rzek i jezior i mówienie, że np puszki są nieodłącznym elementem biotopu polskich rzek jest bzdurą.

Może podrzuć jakieś namiary na jezioro w Polsce, gdzie nie zalegają takie śmieci na dnie-chętnie się tam wybiorę Smiley
Cała masa ich jest, choćby w Lubuskiem. Chyba, że kilka puszek i reklamówek na miejskiej plaży dyskwalifikuje już całe jezioro jako czyste Wink Kryształowo czystą wodę płynącą tez łatwo wskazać Smiley żeby daleko nie szukać, ze 30 km od Wrocławia płynie sobie Cicha Woda. Przy wioskach śmieci oczywiście jakieś tam są, ale nijak to nie wpływa na to, że typowy tam jest biotop, to taki z piaskiem, korzeniami, kamieniami itp a nie z puszkami czy innym syfem.

A w temacie, to przecież wizualny odbiór zbiornika jest kwestią indywidualną. Mimo że sam poszedłem inną akwariową drogą, to bez problemu jestem sobie w stanie wyobrazić aranż z zamkiem w zielsku, który będzie świetnie się prezentował. Tylko żeby to osiągnąć to trzeba się przyłożyć, przemyśleć całość i mieć spore pojęcie o akwarystyce. A tego typu ozdoby są jednak najczęściej domeną totalnych akwariowych laików (abstrah*ąc od znanych akwarystów, oni z tego żyją i kombinują jak mogą, także poprzez takie wynalazki jak linkach).
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #24 : Sierpień 18, 2011, 11:55:05 »

A w temacie, to przecież wizualny odbiór zbiornika jest kwestią indywidualną. Mimo że sam poszedłem inną akwariową drogą, to bez problemu jestem sobie w stanie wyobrazić aranż z zamkiem w zielsku, który będzie świetnie się prezentował. Tylko żeby to osiągnąć to trzeba się przyłożyć, przemyśleć całość i mieć spore pojęcie o akwarystyce. A tego typu ozdoby są jednak najczęściej domeną totalnych akwariowych laików (abstrah*ąc od znanych akwarystów, oni z tego żyją i kombinują jak mogą, także poprzez takie wynalazki jak linkach).

No i w końcu w całym tym zamieszaniu, znalazłem wypowiedź, która świadczy o tym, że ktoś rozumie całe zagadnienie, właśnie chodzi tu o takie rady, by ktoś mógł tego dokonać o czym napisał ducze Wink
Zapisane

thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #25 : Sierpień 18, 2011, 11:58:14 »

A sądzicie, że tylko w polskich rzekach i jeziorach są śmieci ?
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #26 : Sierpień 18, 2011, 12:00:22 »

A sądzicie, że tylko w polskich rzekach i jeziorach są śmieci ?

thunderdome, dajmy już spokój śmieciom Wink one są już niemal wszędzie.

Niech ktoś zacznie wreszcie odpisywać na pytanie zapisane w temacie Wink
Zapisane

thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #27 : Sierpień 18, 2011, 12:06:25 »

Anubis, wszystko jest zależne od tego w jakim rejonie mieszkamy, w niektórych jest mniej, a w niektórych więcej i to jest oczywista oczywistość. Ale to pytanie miało na celu uświadomić po części to, że ciągle nadajemy jakie to polskie wody nie są zanieczyszczone itd itd, a przecież w innych miejscach na ziemi, jest tak samo, albo i jeszcze gorzej.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #28 : Sierpień 18, 2011, 12:58:26 »

Ok, skończmy temat czystości wód w PL, bo OT się robi. Może zrobimy konkurs na "sztuczny" aranż. Jakąś 20tkę każdy sobie chyba wygramoli, co wy na to ?

Pozdrawiam, R.
Zapisane
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #29 : Sierpień 18, 2011, 16:56:52 »

ja powiem nawet więcej Smiley mysle ze mozna by na tej kanwie zrobic nawet nastepny konkurs... najciekawsza kompozycja z uzyciem ozdob akwariowych:) jakis maly zbiorniczek tylko na potrzeby kilku fotek...
sorry rodia napisałem post i zorientowałem się, że w sumie zdublowalem Twoj pomysl - coz jestem w stanie wskazujacym wiec mam prawo Cheesy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2011, 16:59:23 wysłane przez rafalkudlaty » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: