Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokrywa - 'banał'  (Przeczytany 2134 razy)
Sławeek
Nowy
*
Wiadomości: 39


« : Styczeń 23, 2008, 21:10:20 »

    Wszyscy pokazują  swoje pokrywy  Cheesy yyy to i ja pokaże bardzo prostą i tanią w wykonaniu   pokrywkę prawie na każdy baniaczek (profil , prosty , kula )

   Co będzie potrzebne ?
  - Styropian (2 x 50 mm lub 1 x 100 mm lub co kto ma  Wink a będzie odpowiednio grube żeby zmieściły sie świetlówki lub inne oświetlenie)
  - Szpachlówka ( do drewna , akrylowa  byle nie samochodowa - ta reaguje z styropianem ) ja używałem akryl -putz śnieżki
  - Lakier olejny
  - Folia alu ^ odbłyśniki
  - Profile drewniane lub aluminiowe
 
  Narzędzia & wykonanie

 Ze styropianu wycinamy interesujący nas kształt pokrywy prostokąt ,  półkole , okrąg ( prosze pamiętać o rantach które mają zachodzić na krawędz akwarium ). Będzie potrzebny ostry nóż .Wycinamy od dołu 'korytko' na na szerokość świetlówek . Tak teraz bedzie polerka , a do tego potrzebujemy papier ścierny najpierw nadajemy z grubsza kształt papierem 80 potem stopniowo coraz drobniejszym .
 Jeśli pokrywa nabrała interesujących nas kształtów przystępujemy do szpachlowania , a do tegoo potrzeba   Huh miękkiej szpachelki O geniuszu !!
 Teraz wszystko w naszych ręcach , szlifujemy -nakładamy szpachle i znowu to samo aż do satysfakcjonującego nas finału  Grin.
 Uff ale to męczące . Lecz nic to dla nas Wink . W miejscach przeznaczonych na świetlówki przykręcamy listwy (warto je podkleić silikonem co by lepiej trzymały).
 A teraz coś co tygryski lubią najbardziej - malowanie .Potrzebujemy do tego wałeczek (odkrywcze Tongue).
 Po wyschnięciu pozostaje wkleić odbłyśnik (folia alu lub orginał) i zamontować oświetlenie .
 


  p.s. Przepraszam że na zdjęciach nie ma 'step by step' ale ta pokrywa była robiona ładnych pare lat temu  Sad . Mój prototyp wyszedł nieszczególnie ale jest funkcjonalny tani i sprawdza się , co najważniejsze .

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2008, 21:41:04 wysłane przez Sławeek » Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 23, 2008, 21:35:22 »

 pokrywkę prawie na każdy baniaczek (profil , prosty , kula )
weż to usuń, żaden akwarysta tu i wszędzie nie toleruje kul ......
a wg mnie niezbyt skuteczna pokrywa, raczej niezbyt trwała, ale pomysłowa i to się liczy
gratuluje główki Wink
pozdrawiam
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Sławeek
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2 : Styczeń 23, 2008, 21:50:58 »

weż to usuń, żaden akwarysta tu i wszędzie nie toleruje kul ......

Sam nie toleruje kuli dla ryb , ale flora wygląda w nich nieżle   Good !
Zapisane
groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #3 : Styczeń 23, 2008, 22:13:47 »

pomysł fajny - przestraszyłem się tylko jak zobaczyłem na fotce że nie masz "bryzgoszczelnych" mocowań do świetlówek i całą elektronikę itp masz w środku - nie miałeś problemów ze zwarciami??? Od jak dawna ta pokrywa funcjonuje???
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
Sławeek
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #4 : Styczeń 24, 2008, 07:00:11 »

przestraszyłem się tylko jak zobaczyłem na fotce że nie masz "bryzgoszczelnych" mocowań do świetlówek i całą elektronikę itp masz w środku - nie miałeś problemów ze zwarciami??? Od jak dawna ta pokrywa funcjonuje???


Nie ma strachu  Wink , cała elektryka jest ok. 8 cm nad lustrem wody .Ale faktycznie najodpowiedniejsze 
do pokryw są "bryzgoszczelne" .Ja po prostu zrobiłem "redukcje kosztów" no i  działa toto 3 lata bez wpadki . Jeśli jednak robiłbym to jeszcze raz, napewno zastosuje inne mocowania  papa
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2008, 07:05:42 wysłane przez Sławeek » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: