Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: a ja mam roślinki za darmo  (Przeczytany 16475 razy)
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #30 : Styczeń 21, 2008, 21:46:23 »

masz barwniaki?
Zapisane

sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #31 : Styczeń 21, 2008, 22:34:58 »

kazdy z nas powinien
podczas spacerów starac sie poznawac nasza faune i flore wodną
wiele ryb i roślin wcale nie ustępuje zielsku z amazoni
pozdrowienia


Zdecydowanie zgadzam się z Adriano.Poznawanie podwodnego życia w naszych rodzimych zbiornikach(jeziorach , stawach , rzekach) to niesamowita frajda. Jestem zapalonym wędkarzem. Dużo czasu spędzam nad wodą i obserwuję. Czasami aż człowiekowi dech zapiera.
Pozdr
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #32 : Styczeń 22, 2008, 19:16:43 »

Ja się tam nie zbyt znam na naszej rodziwej faunie i florze więc proszę powiedz mi ,która to polska ryba jest ładniejsza od Amazońskiego neonka lub ramirezy Wink O albo dysków Grin
Zapisane

sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #33 : Styczeń 22, 2008, 19:33:50 »

Wiesz na tak postawione pytanie to nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale jest wiele rodzimych gatunków które urodą przewyższają sporą liczbę gatunków tropikalnych.
Weź pięknie wybarwionego okonia - jest piękniejszy od conajmniej kilkunastu tropikalnych gatunków.
Wzdręga w pełnym słońcu , niemal oślepia  karmazynem swoich płetw.
Nie wspominając o zagrożonych niestety różankach(tu nie tylko piękno, ale i sposób rozmnażania).Wszelkiej maści kozy, ślizy, kiełbie dorównują urodą sumikom z wód tropikalnych.
Lin to już w ogóle piękno samo w sobie.
Przykładów znalazło by się pewnie i więcej.
Pozdr
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #34 : Styczeń 22, 2008, 22:44:30 »

szczupak, sandacz, krasnopira, złota orfa, troć wędrowna, lipień, brzana, różanka, poraz kolejny sprawdza sie powiedzenie cudze chwalicie swego nie znacie
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #35 : Styczeń 22, 2008, 22:51:39 »

szczupak, sandacz, krasnopira, złota orfa, troć wędrowna, lipień, brzana, różanka, poraz kolejny sprawdza sie powiedzenie cudze chwalicie swego nie znacie
no ale sandacza w akwarium Huh?/ przecież to bydlak
Zapisane
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #36 : Styczeń 22, 2008, 22:55:16 »

małe są śliczne, tak samo jak okonie, szczupaczki małe są sliczne tez mają piekne kolory, ja uwielbiema w polsce nurkować i pływać se z narybkiem naszych ryb jak sie jest spokojnie to nawet sie nie boją, raz poglaskałem 20kg suma niesamowite uczucie spotkac sie z takim bydlakiem
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #37 : Styczeń 23, 2008, 09:53:38 »

tu musze sie zgodzic z adriano Smiley choc sam nie lubie taplac sie w wodzie, nawet sie brzydze to uwielbiam siedziec nad nia Cheesy ile godzin spedzilem na lowieniu rybek... rzeczywiscie, czy moze byc cos sliczniejszego niz piekny, mlody szczupaczek?! dla mnie nie Cheesy nie ma tez nic pikniejszego niz slyw szlakiem krutynii Cheesy polskie Wielkie JEziora to moje ukochane miejsce! ile to razy kajakiem wyladowalem w trzcinie gapiac sie na stada plotek uciekajace przed okoniem, podziwianie lilii okupowanych przez wazki wszelkiej masci... no i jedna z najpiekniejszych roslin to dla mnie strzalka wodna! Smiley 3 rodzaje lisci, kazdy calkiem inny... szczerze.... to juz wolalbym miec cierniki niz malawi Wink ale to moja prywatna opinia Wink
Zapisane

adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #38 : Styczeń 23, 2008, 10:15:46 »

jak nurkowałem w bagnie to widziałem węgorze jak reka grube tzn ok 8cm srednicy, raz poglaskalem 20 paro kilowego karpia Smiley
do tego mamy wiel interesujacych gatunków nierybiatych, płazów, gadów, z ciekawostek widziałem jak zaskronce nurkują i łapią tyby, salamandra plamista jest po prostu piękna, nasze rodzime raki, rak amerykanski tez jest ładny
nie wiem czy wiecie ale kolo mnie niedaleko są stanowiska żółwi błotnych,
rak amerykanski został wpuszczony do rzeki mysli 12 km od mojego miasta i rozprzestrzenil sie na pol europy,w Stawie mała wioska kolo mysliborza jest płytki staw około 3m biją w nim podziemne zrodła małze dorastaja w nim do ponad 20 cm i wieksze tez widzia łem, cierniki sa niesamowite tak samo cierniczki karasie, no i dzikie karpie
mozna wymieniac godzinami
Smiley
wiec zachecam wszystkich do podgladania wystarczy lato maska fajka i pletwy a jest na co popatrzec
Zapisane

kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #39 : Styczeń 23, 2008, 10:35:52 »

Ja jestem z Ząbek tam też so tylko 2 sklepy a wszystko upuje w Wawie w diskusie .A i tak na prawie karzdej roślince są jajeczka ślimaków ja miałem spokuj z ślimakami przez prowie rok ale kupiłem roślinke i znowu to samo.


Ja tez jestem z Ząbek Tongue
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Cyga
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #40 : Styczeń 23, 2008, 11:03:35 »

Kozak my sie przecież znamy
Zapisane

60 l żabki szponiaste
210 l barwniaki czerwonobrzuche
30 l salvini
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #41 : Styczeń 23, 2008, 16:18:58 »

Skoro takie piękne nasze to czemu se nie założycie akwarium z naszą Fauną i Florą Huh Szanuje to co nasze ,ale ja zamiast szczupaka czy lina wolał bym mieć w akwarium Dyski-jakieś wypaśnie odmiany Wink ,jakiegoś zbrojnika super i stado krewetek Atya Marzyciel
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #42 : Styczeń 23, 2008, 16:23:39 »

aj tam dyski są przeszmuglowane wzdłóż i w szerz, mi np osobiście dawno przestały imponować, wg mnie są za ślamazarne Wink już po stokroć wolę moje skalary Smiley
ja osobiście nie widziałem polskiego zbiornika w szkle, ale myślę, że naprawdę ładnie by wyglądało, a powiedzcie mi co z zimowaniem Huh
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #43 : Styczeń 23, 2008, 19:08:20 »

Skoro takie piękne nasze to czemu se nie założycie akwarium z naszą Fauną i Florą Huh Szanuje to co nasze ,ale ja zamiast szczupaka czy lina wolał bym mieć w akwarium Dyski-jakieś wypaśnie odmiany Wink ,jakiegoś zbrojnika super i stado krewetek Atya Marzyciel

Ano dlatego , ze hodowla rodzimych gatunków jest trudna...poza tym większosć ryb dorasta tez do większych rozmiarów nie nadających się do akwa..chyba , że w jakims zoo.
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #44 : Styczeń 23, 2008, 22:18:36 »

widziałam takie zbiorniki w zoo we Wrocławiu (  i nie jestem pewna ale chyba w starym zoo w Poznaniu) ale muszę powiedzieć że lipa Sad  a szkoda bo można to było naprawde fajnie urządzić  Sad tam niestety nie przeznaczono na to wystarczająco dużych baniaków przez co rybki pokażnych zresztą rozmiarów nie czuły się raczej najlepiej i nie wyglądały też zbyt dobrze ... a poza rybami w akwariach był tylko piach i woda dość mętna  Tongue .tym bardziej przykro że instytucja taka jak zoo powinna mieć środki na to  Angry ....  Ale w tych ogrodach zoologicznych byłam kilka lat temu (3 czy 4) może sytuacja przez ten czas uległa zmianie -mam nadzieję .
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: