Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Chory zbrojnik  (Przeczytany 3134 razy)
skalare1
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Lipiec 03, 2008, 23:38:29 »

  Witam.Akwarium ma już dwa lata. Różne rzeczy tam się działy.Ale niestety ostatnio coś nietak jest ze zbrojnikiem n.Ma spuchnięty brzuch i leży do góry pyskiem(tak troche nie naturalnie), trochę ma przyspieszone oddychanie. Nie wiem czy to puchlina wodna czy zapalenie przewodu pokarmowego??? Reszta ryb ok.Parametrów nie mierzę.Ale chyba nie takie złe skoro skalary składają ikrę. Woda systematycznie zmieniana, trochę roślin, temp. ok 25. Co byście mi poradzili?Są jakieś szanse na uratowanie go? Pozdrawiam
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #1 : Lipiec 04, 2008, 07:04:08 »

Może to pęcherz pławny? niech się ktoś bardziej doświadczony wypowie..
Wodę podmieniasz czy zmieniasz cała?
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 04, 2008, 08:18:08 »

Parametrów nie mierzysz a szkoda bo by sie przydały...
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #3 : Lipiec 04, 2008, 10:46:46 »

a ja mam wrażenie że to juz Twój drugi wątek o tym samym, tylko pod innym tytułem i z innym nickiem....
Ale odpowiedzi będą takie same nikt tu wróżyć nie potrafi.... mamy ponoć jedna szklana kulę ''na stanie'' ale dawno zgubiliśmy instrukcjie obsługi do niej.....Tak więć powtórze jeszcze raz:
podaj parametry wody! , jakie sa pozostałe ryby ,jak sie zachowują -a przedewszytkim czym je karmisz? , czy dolewasz jakąś chemie do baniaka?
glonojad znaczy zbrojnik?-jaki?
Zapisane

skalare1
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #4 : Lipiec 04, 2008, 12:06:19 »

 Dopiero co się zarejestrowałam na tym forum.To mój drugi post.Parametrów nie mierze.Chemi żadnej nie dolewam do akwa. (żadnych nawozów i uzdatniaczy.) wodę podmieniam raz na dwa tygodnie(ok.15%), a jeśli trzeba to częściej. Zbrojniki niebieskie mam dwa.Swego czasu składały ikrę i sporo je karmiłam, wieć to może być tym spowodowane tak przypuszczam.Mam nadzieje, ze to nie żadna puchlina.Po reszcie obsady nie widzę złych objawów.Pozdr.
Zapisane
skalare1
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #5 : Lipiec 04, 2008, 12:11:13 »

  Sorki że piszę post pod postem,ale jak klikam edytuj to wyskakuje bład na stronie. Pozostała obsada: skalary, prętnik, kiryski, i glonojady.Karmię ja płatkami, waflami dla glon., tabletkami, wszystko Tropicala. Wodę powinnam mieć teoretycznie miękką.( tak pisze na stronie wodociągów)
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #6 : Lipiec 04, 2008, 14:53:01 »

Może to jakaś niestrawność.ą ochotki ostatnio nie dawałaś?Zrób im głodówkę kilkudniaową. Za małe podmiany robisz.Jak podmieniasz wodę co 2 tygodnie to  około 40% wody podmieniaj,ale lepsze jest podmienianie raz w tygodniu 20-30%
Zapisane

skalare1
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #7 : Lipiec 04, 2008, 17:37:11 »

   Siedzi teraz cały czas na korzeniu.Dziwne ma troche odchody, więc może coś faktycznie z jelitami... Poza brzuchem narazie w miare ok.Nie karmię ryb ochotką od jakiegoś już roku.Pozdrawiam
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #8 : Lipiec 04, 2008, 18:59:38 »

Zrób tak jak pisałem ,głodówkę nawet kilkudniową .2-3 dni bez jedzenia im niezaszkodzą w ustabilizowanym akwarium Smiley
Zapisane

skalare1
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #9 : Lipiec 06, 2008, 19:17:54 »

   Mam trochę specyficzne pytanie...Czy to możliwe żeby spory zbrojnik jadł ślimaki, np. świderki??? Jak narazie reszta ryb nie ma żadnych objawów.
Zapisane
ja!!!
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #10 : Lipiec 06, 2008, 20:13:14 »

Na zywego slimaka nie zapoluje, ale jak taki delikwent padnie to bedzie go jadl.. i od tego moze dostac nieeezlej niestrawnosci. U mnie kiedys glonojad pleco dobral sie do wielkiej wiekowej ampularii ktorej kres zycia nadszedl, nie wiem ile jej obskrobal, bo jak to zauwazylam to wyciagnelam slimaka, ale po tym wlasnie dziwnie napuchł.
 papa
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: