Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Ospa  (Przeczytany 16197 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #45 : Kwiecień 24, 2008, 12:14:19 »

Roślin  jest dość sporo, co do węgla aktywnego, czy on czasami nie wyjałowi akwarium?  co do tych bakterii to rozumiem ze mam kupić jakis srodek który zawiera bakterje i wspomaga ich rozwój, czy tak?
nie wyjalowi napewno - wyciąga tylko szkodliwą chemie - a akwarium już jest wyjalowione przez ichtiosan i dlatego trzeba go wyciągnąć za pomocą węgla i dodać środka z bakteriami nitryfikacyjnymi np. takiego o jakim pisze Misqamacus. Tylko węgiel wyjmij po paru dniach bo z czasem może uwalniać to co wchlonool.
Zapisane

pitur
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #46 : Kwiecień 24, 2008, 19:57:44 »

Dzięki wam za rady,mam jeszcze pytanie,kiedys kupiłem wkład do filtra mieszanki węgla aktywowanego i żwirku amonowego, czy to tez sie nadaje?jeszcze jedno czy jak włoże ten wkład czy odrazu on zacznie oczyszczać czy   trzeba troche odczekać nim zacznie działać? rozumiem  że uzyty w tym celu wkład nalezy wyrzucic  , powiedzmy jest on jednorazowego uzytky czy tak?
Troche tych pytań mam:) ale mam nadzieje że mi pomożecie.
pozdrawiam
Zapisane
Janusz40
Zainteresowany
**
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #47 : Kwiecień 25, 2008, 10:12:11 »

Cytuj
nie wyjalowi napewno - wyciąga tylko szkodliwą chemie - a akwarium już jest wyjalowione przez ichtiosan i dlatego trzeba go wyciągnąć za pomocą węgla i dodać środka z bakteriami nitryfikacyjnymi np. takiego o jakim pisze Misqamacus. Tylko węgiel wyjmij po paru dniach bo z czasem może uwalniać to co wchlonool.
Większość prawda. Dodam tylko, że węgiel działa na zasadzie adsorbcji czyli adsorbuje fizycznie to co jest dostatecznie duże. A w tym momencie wyłapie wszystkie związki wielkocząsteczkowe w tym chelaty mikroelementów czyli trochę wyjałowi wodę.
Cytuj
Dzięki wam za rady,mam jeszcze pytanie,kiedys kupiłem wkład do filtra mieszanki węgla aktywowanego i żwirku amonowego, czy to tez sie nadaje?
Jestem przeciwnikiem takich rozwiązań. Sam stosuję tylko gąbki o małych i średnich porach. Gdzieś czytałem, że żwirek amonowy usuwa amoniak? Nie jestem tego pewien. Natomiast wiem jedno: jeśli jest amoniak to coś nie gra w akwa. Jeśli nie masz tego problemu to sugeruję odpuścić sobie węgiel i żwirek amonowy, ale też dobrze byłoby żeby wypowiedzieli się inni, którzy tego używają. Pozdrawiam.
PS: ospa często przywlekana jest razem z bocjami wspaniałymi lub pojawia się w wyniku niewłaściwych parametrów wody.
Zapisane
Sandał
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 26, 2008, 20:42:02 »

moim zdaniem to nie ospa tylko pleśniawki
Zapisane
orzolek1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #49 : Kwiecień 30, 2008, 11:51:41 »

Od 3-4 dni zauważyłem, że moje gupiki dziwnie się zachowują:( Cały czas praktycznie leżą sobie na dnie :/ Raz na jakiś czas przepłyną się troszkę i dalej na dno. I na ich ciele można zobaczyć białe kropeczki. Choć już dzisiaj jest ich mniej niż było wczoraj. Oznacza to, że choroba mija, a może dopiero się rozpoczyna?? Oto kilka zdjęć, w nie najlepszej jakości ale coś tam widać. kropek nie widać, ale widać jak ryby sobie leżą na dnie.  Jak by ktoś wiedział, jak mogę swoim rybkom pomóc. Choć znając życie to już pewnie za późno na jaką kolwiek pomoc. 1 gupik padł wczoraj:( Reszta nie zaciekawię wygląda... Mam w akwarium jeszcze 5 młodych molinezji, młodą platkie i narybek gupika, ale u nich nie widać żadnych objawów choroby, zachowują się normalnie.















Zapisane
damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #50 : Maj 07, 2008, 22:45:58 »

Napisz coś więcej o akwarium. Parametry wody? Jak długo chore ryby przebywają w akwarium? Wpuszczałeś ostatnio jakieś ryby do zbiornika czy tak same z siebie sobie zachorowały?
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

orzolek1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #51 : Maj 08, 2008, 05:31:40 »

Już dawno ryby pozdychały. Ale dziękuję za zainteresowanie, co prawda trochę spóźnione, ale zawsze coś.
Zapisane
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #52 : Maj 16, 2008, 10:08:49 »

Ja również proponuję oddzielić chore rybki o tych zdrowych. A ogólne akwarium dobrze umyć jak będzie już wszystko w porządku.
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #53 : Maj 16, 2008, 11:20:28 »

Ja również proponuję oddzielić chore rybki o tych zdrowych. A ogólne akwarium dobrze umyć jak będzie już wszystko w porządku.

Proponuję czytać cały temat zanim zdecydujesz się odpowiadać.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
driwer88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 143



« Odpowiedz #54 : Maj 16, 2008, 11:37:49 »

ja miałem ospę 4  dni i po ospie 30stopni i MFC Afro Afro Afro Afro Afro Afro Afro
Zapisane

Na razie 36L w przygotowaniu 200L

moje 36L
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15403.0
Ula
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 171


Moja pSinka:)


« Odpowiedz #55 : Maj 17, 2008, 10:17:33 »

U mnie z kolei podziałały kąpiele w tej soli niejodowanej.ze 3 kąpiele i rybka zdrowa.
Zapisane

45 l
7 neonów innesa
3 danio
1 neritina communis
papuga1993
Gość
« Odpowiedz #56 : Maj 17, 2008, 17:20:13 »

ja miałem ospę 4  dni i po ospie 30stopni i MFC Afro Afro Afro Afro Afro Afro Afro
Nie stosuje się MFC!!!
Jest bardzo szkodliwy !!!!
Ja osobiście wypróbowałem "ichtiosan"Tropicala ale sery też są dobre produkty.
PS
Był już taki temat
Zapisane
driwer88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 143



« Odpowiedz #57 : Maj 17, 2008, 21:24:09 »

ja miałem ospę 4  dni i po ospie 30stopni i MFC Afro Afro Afro Afro Afro Afro Afro
Nie stosuje się MFC!!!
Jest bardzo szkodliwy !!!!
Ja osobiście wypróbowałem "ichtiosan"Tropicala ale sery też są dobre produkty.
PS
Był już taki temat

 Przestań człowieku ja jakoś używam tego przy każdej chorobie i wszystko gra po chorobie przefiltruje wodę przez węgiel aktywny i wszystko gra jak by był szkodliwy to by tego nie sprzedawali i nikt by tego nie kupował a ogólnie tropical to dobra firma i chyba sie zna na tym co robi jedyne co złego ma MFC to formalina lecz formalina zostaje usunięta przez węgiel wiec przestań rozszerzać plotkę że MFC jest zły ja miałem m już chyba 4 rożne choroby i ze wszystkich udało mi sie ryby wyleczyć stosując tylko MFC a w ogóle nie ma idealnego leku zawsze są jakieś skutki uboczne nawet węgiel aktywny ma wady bo wyjaławia wodę
Zapisane

Na razie 36L w przygotowaniu 200L

moje 36L
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15403.0
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #58 : Czerwiec 22, 2008, 09:42:11 »

No i moje ryby tez chyba ospa dopadła.

Ryby mają takie małe białe plamki.

Nie mam osobnego zbiornika na szpital więc bede leczył w akwa ogólnym za pomocą FMC.

Temp. 28 stopni, podmiana 30% wody i FMC.

Po tygodniu znowu podmaian i FMC i potem jeszcze raz. Powinno być OK.

Mam tylko pytanie.
Czy na czas leczenia wyjąć węgiel z filtra?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2008, 10:02:54 wysłane przez Piranha » Zapisane
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #59 : Czerwiec 22, 2008, 14:35:13 »

wyjąć i włożyć po zakończeniu leczenia.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do: