Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « LEDy jako energooszczędna alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17
  Drukuj  
Autor Wątek: LEDy jako energooszczędna alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia  (Przeczytany 162192 razy)
schumi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #15 : Styczeń 12, 2009, 11:34:04 »

Lutowanie wcale nie jest takie straszne.Wiadomo trzeba poswiecic troche czasu,ale jak sie juz zlapie dryg to napewno dobrze pojdzie.Jakis czas temu robilem i poprawialem instalacje elektr.do samochodu.Bawilem sie z nia chyba ze 2 dni.Nie narzekam,wrecz przeciwnie...teraz lutowanie mam juz opanowane;) Jestem ciekaw Waszych pomyslow,bo ja dopiero co zakupilem cale nowe oswietlenie do akwa... nawet jeszcze nie zamontowalem.
Zapisane
killman
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


http://djmavil.mojeforum.net/index.php


WWW
« Odpowiedz #16 : Styczeń 12, 2009, 15:25:09 »

Tu nie ma co gadać i myśleć!!! W tyn tygodniu diody z allegro przyjdą i trzeba sie brać do roboty....
Zapisane

fantasy_0911
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 214


« Odpowiedz #17 : Styczeń 12, 2009, 15:59:11 »

no niewiem czy pod oswietleniem diodowym roslinki beda rozly..;/ raczej watpie w to..musialbys duzo duzo tych diod zakupic..efekt wizualny jest niezly..sam sprawdzilem..lecz neijest zbyt praktyczne..co najwyzej energooszczedne.. papa
Zapisane
killman
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


http://djmavil.mojeforum.net/index.php


WWW
« Odpowiedz #18 : Styczeń 12, 2009, 17:45:02 »

Ja mam Malawi wiec na roslinach mi tak nie zalezy. Prąd idzie w góre trzeba zaoszczędzić...
Zapisane

przemo600v
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #19 : Styczeń 13, 2009, 08:02:38 »

,,Testowałem taką żarówkę 36 LED 230v na akwarium 15l ponad pół roku i muszę powiedzieć że super się sprawuje choć pobiera tylko 1,4W:D Roślinki mają się świetnie a i narybek bardzo szybko rośnie"
Więc uznałem że warto coś na ten temat napisać ale dobrze by było gdyby ktoś jeszcze taki test zrobił wtedy mieli byśmy pewność Cheesy
Zapisane

fantasy_0911
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 214


« Odpowiedz #20 : Styczeń 13, 2009, 19:46:04 »

ja instalacje z diod robilem ale mialem tylko 4 diody....a jescze mam w planach jedna...tylko musze diody zakupic 1.5 voltowe..bo bede je podlaczal pod zasilacz od tv taki z regulacja, chce rowniez zrobic uklad taki na przemian zeby mozna bylo wlaczac raz rzad bialych ledow raz neibieskich(fajny efekt).... Grin wszytsko planuje umiescic na 2 listewkach z drewna..niewiem tylko czy wytrzymaja wilgotnosc akwa..:/
Zapisane
przemo600v
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #21 : Styczeń 14, 2009, 08:02:33 »

4 diody ? to chyba tylko do podświetlania nocą się nadawalo... My mówimy tutaj i instalacji LEDów które są w stanie całkowicie zastąpić oświetlenie w akwa Wink
Może ktoś się skusi, kupi taką Ledówkę z allegro i przeprowadzi taki test u siebie na jakimś małym akwarium ?
Ja przeprowadzałem testy na 15L z narybkiem (na ziemi ogrodowej) roślinność to kryptokoryny już nie pamiętam dokładnej nazwy.
Przed wymianą znajdowała się świetlówka kompaktowa 8W i przez prawie rok roślinki niemal że stały w miejscu a na tym zamienniku zaczeło się pojawiać coraz więcej liści.
Doszło do tego ze co jakiś czas muszę przycinac bo narybek by się nie zmieścił  Grin
Zapisane

fantasy_0911
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 214


« Odpowiedz #22 : Styczeń 14, 2009, 15:52:21 »

Wiem..ale mialem male akwa teraz mam troche wieksze...45 litrow to mysle z 30 diod styknie prawda? Cheesy u mnei to jedynie kryptokoryna szybko rosnie...Grin
Zapisane
przemo600v
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #23 : Styczeń 15, 2009, 07:14:55 »

fantasy_0911
To może rozejżyj się na allegro za tymi zamiennikami??
Zerknij tutaj : http://www.allegro.pl/search.php?string=%C5%BC%C4%85r%C3%B3wka+led&order=p&category=5
Stosując te zamienniki nie bedziesz musiał się martwic zasilaniem ponieważ zasilane są z sieci Smiley
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #24 : Styczeń 15, 2009, 10:15:59 »

Obalamy mity
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4440&start=0

http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=25361

Zapisane

cnoop1
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #25 : Styczeń 15, 2009, 12:53:39 »

mam zamiar zrobic pokrywe do mojego akwa 45l, jak napisałem temat na innym forum to powiedziano mi ze ledy die nie nadają, ale z tego co widzę to nie prawda. Zamontuje chyba 30 sztuk ledów 60 000 mcd. Jak myślicie, wystarczy to do 45 litrowego akwa??
Zapisane
fantasy_0911
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 214


« Odpowiedz #26 : Styczeń 15, 2009, 13:13:15 »

przemo600v to bardzo dobry pomysl dzieki za cynk.. Cheesy wlasnie czegos takiego potrzebuje  Wink
Zapisane
przemo600v
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #27 : Styczeń 15, 2009, 14:39:52 »

cnoop1
To zależy jak chcesz oświetlać swoje akwa...
Ale pamiętaj że musisz tak rozłożyć LEDy po powierzchni aby ich kąty świecenia nakładały się przed wejściem w taflę wody dzięki czemu nie będziesz miał tych ,,stożków”
A z tego co pokazują wykresy widma to dobrze jest użyc i ciepłych i zimnych LEDów pozwoli to na uzyskanie szerszego pasma widmowego (od czerwonego do niebieskiego)
Pyzatym do swojego akwa nie szukaj największego mcd bo nie jest ono wysokie rozglądaj się za diodami które mają duży kąt świecenia lub jak kolega fantasy_0911 zerknij na zamienniki żarówek link podałem w poście powyżej.
 Cheesy
Zapisane

killman
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


http://djmavil.mojeforum.net/index.php


WWW
« Odpowiedz #28 : Styczeń 15, 2009, 19:38:41 »

Może to komuś pomoże:

Światłość i kąt świecenia - to najważniejsza wartość charakteryzująca moc diody. Wartość światłości podawana w mcd (milikandelach) lub cd (kandelach) jest ściśle uzależniona od kąta sferycznego strumienia światła emitowanego przez diodę. Wartość ta (natężenie światła) jest wielkością fizyczną mierzoną stosunkiem strumienia świetlnego (w lumenach) emitowanego przez źródło światła lub jego element w nieskończenie małym stożku do kąta bryłowego tego stożka.

Długość fali emitowanego światła - długość fali określa kolor emitowanego światła.
W przypadku diod o barwie białej podawane są współrzędne barwy (X,Y) lub temperatura barwy w kelwinach.

Zapisane

cnoop1
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #29 : Styczeń 15, 2009, 23:54:32 »

Właśnie popatrzyłem po necie i chyba faktycznie dam diody białe barwy ciepłej i zimnej. Że muszę układ diod rozplanować to ja wiem. W sumie już się zabierałem kiedyś do oświetlenia akwa z diod ale mój zapęd ostudzili słabo poinformowani użytkownicy takiego jednego forum. Według nich ledy się nie nadają do oświetlenia akwarium. Przy okazji gratuluję tematu Good !. Bardzo poważnie podeszłeś do problemu. Jak ja zakładałem temat o ledach to nawet nie myślałem o szukaniu jakie mają widmo Roll Eyes. Polecam filmik
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 00:21:47 wysłane przez cnoop1 » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17
  Drukuj  
 
Skocz do: