Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Ospa  (Przeczytany 16018 razy)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 13, 2008, 17:11:24 »

a ja chciałem się zapytać jakie są relacje sól ---> bakterie Huh Cool
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Janusz40
Zainteresowany
**
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #31 : Kwiecień 13, 2008, 17:37:50 »

Ogólnie sól działa bakteriostatycznie, np. słynna płukanka gardła słoną wodą - przepis babci. Pozdrawiam.
Zapisane
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #32 : Kwiecień 13, 2008, 18:23:18 »

na pewno bakteriobójcza, tylko teraz pytanie brzmi, co lepiej stosować, sól czy chemię... mi się wydaje, że sól, w ogóle jestem zwolenniczką naturalnych rozwiązań...
może ktoś wie, co i jak z tą solą... Huh Huh Huh
Zapisane

MB
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #33 : Kwiecień 13, 2008, 18:35:08 »

Najlepiej nie stosować ani jednego ani drugiego, a rybki nowe na kwarantannę tydzień. papa
Zapisane
Ula
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 171


Moja pSinka:)


« Odpowiedz #34 : Kwiecień 19, 2008, 12:27:44 »

Kurcze pierwszy raz mam ospę w akwarium.Nie wiem skąd ona się wzięłą.Naszczęście póki co jedna neonka jedynie ją ma.I chciałam się zapytać,czy lepiej będzie wlać 1 łyżę stołową soli niejodowanej na 10 litrów do całego akwa, czy lepiej zrobić jej kąpiel 20-minutową-samej neonce??? Czy jedno i drugie? choć słyszałam,że neony nie przepadają za solą, więc może lepiej pozostałych neonów nie narażać i zrobić kąpiel jedynie tej chorej?wydaję mi się,że  lepsza będzie ta sama kąpiel.Ale chcę się jeszcze poradzić kogoś
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2008, 12:34:37 wysłane przez Ula » Zapisane

45 l
7 neonów innesa
3 danio
1 neritina communis
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #35 : Kwiecień 19, 2008, 14:52:04 »

Zrób w ogólnym ,ale może w mniejszej dawce bo jeśli ona ma to pewnie całe akwarium już ma...
Zapisane

Ula
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 171


Moja pSinka:)


« Odpowiedz #36 : Kwiecień 19, 2008, 17:12:44 »

Kurcze.Dzisiaj zrobilam neonce kąpiel,ale jak narazie poprawy nie widać.Chyba zrobię w ogólnym-wsypię narazie ze 2 stołowe łyżki.
Zapisane

45 l
7 neonów innesa
3 danio
1 neritina communis
żabka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #37 : Kwiecień 19, 2008, 22:28:15 »

Witam
A ja za radą Janusza chyba musze kupic ten wegiel. Na stałej obsadzie juz ospy nie ma tylko na nowo wpuszczanych rybkach sie pokazuje, na szczescie nie zdychają już Smiley
Dodam że robie jeszcze podmianki wody co 4 dni i wsypuje sol akwarystyczną przy kazdej podmianie temperature mam juz na 26 (nie wiem czy dobrze ze im ja zmniejszyłam?)
Kiedy to się wyleczy i czemu tylko nowe rybki to dostaja a u tych co juz zeszlo nie widać??
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 20, 2008, 16:12:54 »

kąpiele przy ospie nie mają sensu
żeby zabić pasożyta, jak jest na skórze to trzeba by takie stężenie chemi, że każdy żywy organizm by padł ....
leczy się w ogólnym, bo najprawdopodobniej cała obsada już jest chora
pasożyta zwalcza się wtedy, kiedy odpadają od ciała, wtedy są wrażliwe na leki ....
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #39 : Kwiecień 21, 2008, 22:34:30 »

Dziś wpadła mi do głowy jedna myśl... Leczę ospę juz od kilku tygodni. Problem polega na tym, że wszytkie ryby są zdrowe poza jedną bocją. Ciągle ma pojedyńcze kropki na płetwach. Sprawa polega na tym że moje bocje upatrzyły sobie na kryjówkę korzeń z wieloma szczelinami. Potrafią siedzieć w nim godzinami, nie wychodząc nawet na chwile w ciągu dnia. Czy to możliwe, że w tych zakamarkach i szczelinach korzenia lek który podaję nie dociera? Możliwe, że kulorzęsęk pomimo podawania leku może przetrwać w szczelinach korzenia i atakować bocje?
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #40 : Kwiecień 22, 2008, 13:09:12 »

formy przetrwalnikowe kulorzęska osiadają tuż pod powierzchnią wody.
http://www.moje-rybki.webpark.pl/Choroby/rybia_ospa.html Przeczytaj info na tej stronie, jest tam dokładnie opisany cykl rozwojowy kulorzęska, zastosuj się do wskazówek, których udziela autor. Sprawdź też parametry wody, coś musi być nie tak, skoro ryby dalej chorują. Tym korzeniem nie przejmowałabym się za bardzo, ale jeśli możesz, to wyciągnij go i wygotuj najpierw w solance (1 łyżka stołowa na 1l wody) a później w normalnej wodzie. Jeśli jest zbyt duży, żeby go wygotować, możesz wsadzić go do miski, albo wanny i zalać zagotowaną solanką dwa trzy razy, a później czystą gorącą wodą. I jeszcze raz polecam sprawdzenie parametrów wody.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2008, 13:13:08 wysłane przez Ivonka » Zapisane

pitur
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 23, 2008, 19:57:47 »

Witam Was
jestem w ostatnim etapie  leczenia ospy, mozna powiedziedzieć że ryby sa juz zdrowe , ale czeka mnie jeszcze jedna dawka ichtiosanu by wybić to cholerstwo do cna, mam do was pytanie  , jak sie pozbyc ichtiosanu po całym leczeniu z wody, nie stosując juz chemii bo i tak juz jej za dużo. czy sama podmiana wody  np. co 2 dzień pomoże? prosze was o rade
pozdrawiam
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #42 : Kwiecień 23, 2008, 20:05:25 »

czy pomoże to zależy jak dużo masz roślin - jak dużo to one cześć leku wyciągną i powinny starczyć ze 3 podmiany po 30% co drugi dzień. Jak nie za gęsto to nie wystarczy . Dla pewności zastosuj węgiel aktywny do filtra na pare dni ,tylko nie zapomnij potem o bakteriach
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2008, 20:07:09 wysłane przez ala » Zapisane

pitur
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #43 : Kwiecień 23, 2008, 21:03:40 »

Roślin  jest dość sporo, co do węgla aktywnego, czy on czasami nie wyjałowi akwarium?  co do tych bakterii to rozumiem ze mam kupić jakis srodek który zawiera bakterje i wspomaga ich rozwój, czy tak?
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #44 : Kwiecień 23, 2008, 21:37:01 »

środek to np. sera nitrivec Smiley
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: