Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Motylowiec nic nie je. pomożcie!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Motylowiec nic nie je. pomożcie!  (Przeczytany 3519 razy)
MilkySkin
Nowy
*
Wiadomości: 6


« : Marzec 25, 2011, 16:02:00 »

Od kilku dni mam motylowca wszystkie warunki są spełnione, 50l, woda miękka, kryjówki, miejsce nad lustrem wody, 28 stopni itp. ale on nic nie je, próbowałam juz z wodzieniami, ochotką, larwami komarów, małymi świerszczami nawet ze zwykłymi płatkami z supervitu i nic. nie widze zadnych zmian na jego ciele i zadnych innych widocznych objawów choroby. nie mam pojecia z czego to moze wynikac. macie jakis pomysł co mogłabym na to poradzić? Huh
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2011, 16:11:08 »

Masz za małe akwarium. Motylowiec jest sam? Jakie masz parametry wody? Nie uważasz, że temperatura jest trochę za wysoka?

Nakarm go po zmroku czymś żywym, jak nawet jednago robaczka nie skubnie, znaczy, że długo nie pobędzie u Ciebie. Może wrzuć mu trochę małutkich gupików, co?
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #2 : Marzec 25, 2011, 16:14:19 »

Taki fragmencik:
Zjada wyłącznie większe kęsy pokarmu, małych nie lubi. Powinien żywić się pająkami, dużymi ćmami, gąsienicami, karaluchami, świerszczami i małymi rybkami. Ewentualnie może być karmiony grubszym zooplanktonem, małymi kawałkami mięsa kładzionymi na lustro wody lub larwami owadów wodnych.

Może spróbuj nakarmić go czymś większym. I to nic złego, że nie je. Na początku każda ryba musi się zaaklimatyzować, a ty ją masz kilka dni. Często się tak dzieje, że nowa ryba nie je, choćby dlatego, że w sklepie dostawała inny pokarm i do Twojego musi się przyzwyczaić.
Mam jedno zastrzeżenie: pisze, że on ma do 15cm. A Twoje akwarium ma 50l. To za mało.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 25, 2011, 16:21:40 »

U mnie ryby potrafiły 2 do 3 tyg głodować... to częsty objaw aklimatyzacji ryb z odłowu... ale zgadzam się zbiornik za mały...
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #4 : Marzec 25, 2011, 22:12:05 »

Złap może mu jakąś muchę i wrzuć do akwarium. Myślę też, iż mógłby zjeść jakiś większy pokarm pływający po tafli wody. To ryba która non stop jest u góry i je w naturze polując i wyskakując do góry nad taflę wody albo z tafli wody. Zapytaj też sprzedawcę czym ją karmił i karm ją tym samym najlepiej.

Napiszę też szczerze iż masz o wiele za małe akwarium dla tej ryby. Najlepiej ją oddaj. Zresztą jest trudna do utrzymania wykarmienia i powinni ją chodowac bardzo doświadczeni akwaryści. Sam na samym początku, kiedy jeszcze byłem dość zielony z akwarystyki miałem ją. I mi zdechła bo właśnie nic nie chciała jeść. to był błąd, że ją kupiłem i próbowałem chodować i polecam go nie powielać.
Zapisane

MilkySkin
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #5 : Marzec 26, 2011, 22:19:49 »

bardzo dziekuję za pomoc miałam ją w tym akwarium, bo niedługo miała przejść do 300l. niestety nie mam narazie kasy na rosliny, testy itd. wiec musi narazie stac puste.. Motylka oddałam dzis niestety, ale dla niego tak będzie lepiej Wink jeszcze raz wszystkim dziekuje i temat mozna zamknąć. pozdrawiam Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: