Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojownik  (Przeczytany 18933 razy)
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #30 : Grudzień 19, 2009, 16:13:49 »

Tak taką sól do ogórków możesz uzywać .
Zapisane
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #31 : Grudzień 29, 2009, 02:20:45 »

to wie ktoś co dolega mojemu bojownikowi?
Bańka pod okiem jest coraz większa, ostatnio zebrało mu się tam nawet powietrze, szkoda mi go bo na pewno jest to uciażliwe. Zachowuje sie normalnie, je normalnie.
Na pyszczku ma niewielką ilość białawego nalotu, na grzbiecie chyba też trochę. Podejrzewam, że to może być pleśniawka. Bojownik chowa się w gęstych zaroślach tuz przy powierzchni, ale to przecież bojownik, on tak lubi. Pływa również i po całym akwarium, jak juz pisalem wczesniej zachowuje się normalnie. Gania molinezje strosząc przy tym skrzela, np. kardynałki, kiryski, glonojady i narybek molinezji ignoruje, czyli całą resztę. Molinezje ocierają się o przedmioty, ale to sporadycznie i z tego co wiem to normalne.
Jedyny objaw, ktorego do tej pory nie moge zidantyfikować do jakiej choroby on należy, jest właśnie ta bańka pod okiem. Wkrótce wrzucę zdjęcie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 18:01:42 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #32 : Grudzień 30, 2009, 16:35:21 »

o to i zdjęcie
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #33 : Grudzień 30, 2009, 20:00:43 »

Trochę taki zmarnowany (jak dla mnie) ten bojownik. Moze to jakieś zapalenie bakteryjne(choć wtedy to bardzeij czerwone bybyło0 Mozę jest coś nie tak z wodą ? Stosowałeś już coś jakiś preparat ? Jak często podmieniasz wodę?
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #34 : Grudzień 30, 2009, 20:42:13 »

Spróbuj kuracji baktopurem, dla mnie powodem są bakterie...
Zapisane

arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #35 : Grudzień 30, 2009, 20:50:34 »

Ja też uważam ze bakterie  Sad
Zapisane
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #36 : Grudzień 31, 2009, 14:44:43 »

Stosowałem jakiś czas temu Baktopur direct, nie pamiętam czy był już wtedy bojownik. Później również dla zabicia bakterii i skrystalizowania wody sól akwariową niebieską (ta z nadmanganianem) ostatnio zwykły baktopur zapobiegający gniciu i strzępieniu płetw. Jedna molinezja po porodzie (jakieś 70 sztuk) prawie straciła ogon, ale już jest prawie w normie Wink
Wodę podmieniam raz na miesiąc. Chociaż ostatnio naczytałem się że w LT lepiej jest tylko dolewać ubytki.

Chwilami mam ochote po prostu przebic mu ta banke zeby sie nie meczyl...

a jeszcze jedno, bojownik miał kontakt z samicą, która zdechła na posocznicę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 16:43:34 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #37 : Grudzień 31, 2009, 17:36:25 »

Jak miał kontakt to pewnie sie zaraził. Prawie robi wielką różnicę  Wink
Ale na posocznicę to mi chyba nie wygląda  Sad
Zapisane
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #38 : Styczeń 01, 2010, 19:11:38 »

no mi wlasnie tez nie, ze dwie luski na grzbiecie mu dziwnie leżą, troche nalotu na pysku i to oko, prędzej pleśniawka, ale to też nie do końca.. hm.
Może coś w stylu zakażenia skóry?
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #39 : Styczeń 02, 2010, 12:05:23 »

Więcej zdjęć w troszkę lepszym wydaniu:






Bojownik trochę wcześniej:




« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 12:14:55 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #40 : Styczeń 02, 2010, 14:58:30 »

No to ci trochę zmarniał . Jest ładny ale wtedy był piękny  Cheesy .
Mi to wygląda na jakieś zakarzenie bakteriami mozę coś nie tak z wodą > Przełow go do osobnego akwa z podmienioną wodą polecz go tam wszystkim co masz i jak nie pomoze to nie wiem .ja bym zrobił tak jak ja ci radzę.
Moze weź do weterynarza się z nim zgłoś (choć nie wiem czy coś będize wiedział )  Sad
Trzymam kciuki . Fajnie by było gdyby wyzdrowiał  Wink
Zapisane
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #41 : Styczeń 02, 2010, 19:51:21 »

też bym się cieszył, bo lubię drania Wink

a bo mi sie jeszcze przypomniało, odławiałem go razem z samiczką do 40l żeby mogły się tam rozmnażać i zdjęcie z pianą jest właśnie z tamtego akwa. Ale jakoś przez kilka dni do niczego nie doszło, przełowiłem z powrotem, samica padła a samiec.. jak widać. Sad
Mogła być różnica temperatur.. ale nie jestem pewien.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 19:57:57 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #42 : Styczeń 02, 2010, 20:17:22 »

Może coś nie tak było w tamtym akwa i się zaraziły ona padła a on jeszcze zyje .Nie wiem już napisałem co bym zrobił na twoim miejscu.
Zapisane
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #43 : Marzec 12, 2010, 19:56:50 »

Witam ponownie.

Kilka dni temu kupiłem 3 samiczki bojownika, zakładając mu tym samym harem. Przy okazji nabyłem mrożonki ochotkę i oczlik, tyle że jedna z nich wygląda jak płetwy bojownika no i został oskubany z płetw głównie przez jedną z samic, która gania go po całym akwarium, szuka wśród roslin i wcina te jego biedne płetwy. Molinezje też się czasem oszukały, więc bojownik tam nie ma życia. Bardziej martwi mnie, że samiec od paru dni dziwnie się zachowuje, nie pływa prawie w ogóle po akwarium, chowa się wśród roślin, gdy jeszcze niedawno ganiał molinezje jak największego wroga. Przełowiłem biedaka do innego zbiornika.

Druga sprawa to następna z samic bojownika zaczyna coś chorować. Poprzednią, którą kupiłem miała podobne objawy, nastroszone łuski, pływanie przy powierzchni wyginanie się tak jakby miała 'lordozę', ale teraz tylko jedna ma takie objawy z tych trzech, ktore mam. Wlałem baktopuru, objawy zbliżone do tych opisanych na opakowaniu. Eh, zawsze najładniejsza musi zachorować.

Co możecie mi doradzić.. ? Będę wdzięczny.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
Nika
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #44 : Marzec 20, 2010, 17:10:03 »

Witam,
Mam problem z bojownikiem...znaczy nawet nie wiem czy to problem, ale zapytam:
Mój bojownik ma jakąś dziwną gulę "na brodzie" ... Żyje już przez 3 lata,ale nie pamiętam czy to miał od zawsze czy nie... Zawsze myślałam że to tak jest zawsze, i jakoś się nie przejmowałam, ale ostatnio jakoś mnie to zastanowiło, i postanowiłam to sprawdzić. W opisach chorób nic nie znalazłam, to zaczęłam szukać po prostu na zdjęciach czy wszystkie bojowniki tak mają, ale raczej nie. To szczerze mówiąc nie wygląda nienaturalnie, bo jest koloru bordowego ( identycznego jak mój bojownik) ... Czy to może być jakaś choroba albo coś ? Tylko nie mówcie, że najpierw się szuka dopiero potem pyta, bo ja naprawdę starałam się dowiedzieć, ale nic nie znalazłam. Bojownik nigdy nie był ruchliwy, a z racji tego że żyje zupełnie sam w 25L nigdy mnie to nie dziwiło. Teraz także się nie specjalnie rusza...ale niestety nie mogę mu żadnych rybek dokupić, do tak małego akwa...Niedługo zakładam 112L i chciałabym go tam przenieść, ale jeżeli to jakaś choroba, to się trochę boję więc pytam. Jeżeli to jakieś na maksa głupie pytanie i to nic nie jest ( mam nadzieję ) to przepraszam, ale mam nadzieję że rozumiecie, że wolę wiedzieć Cheesy
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: