Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Ospa  (Przeczytany 16006 razy)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 08, 2008, 19:07:59 »

trochę mało wyrażne foto, ale wygląda mi to na pleśniawkę --> sera bactopur direct lub sól (akwarystyczna)
podaj parametry, obsadę i litraż
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 08, 2008, 19:18:54 »

i rybcia do szpitalika, żeby reszty nie zaraziła. Poza tym wszelkie leczenia najlepiej przeprowadzić poza zbiornikiem właściwym.
Zapisane

badyllek1993
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 08, 2008, 19:21:17 »

Akwarium 126l
- 2x skalar
- 2x welonki
- 2x mieczyk
- 2x molinezja
- 3x gupik
- 5x neon innessa
- 2x glonojad (bardzo małe, po 2 cm)

pH = 7,5

+

mam tylko kule o litrażu ~ 10l. Czy mogę tam przenieść rybkę? Wiem, że nie powinno sie trzymać ryb w kulach, ale innego zbiornika nie mam (no chyba, że wiadro)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 19:23:19 wysłane przez badyllek1993 » Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 08, 2008, 19:29:15 »

nie raczej nie do kuli
kup akwarium 20l, najtańszy filtr na brzęczyk (10zł)
i tam miej szpitalik ....
ps. obsadę masz nieżle skopaną .....
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 08, 2008, 19:34:41 »

Kurcze trochę nie bardzo z obsadą. welony są zimnolubne, skalary i neony preferują niższy odczyn ph i temperaturę ok 25*C nie mówiąc o tym, że skalary lubią jeść neonki, gupiki hoduje się w wodzie lekko zasadowej.
Chory welon do wiadra a porządny szpitalik trzeba dokupić i filtr z napowietrzeniem do niego, bo to ważne przy stosowaniu lekarstw.
Poczytaj o obsadzie.
Zapisane

badyllek1993
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 08, 2008, 19:55:51 »

Propo obsady. Jak jeszcze raz będę w sklepie zoologicznym to opie***le tego co mi sprzedawał rybki. Już raz mu zwróciłem pyszczaki, a wczoraj zapewniał mnie, że obsada ta co mam jest "idealna".
 
Na pewno mam dać ją o wiadra?
Zapisane
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #21 : Kwiecień 08, 2008, 21:24:22 »

lepiej wiadro niż kula...jutro do sklepu po szpital
Zapisane

Los_1988
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168


Moje GG: 6928749


WWW
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 09, 2008, 16:33:09 »

Propo obsady. Jak jeszcze raz będę w sklepie zoologicznym to opie***le tego co mi sprzedawał rybki. Już raz mu zwróciłem pyszczaki, a wczoraj zapewniał mnie, że obsada ta co mam jest "idealna".
 
Na pewno mam dać ją o wiadra?

Tak to jest jak sprzedawca wybiera rybki
A Ivonka dobrze mówi ,że wszystkie zabiegi na rybkach przprowadzac poza akwa. Np: leczenie i zapobieganie chorobie solą
akwarystyczną Smiley

Zastanawiam się czy kulorzęsek może sie przeniesc na siatce do łapania ryb
Zapisane

I Love Xiphophorus helleri  Smiley
Plany sie zmieniają Wink
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #23 : Kwiecień 09, 2008, 16:38:23 »

myślę, że jest taka opcja, szczególnie biorąc pod uwagę to, że kulorzęsek gromadzi się na powierzchni wody, ale bez paniki, zdrowa, dobrze odżywiona i trzymana w odpowiednich warunkach ryba, nie zarazi się ospą. Kulorzęsek atakuje osłabione osobniki
Zapisane

Tureckyi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #24 : Kwiecień 09, 2008, 21:48:26 »

Witam wszystkich!!!

Jestem szczesliwym posiadaczem akwa 240l od 2 miesiecy. Przez pierwszy miesiac akwarium dojrzewalo potem przyszedl czas na rosliny i rybki 4xbocja wspaniala, 4xbocja tygrysia, 4xzbrojnik niebieski. wszystko bylo bardzo pieknie az do dzisiaj, podczas wieczornego karmienia mrozona ochotka widze na ciele moich slicznych bocji po ok. 4 malutkie biale kuleczki (ospa) Z braku odstawionej wody, bez wymiany wody zastosowalem ichtiosan + 30st.C. filtr na maksa i natlenianie.
Moje pytanie czy lampe UV mam wylaczyc? Na forum posrod starych watkow znalazlem ze raczej powinno sie wylaczyc, ale wole sie upewnic bardziej doswiadczonych akwarystow.

Parametry wody:
Pomiar 05.04.08 
gH - 15
kH - 6
NO2 - 0,3
pH - 6,5

Pomiar dzisiaj

gH - 15
kH - 6
NO2 - 1,2 dlaczego taki skok !!!!!!
pH - 6,5


Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #25 : Kwiecień 10, 2008, 13:58:39 »

NO2 - 1,2 dlaczego taki skok !!!!!!

Ichtiosan przy okazji wybil i te pożyteczne bakterie
Zapisane

żabka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 10, 2008, 22:49:47 »

damian ospa u mnie wyleczona Smiley
a nie odzywalam sie tak długo bo po ospie byla pleśniawka też wyleczona a potem martwica płetwy...
jak na razie nic nowego (twu twu) nie widać, rybki dochodzą do siebie a maluchy rosną, roślinki też.
Wiem o tym kulorzęsku czytałam cały cykl rozwojowy ale na jednym forum tez ktos napisał ze może przeżyć i stąd moije pytanie (fakt głupie i nieprzemyślane ale to przez te choroby zaraz na starcie, trochę mnie zdołowały) straty w rybkach 20szt Sad
A mam takie pytanko czy rybki lubią sie ocierać o żwirek czy jak już sie ocierają to znaczy ze znów coś je łapie  Huh, jak czytałam to ocieranie może być oznaką początkową róznych chorób.
Sory za pytania być może dla niektórych banalne, ale ja naprawdę wolę sie upewnić u doświadczonych osób  Smiley
 papa pozdrawiam
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 11, 2008, 10:48:00 »

widzisz to zależy... ocierają się bo je swędzi -nie zawsze to swędzenie jest objawem choroby ,wszystko zależy od tego jak często . Jak raz na miesiąc zobaczysz że któraś rybka się otarla parokrotnie o żwirek i koniec -to jest w porządku ,ąle jak co dzień widzisz że rózne ryby się ocierają to pora się martwić Sad. PS :narybek ociara się często dla zabawy
Zapisane

damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #28 : Kwiecień 13, 2008, 00:39:40 »

Lecze ta cholerną ospę już ok 4 tygodni i tak jak pisałem wcześniej, wszytskie ryby są ok poza jedną bocją... Ciągle ma na sobie białe kropki.... Zastosowałem niedawno inny środek na ospę, może pomoże. Przez to leczenie bardzo poniszczyły mi sie rośliny... :/ połowę musiałem wyrzucić. Zamierzam wkrótce kupić jeszcze jedno akwarium, tak ok 40 litrów na szpital/kwarantanne. Przekonałem się na własnym zbiorniku, że leczenie chorób z użyciem chemii w głównym zbiorniku może przynieść nieporządane efekty uboczne...
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

Janusz40
Zainteresowany
**
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #29 : Kwiecień 13, 2008, 08:55:12 »

Podłączę się do tematu: MFC to: formalina, błękit metylenowy i zieleń malachitowa. Wszystkie składniki powodują leczenie między innymi ospy, ale też wybijają pożyteczne bakterie w filtrze. Dobrą praktyką po leczeniu jest przefiltrowanie wody w akwarium przez węgiel aktywny. Wystarczy 2-3 godziny. Wegiel usunie z wody formalinę, błękit metylenowy i zieleń malachitową. W przeciwnym razie długo te składniki będą szkodzić filtrowi (bakteriom) i powodować tym samym gorsze samopoczucie naszych podopiecznych, a nawet nawrót choroby. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: