Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « eutanazja, czyli traktujmy rybki po ludzku
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: eutanazja, czyli traktujmy rybki po ludzku  (Przeczytany 25805 razy)
maksionek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #45 : Marzec 24, 2011, 20:27:53 »

Dzięki, że powiedziałeś, bo miałam co do tego wątpliwości. To jaką ty metodę proponujesz zamiast tego?

Nie przeginaj... przecież cały wątek jest o tym jaką metodę proponuje maksionek...



Ja naprawdę nie odważę się rekomendować metody, którą sam wybrałem dla siebie i nie taki był cel otwarcia tego wątku.
Moim celem było wskazanie GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ INFORMACJE na temat różnych metod eutanazji rybek.

Jeszcze raz powtarzam: po angielsku raporty AVMA i dla Komisji UE (linki podałem wcześniej)

po polsku http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/16/87/1687.pdf

Pozdrawiam

P.S. Jeśli jednak chcesz zapoznać się z metodą z olejkiem goździkowym, to służę pomocą.
Zapisane
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #46 : Marzec 24, 2011, 20:46:02 »

Dzięki za link. ciekawy, nie przeczytałem do końca bo średnio mam ochotę na czytanie o zabijaniu zwierzaków...
Hipotermia (obniżenie temperatury) nie jest humanitarne... a jednak ktoś pisał o lodzie...
Zapisane
maksionek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #47 : Marzec 24, 2011, 20:46:30 »

Podam kilka fragmentów z raportu dla UE, każdy może wyciągać własne wnioski:


Dekapitacja Dekapitacja może być stosowana do eutanazji małych ryb, natomiast jest problematyczna w przypadku większych. Powinna być przeprowadzana w głębokim uśpieniu lub po ogłuszeniu, ponieważ istnieją wątpliwości dotyczące natychmiastowej utraty przytomności. Badania przeprowadzone na węgorzach wykazały funkcjonowanie mózgu przez 35 minut po dekapitacji (Verheijen i Flight 1995) i dlatego mózg powinien być natychmiast zniszczony. Metodę tę dopuszcza się wyjątkowo, gdy nie jest możliwe zastosowanie innej, z uwzględnieniem powyższych zastrzeżeń. Przerwanie rdzenia przez nacięcie grzbietu nie jest dopuszczalne, za wyjątkiem ryb pozbawionych uprzednio czucia (Flight i Verheijen 1993).


Metody niedopuszczalne do eutanazji ryb

Usunięcie z wody Wywołuje stres i cierpienie z powodu długiego czasu potrzebnego do uzyskania utraty przytomności. Schładzanie znacznie przedłuża ten czas. Jest to niedopuszczalna metoda eutanazji ryb (Kestin 1993, Kestin i wsp. 1991).

Zmiażdżenie całego ciała    Uważane jest za niedopuszczalną i niehumanitarną metodę eutanazji.

Hipotermia (obniżanie temperatury) Włożenie ryb do zamrażarki lub do pokruszonego lodu przedłuża okres przytomności i nie zmniejsza zdolności odczuwania bólu. Z tego powodu nie dopuszcza się stosowania hipotermii jako metody eutanazji.

Hipertermia (podwyższanie temperatury) Ryby po wpuszczeniu do gorącej wody przyciskają pokrywy skrzelowe ściśle do ciała tworząc w ten sposób zapas tlenu, co przedłuża okres przytomności. Wrząca woda powoduje krańcowy ból. Z tych powodów metody tej nie powinno się stosować do uśmiercania żadnego z gatunków ryb.

Następujące metody mogą być stosowane wyłącznie w przypadku ryb nieprzytomnych: zniszczenie mózgu, dekapitacja i skrwawienie

Następujące metody uważa się za niedopuszczalne do uśmiercania ryb: usunięcie z wody, zmiażdżenie całego ciała, porażenie pradem, hipotermia, hipertermia, 2-fenoksyetanol, dwutlenek węgla, eter dietylowy, sekobarbital, amobarbital, uretan, wodzian chloralu, trzeciorzędowy alkohol amylowy, tribromoetanol, chlorobutanol, metylopentynol, pirydyny


Mam nadzieje, ze to trochę pomoże zainteresowanym.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 20:48:15 wysłane przez maksionek » Zapisane
g_stanislaw
Gość
« Odpowiedz #48 : Marzec 24, 2011, 22:44:16 »

A czy raport UE nie mówi, jak w humanitarny sposób zabić pchłę?
Sorry. Ale jak czytam/słyszę, że: "takie są przepisy UE", to mnie krew zalewa.
Likwiduj rybki w taki sposób, jaki uważasz za słuszny i przestań już męczyć.
Napisz lepiej coś o swoim zbiorniku. Może jakieś fotki? Dyskusja będzie dużo ciekawsza.
Zapisane
maksionek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #49 : Marzec 24, 2011, 22:59:27 »

A czy raport UE nie mówi, jak w humanitarny sposób zabić pchłę?
Sorry. Ale jak czytam/słyszę, że: "takie są przepisy UE", to mnie krew zalewa.
Likwiduj rybki w taki sposób, jaki uważasz za słuszny i przestań już męczyć.
Napisz lepiej coś o swoim zbiorniku. Może jakieś fotki? Dyskusja będzie dużo ciekawsza.


Jeśli uważasz, że wiesz lepiej od cytowanych prac, to masz do tego prawo. Z całą pewnością różnimy się co do stosunku do UE, ale to nie temat na tutaj.
W tym wątku też nie miejsca na mój zbiornik Wink, ale dziękuję za zainteresowanie.

co do "męczenia": jeśli Cię temat męczy (jest taki, jaki jest) - to wybacz, ale po co czytasz??

Pozdrawiam
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #50 : Marzec 25, 2011, 22:06:56 »

maksiorek
1.Na podstawie jakich badań, oraz ile ryb zostało uśmierconych w celu tych badań na których się opierasz żeby zostały wysunięte wnioski że taka śmierć jest doba a taka nie dobra ?

2.Czy ryby odczuwają ból, a jeżeli tak to w jaki sposób?

3.Pod jaką aparaturę pomiarową były podłączane ryby w trakcie egzekucji i zaraz po niej, oraz na jakiej podstawie z odczytów tych urządzeń zostały wyłonione wnioski na temat bolesnej lub bezbolesnej śmierci?

4.Ta AVMA którą się tak zasłaniasz ma jakieś laboratorium śmierci, i skąd biorą sadystów do zabijania zwierząt i sprawdzania czy szybko i boleśnie lub bezboleśnie zdechnie ?

‘’Znalazłem artykuł natomiast, który rekomenduje (nieoficjalnie) użycie olejku goździkowego, który podany w odpowiednich dawkach i w odpowiedni sposob, najpierw znieczula i usypia, a następnie po podniesieniu stężenia, powoduje bezbolesną śmierć (proces podobny do usypiania zwierząt domowych)’’
5.Dlaczego ten artykuł rekomenduje tą metodę nieoficjalnie ?

6.Jakie to są odpowiednie dawki?

7.Na jakiej podstawie twierdzisz że ta metoda powoduje bezbolesną śmierć, byłeś usypiany olejkiem ?

8.Skąd wiesz że proces usypiania zwierząt domowych jest bezbolesny, w poprzednim wcieleniu byłeś psem ?

‘’Zmiażdżenie całego ciała    Uważane jest za niedopuszczalną i niehumanitarną metodę eutanazji.’’
''Hipertermia Wrząca woda powoduje krańcowy ból.''
9.Kto i na podstawie jakich badań to stwierdził ?

Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
maksionek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #51 : Marzec 25, 2011, 23:20:38 »

maksiorek
1.Na podstawie jakich badań, oraz ile ryb zostało uśmierconych w celu tych badań na których się opierasz żeby zostały wysunięte wnioski że taka śmierć jest doba a taka nie dobra ?

2.Czy ryby odczuwają ból, a jeżeli tak to w jaki sposób?

3.Pod jaką aparaturę pomiarową były podłączane ryby w trakcie egzekucji i zaraz po niej, oraz na jakiej podstawie z odczytów tych urządzeń zostały wyłonione wnioski na temat bolesnej lub bezbolesnej śmierci?

4.Ta AVMA którą się tak zasłaniasz ma jakieś laboratorium śmierci, i skąd biorą sadystów do zabijania zwierząt i sprawdzania czy szybko i boleśnie lub bezboleśnie zdechnie ?

‘’Znalazłem artykuł natomiast, który rekomenduje (nieoficjalnie) użycie olejku goździkowego, który podany w odpowiednich dawkach i w odpowiedni sposob, najpierw znieczula i usypia, a następnie po podniesieniu stężenia, powoduje bezbolesną śmierć (proces podobny do usypiania zwierząt domowych)’’
5.Dlaczego ten artykuł rekomenduje tą metodę nieoficjalnie ?

6.Jakie to są odpowiednie dawki?

7.Na jakiej podstawie twierdzisz że ta metoda powoduje bezbolesną śmierć, byłeś usypiany olejkiem ?

8.Skąd wiesz że proces usypiania zwierząt domowych jest bezbolesny, w poprzednim wcieleniu byłeś psem ?

‘’Zmiażdżenie całego ciała    Uważane jest za niedopuszczalną i niehumanitarną metodę eutanazji.’’
''Hipertermia Wrząca woda powoduje krańcowy ból.''
9.Kto i na podstawie jakich badań to stwierdził ?




Do jasnej cholery, dość już mam tych idiotycznych uwag i osobistych wycieczek.

Jeśli półanalfabeci i ignoranci, którzy pozwalają sobie na takie prowadzenie dyskusji, nie rozumieją podstawowych zasad badań naukowych, to ja już mam dość. Próbowałem tłumaczyć jak dzieciom (czasem mam wrażenie, ze to chyba 12-latki piszą te wszystkie bzdury) - jeśli to nie dociera do niektórych, trudno.

Mówię ostatni raz: ci, którzy potrafią czytać raporty naukowe, z pełna bibliografią i uzasadnieniem metodologicznym (patrz linki) i chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat eutanazji zwierząt, znajdą wszystko we wspomnianych raportach.
Opisy metodologii i spis bibliografii zajmuje kilkanaście stron w raporcie wykonanym przez (cytuję nagłówek):

"Opracowane przez Zespół: Pani Bryony Close (przewodnicząca),
Dr Keith Banister, Dr Vera Baumans, Dr Eva-Maria Bernoth, Dr Niall Bromage, Dr John Bunyan, Profesor Dr Wolff Erhardt, Profesor Paul Flecknell, Dr Neville Gregory, Profesor Dr Hansjoachim Hackbarth, Profesor David Morton i Pan Clifford Warwick
Adres do korespondencji: Pani B Close, Battleborough Croft, Battleborough Lane, Brent Knoll, Highbridge, Somerset TA9 4DS, UK"



Proszę resztę uwag  (w głupawym i obraźliwym oryginale jak wyżej zacytowany fragment pióra Szanownego Kolegi Drago oraz w kilku innych wpisach) przesyłać prosto do naukowców, ktorzy te badania wykonali i wnioski opublikowali, będą mieli nad czym się pośmiać podczas lunchu.

A ci z Was, którzy chcą mordować swoje rybki, albo moze i inne zwierzęta, na wszelkie barbarzyńskie sposoby według własnych upodobań - nieskażeni wiedzą i kulturą osobistą - róbcie tak i zachowujcie się tak dalej, na pewno daleko w życiu zajdziecie...
Życzę powodzenia w karierach naukowych i biznesowych.

Myślę, że moderator dawno juz powinien wyrzucić z forum wszystkich piszących obraźliwe uwagi pod adresem innych uczestnikow, ale może nie robi tego, bo prawie na wszystkich forach, jak i na tym "koledzy" oblewają się błotem i pomyjami przy okazji tkzw. dyskusji, wiec się przyzwyczaił. Prosiłem kilkakrotnie, żeby ograniczyć dyskusję do kwestii merytorycznych, ale to widocznie niemożliwe Sad

To tyle.
Pozdrawiam po raz ostatni.

P.S Gdyby Pan Drago zadał sobie trud przeczytania moich (wielokrotnie cierpliwie powtarzanych) wpisów na tym wątku oraz tekstów, które cytowałem jako źródła, znalazłby odpowiedzi na swoje, delikatnie mówiąc naiwne pytania - a niedelikatnie: poniżej poziomu gimnazjum (ale moze jest Pan dopiero w 3. klasie?)

P.S. 2 sorry za te złośliwości, ale już straciłem cierpliwość Wink

Szanowny Drago,
Gdybym wcześniej zauważył jak adekwatny wybrał Pan sobie awatar, pewnie bym sobie darował ten poprzedni wpis. Teraz lepiej wszystko rozumiem.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 00:16:14 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
maksionek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #52 : Marzec 25, 2011, 23:30:26 »

Dokument ten został opracowany dla programu DGXI Komisji Europejskiej w celu zastosowania razem z zarządzeniem 86/609/EEC z 24 listopada 1986 roku pod tytułem Przybliżenie praw, regulacji i zarządzeń administracyjnych, obowiązujących w Krajach Członkowskich, do¬tyczących ochrony zwierząt stosowanych w doświadczeniach i innych celach naukowych (nr L 358, ISSN 0378-6978). Dotyczy to w szczególności Artykułu 2(1) opublikowanego przez Komisję Europejską w październiku 1995 roku, który definiuje “humanitarne metody uś¬miercania” jako “uśmiercanie zwierzęcia przy minimalnym cierpieniu fizycznym i psychicznym, odpowiednio dostosowane do danego gatunku”.


 
Dokument ten jest opublikowany w dwóch częściach. Część pierwsza zawiera rozdział pierwszy i drugi oraz spis piśmiennictwa. Trzeci rozdział, razem ze spisem wszystkich cytowanych w obydwu częściach publikacji i omówieniem materiału szkoleniowego, będzie opublikowany w styczniowym numerze Laboratory Animals w 1997 roku. Odbitki obydwu części raportu będą dostępne pod adresem: Mrs S E Wolfensohn, Supervisor of Veterinary Services, University of Oxford, Veterinary Services, c/o University Laboratory of Physiology, Parks Road, Oxford OXI 3PT, UK

 (Tel: +44(0)1865-272545,

Fax:+44(0)1865-272118,

Email: sarah.wolfensohn@vet.ox.ac.uk).
Spis treści części 1
Podziękowania                2
Przedmowa                2
1.   Wstęp                3
       1.1 Zasady eutanazji             3
       1.2 Wyjaśnienie nazewnictwa          3
       1.3 Oznaki bólu i stresu          4
       1.4 Rozpoznanie i potwierdzenie
             śmierci                5
       1.5 Personel i jego szkolenie          5
       1.6 Zasady postępowania
             i ograniczenia ruchów zwierząt       6
       1.7 Wyposażenie             6
       1.8 Zasady utylizacji zwłok            6

2.   Uwagi ogólne na temat
       metod eutanazji             6
       2.1 Dopuszczalne metody eutanazji       6
       2.2 Metody dopuszczalne do
       eutanazji  zwierząt nieprzytomnych     14
       2.3 Niedopuszczalne metody eutanazji     16
Spis piśmiennictwa           18
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #53 : Marzec 25, 2011, 23:31:49 »

Do jasnej cholery, dość już mam tych idiotycznych uwag i osobistych wycieczek.

Jeśli półanalfabeci i ignoranci, którzy pozwalają sobie na takie prowadzenie dyskusji, nie rozumieją podstawowych zasad badań naukowych, to ja już mam dość. Próbowałem tłumaczyć jak dzieciom (czasem mam wrażenie, ze to chyba 12-latki piszą te wszystkie bzdury) - jeśli to nie dociera do niektórych, trudno.

Mówię ostatni raz: ci, którzy potrafią czytać raporty naukowe, z pełna bibliografią i uzasadnieniem metodologicznym (patrz linki) i chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat eutanazji zwierząt, znajdą wszystko we wspomnianych raportach.
Opisy metodologii i spis bibliografii zajmuje kilkanaście stron w raporcie wykonanym przez (cytuję nagłówek):

"Opracowane przez Zespół: Pani Bryony Close (przewodnicząca),
Dr Keith Banister, Dr Vera Baumans, Dr Eva-Maria Bernoth, Dr Niall Bromage, Dr John Bunyan, Profesor Dr Wolff Erhardt, Profesor Paul Flecknell, Dr Neville Gregory, Profesor Dr Hansjoachim Hackbarth, Profesor David Morton i Pan Clifford Warwick
Adres do korespondencji: Pani B Close, Battleborough Croft, Battleborough Lane, Brent Knoll, Highbridge, Somerset TA9 4DS, UK"



Proszę resztę uwag  (w głupawym i obraźliwym oryginale jak wyżej zacytowany fragment pióra Szanownego Kolegi Drago oraz w kilku innych wpisach) przesyłać prosto do naukowców, ktorzy te badania wykonali i wnioski opublikowali, będą mieli nad czym się pośmiać podczas lunchu.

A ci z Was, którzy chcą mordować swoje rybki, albo moze i inne zwierzęta, na wszelkie barbarzyńskie sposoby według własnych upodobań - nieskażeni wiedzą i kulturą osobistą - róbcie tak i zachowujcie się tak dalej, na pewno daleko w życiu zajdziecie...
Życzę powodzenia w karierach naukowych i biznesowych.

Myślę, że moderator dawno juz powinien wyrzucić z forum wszystkich piszących obraźliwe uwagi pod adresem innych uczestnikow, ale może nie robi tego, bo prawie na wszystkich forach, jak i na tym "koledzy" oblewają się błotem i pomyjami przy okazji tkzw. dyskusji, wiec się przyzwyczaił. Prosiłem kilkakrotnie, żeby ograniczyć dyskusję do kwestii merytorycznych, ale to widocznie niemożliwe Sad

To tyle.
Pozdrawiam po raz ostatni.

P.S Gdyby Pan Drago zadał sobie trud przeczytania moich (wielokrotnie cierpliwie powtarzanych) wpisów na tym wątku oraz tekstów, które cytowałem jako źródła, znalazłby odpowiedzi na swoje, delikatnie mówiąc naiwne pytania - a niedelikatnie: poniżej poziomu gimnazjum (ale moze jest Pan dopiero w 3. klasie?)

P.S. 2 sorry za te złośliwości, ale już straciłem cierpliwość Wink
Dzidzia, może troszkę grzeczniej. Drago to Ty możesz buty czyścić - oczywiście, o ile on wyraziłby na to zgodę.

Jeśli masz problem, możesz znaleźć inne forum, nikt za Tobą płakać nie będzie.


Używaj opcji "zmień", nie pisz posta pod postem.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #54 : Marzec 26, 2011, 00:15:20 »

maksiorek ''ale moze jest Pan dopiero w 3. klasie?'' Tak a skąd to wiedziałeś ? W przyszłym roku jak zdam idę do 4 klasy.

A co ma awatar do tej dyskusji ?

Chciałeś dyskutować od samego początku, a nie znasz odpowiedzi na pytania o organizację którą się zakrywasz?

Tak się składa że czytałem te śmieszne linki i :
nie znalazłem odpowiedzi ile ryb zostało zabitych w ramach tych ''prac naukowych'' pewnie zdrowych
nie znalazłem odpowiedzi czy ryby odczuwają ból i jeżeli tak to w jaki sposób
nie znalazłem odpowiedzi czy ryby były podłączone do elektroencefalografu, tomografu komputerowego czy jeszcze jakiejś innej aparatury pomiarowej
nie znalazłem odpowiedzi skąd biorą ludzi do mordowania i patrzenia czy zwierzę bezboleśnie zdycha czy go boli
nie napisałeś też nic wcześniej odnośnie pytania 5,6,7,8
nie znalazłem też odpowiedzi dlaczego ‘’Zmiażdżenie całego ciała    Uważane jest za niedopuszczalną i niehumanitarną metodę eutanazji’’
Dlatego zadałem te pytania Tobie szanowny kulego.

‘’Opisy metodologii i spis bibliografii zajmuje kilkanaście stron w raporcie wykonanym przez’’ a ja chciałem krótkie odpowiedzi a nie kilkanaście stron z których pewnie nic nie wynika bo po przeczytaniu wszystkich i tak nie wiadomo o co chodzi. Pewnie zawarte są tam takie same dyrdymały i pie….. o Szopenie jak 300 stronicowy raport Sił Powietrznych USA dotyczący rozbicia się balonu Mogul w Roswell.

‘’Proszę resztę uwag  (w głupawym i obraźliwym oryginale jak wyżej zacytowany fragment pióra Szanownego Kolegi Drago oraz w kilku innych wpisach) przesyłać prosto do naukowców, ktorzy te badania wykonali i wnioski opublikowali, będą mieli nad czym się pośmiać podczas lunchu.’’
Dawaj tych naukowców tu na forum, z przyjemnością poczytam o ich rozbawieniu.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
maksionek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #55 : Marzec 26, 2011, 01:18:47 »

causa finita Wink
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #56 : Marzec 26, 2011, 10:38:05 »

Ej, ale czy do tego wszystkiego wymagana jest kłótnia?
Z tego forum można dowiedzieć się na prawdę 1000 ciekawych rzeczy, ale jak jakiś `gość` zobaczy to wszystko (kłótnie) to wątpię, żeby na forum się zarejestrował. To na prawdę odpychające. Ale jeśli musicie się kłócić to może lepiej na PW ?
Pozdrawiam. Smiley

PS. Ja mam 12 lat.  Wink
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #57 : Marzec 26, 2011, 13:23:23 »

Maksionek mam do Ciebie pytanie takie czy jadasz ryby? Jak tak to czy zastaniawiałeś się podczas takiej konsumpcji jak dana ryba została zabita i nie dlatego, że była chora tylko po to byś mógł ją zjeść.
Co to za różnica jak zginie ważne aby się nie męczyła najważniesza to wg mnie szybka śmierć i np. zmiażdżenie całego ciała w ułamek sekundy to dobra śmierć niż jakieś faszerowanie ryby chemią (olejki ).

Powinieneś zmienić temat wątku na eutanazja wg metody Maksionka bo tylko taką uznajesz za słuszną i tyle koniec więcej tu się nie będę skrobał bo zdanie masz tylko jedno.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
maksionek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #58 : Marzec 26, 2011, 17:24:44 »

Ej, ale czy do tego wszystkiego wymagana jest kłótnia?
Z tego forum można dowiedzieć się na prawdę 1000 ciekawych rzeczy, ale jak jakiś `gość` zobaczy to wszystko (kłótnie) to wątpię, żeby na forum się zarejestrował. To na prawdę odpychające. Ale jeśli musicie się kłócić to może lepiej na PW ?
Pozdrawiam. Smiley

PS. Ja mam 12 lat.  Wink


Imponujesz mi! Wśród wszystkich dorosłych jesteś jedną z bardzo niewielu osób, które zrozumiały o co mi chodzi.
Powodzenia

Maksionek mam do Ciebie pytanie takie czy jadasz ryby? Jak tak to czy zastaniawiałeś się podczas takiej konsumpcji jak dana ryba została zabita i nie dlatego, że była chora tylko po to byś mógł ją zjeść.
Co to za różnica jak zginie ważne aby się nie męczyła najważniesza to wg mnie szybka śmierć i np. zmiażdżenie całego ciała w ułamek sekundy to dobra śmierć niż jakieś faszerowanie ryby chemią (olejki ).

Powinieneś zmienić temat wątku na eutanazja wg metody Maksionka bo tylko taką uznajesz za słuszną i tyle koniec więcej tu się nie będę skrobał bo zdanie masz tylko jedno.


tak!  zastanawiam się i jeśli moge coś zrobić, żeby to zmienic na lepsze to próbuję Wink na przykład sprawdzam na puszce z tuńczykiem, czy jest znak z malym delfinem (oznacza humanitarny sposób połowo, a przynajmniej humanitarny dla delfina),
oczywiście, że ważne jest jak się rybę (zwierzę) zabija, czy to na zywnosc, czy z powodu choroby nie gra roli)
staram się robić co mogę, żeby było to wykonywane prawidłowo, dlatego opublikowałem tutaj dwa raporty naukowe o metodach eutanazji zwierząt, własnie po to, żebyśmy mieli szansę się dowiedzieć, które z nich można uznać za humanitarne i dlaczego
podkreślam: opublikowałem, to nie jest "eutanazja według metody maksionka" jak byleś uprzejmy napisać, tylko według kilkunastu czy kilkudziesięciu najbardziej kompetentnych w tej dziedzinie naukowców (m.inn. z Uniwersytetu w Oxfordzie), czy muszę naprawde przekonywać, że oni potrafią robić badania naukowe, mają do tego potrzebny sprzęt, pieniądze i wiedzę?

coraz bardziej wydaje mi się, że Wasza, czasem bardzo nerwowa wręcz agresywna, reakcja bierze się stąd, że te raporty burzą Wam pewien porządek rzeczy, który uznajecie za jedynie słuszny ("ja robię tak, bo jestem doświadczonym akwarystą i nikt mi tu nie będzie ....")

typowe, że najbardziej otwartym umysłem popisało sie 12 letnie dziecko - ona jest gotowa przyjąć nową wiedzę bez uprzedzeń...

Przykro mi, że zakłóciłem Wam błogi spokój.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 00:23:50 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
g_stanislaw
Gość
« Odpowiedz #59 : Marzec 26, 2011, 18:07:15 »

tak!  zastanawiam się i jeśli moge coś zrobić, żeby to zmienic na lepsze to próbuję Wink na przykład sprawdzam na puszce z tuńczykiem, czy jest znak z malym delfinem (oznacza humanitarny sposób połowo, a przynajmniej humanitarny dla delfina),
oczywiście, że ważne jest jak się rybę (zwierzę) zabija, czy to na zywnosc, czy z powodu choroby nie gra roli)
staram się robić co mogę, żeby było to wykonywane prawidłowo, dlatego opublikowałem tutaj dwa raporty naukowe o metodach eutanazji zwierząt, własnie po to, żebyśmy mieli szansę się dowiedzieć, które z nich można uznać za humanitarne i dlaczego
podkreślam: opublikowałem, to nie jest "eutanazja według metody maksionka" jak byleś uprzejmy napisać, tylko według kilkunastu czy kilkudziesięciu najbardziej kompetentnych w tej dziedzinie naukowców (m.inn. z Uniwersytetu w Oxfordzie), czy muszę naprawde przekonywać, że oni potrafią robić badania naukowe, mają do tego potrzebny sprzęt, pieniądze i wiedzę?

coraz bardziej wydaje mi się, że Wasza, czasem bardzo nerwowa wręcz agresywna, reakcja bierze się stąd, że te raporty burzą Wam pewien porządek rzeczy, który uznajecie za jedynie słuszny ("ja robię tak, bo jestem doświadczonym akwarystą i nikt mi tu nie będzie ....")

typowe, że najbardziej otwartym umysłem popisało sie 12 letnie dziecko - ona jest gotowa przyjąć nową wiedzę bez uprzedzeń...

Przykro mi, że zakłóciłem Wam błogi spokój.
Pozdrawiam
Teraz napiszę całkiem poważnie.
Stary! Wspieram Ciebie z całych sił.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do: