Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 3 4 [5]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojownik  (Przeczytany 18727 razy)
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #60 : Maj 11, 2010, 16:33:06 »

vasu kwarantanna to nie jest wcale kąpanie ryb lub roślin w chemii jak ty to napisałeś  Wink
Zapisane
kathi8400
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #61 : Maj 15, 2010, 13:44:47 »

witajcie... od niedawna mam rybke bojownika...to bardzo ruchliwa rybka...  trzymam go w 8 litrowym akwarium z filtrem i wodzie o temp. 26 st.  w ciągu dnia na 1 godzinę włączam napowietrzanie... niestety dziś zauważyłam u mojego Edka  na jedlej stronie kilka białych kropeczek na ogonie... (wcześniej ich nie miał) co robić?? czy to pierwsze stadium jakiejść choroby... pomocy...
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #62 : Maj 15, 2010, 14:04:34 »

Pierwsya sprawa w 8l szklance nigdy nie zapewnisz żadnym stworzenią odpowiednich warunków, więc choroby są wręcz pewne
to o czym piszesz to ospa rybia/ichtiofitoroza... rybe atakuje pasożyt kulorzęsek.
Zgoogluj sobie to i bedziesz wiedziała z czym to sie je...
jednak w tak małym zbiorniku przeprowadzanie jakichkolwiek kuracji mija się z celem ponieważ osłabiona ryba w niestabilnym srodowisku najpewniej zdechnie
jak masz komu to oddaj tego bojka... jeśli zna się na akwarystyce choć troche bedzie wiedział co ma z nim zrobić
a ty wcześniej zapoznaj się z tematem którego się podejmujesz (akwarystyka) to unikniesz tego typu przygód
Trzymanie zwierząt w ten sposób zachacza o swiadomy/nieswiadomy sadyzm
Zapisane

arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #63 : Maj 15, 2010, 22:07:35 »

Słuchaj kathi8400 to faktycznie może być rybia ospa ale nie możesz trzymać rybki (nawet jednej) w tak małym czymś (pewnie kuli  Sad ) Jeżeli faktycznie chcesz mieć choć jedną rybkę to radze ci (nie wydasz majątku ) kup akwarium (dla bojownika jednego wystarczy 25l czyli ok 40-50 zł) lub sam/a sklej sobie takie akwa i wtedy rubka bedzie się czuła o wiele lepiej i na pewno nie bedzie chorować tak często jak u ciebie. Powodzenia w leczeniu Edka (super imię  Cheesy ) i przemyśl sobie jeszcze raz sprawę kupna większego akwarium  Wink .
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]
  Drukuj  
 
Skocz do: