Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojownik  (Przeczytany 18823 razy)
murzyn19
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 48


« : Listopad 30, 2009, 14:09:56 »

a wiec moj problem polega na tym ze moje bojowniki jak by zbladly i sa malo ruchliwe;/ mysle, ze to moze byc spowodowane tym, ze moj filtr jest za mocny jak na moje 50l akwarium, ustawione jest na minimum ale i tak bardzo mocno filtruje wode i jest bardzo duzy prad, a wiem, ze bojowniki mieszkaja sobie w wodach malo ruchliwych i zauwazylem ze siedza w tym miejscu gdzie jest najmniejszy ruch wody, moze to byc tym spowodowane wlasnie? narazie wylaczylem filtr i raczej nic sie przez to nie stanie bo mam bardzo duzo roslinek, zarosniete jest mocno akwarium, samica sobie lepiej radzi ale samiec juz wyglada jak by byl ledwo zywy;/
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #1 : Grudzień 01, 2009, 21:15:10 »

I popełniłeś duży błąd kolego wyłączjąc filtr .Szybko wypłócz gąbke w wodzie akwariowej i załącz filtr.
Musi on działać 7 dni w tygodniu,24 h na dobę.
Jak jest za duzy prąd pomyśl o deszczownicy,albo wylot wody skieruj na szybę,problem się rozwiąże.Obserwuj rybki,być może wróci wszystko do normy.Kiedy robiłeś częściowa podmianę wody?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2009, 21:17:03 wysłane przez mario27-28 » Zapisane

vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #2 : Grudzień 15, 2009, 13:46:11 »

Witam.
Moja bojowniczka zrobiła się dzisiaj jakaś apatyczna.
Cały czas pływa pod powierzchnią, od kilku dni robi się coraz grubsza, tyle że dzisiaj jest nabrzmiała i ma nastroszone łuski. z jednej strony wygląda jakby została zaatakowana i jedna łuska jej odstaje, jakby urwana.

112 l
samica bojownika, bojownik, 11 molinezji, 5 kardynałków, 1 zbrojnik niebieski, 3 kiryski.
dużo roślin, samica ma gdzie się chować.

p.s. kupiłem ją dla samca, bo zaczął robić pianę.
temp 26 *C
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 13:57:33 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 15, 2009, 14:29:22 »

Niepokoi mnie nastroszenie łusek, to niezbyt dobrze rokujący objaw... czy z innymi rybami wszystko ok?? Czym karmione??
Zapisane

vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #4 : Grudzień 15, 2009, 14:43:41 »

mnie też to zmartwiło... zachowuje się jakby miała zaraz zdechnąć, nawet nie ma zamiaru uciekać przed moją ręką, daje ze sobą robić wszystko, siedzi cały czas w jednym miejscu. inne ryby w porządku, bojownik intersuje się samicą, ale jak do niej podpływa spotyka sie z brakiem rekacji i odpływa. Molinezje żywe jak zawsze, kardynałki tak samo, wszystkie ryby karmione są dietą podstawową sery w płatkach.
napowietrzanie właczam od czasu do czasu, mam sporo roślin, więc nie jest obowiązkowe, dodatkowo wylot z filtra 1400l/h. Oznaką braku tlenu są zwykle molinezje które smigają pod powierzchnią, ale teraz pływają raczej przy dnie. Nie wiem jakie mam pH, może to jest przyczyna..
podnoszę teraz temperaturę i napowietrzam.
a samicy jeszcze płetwy się szarpią, przerywają sie miejscami między ostkami.

a jak siedzi w tych roślinach to przybiera pozycję ze względu na nie, przed chwilą 'leżała' na boku... eh nie wiem co sie dzieje... jeszcze wczoraj była taka żywa.
ale chwilami też pływa, porusza sie wtedy dość żwawo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 14:46:56 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 15, 2009, 15:02:19 »

albo jakieś zatrucie albo tez posocznica (ta gorsza opcja)
Sprawdź parametry, i obserwuj ryby
Ciężko mi coś doradzić więcej...
u tej bojowniczki wystąpił wytrzeszcz oczu?
Zapisane

vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #6 : Grudzień 15, 2009, 15:10:51 »

wytrzeszcz raczej nie, ale prawe oko, nie wiem jak lewe, wygląda jakby caly czas patrzyła w dół i to oko jakby jej sie chowało do środka. ale to chyba od 'leżenia na lewym boku'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 15:15:04 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 15, 2009, 15:29:18 »

Obstawiałbym jednak chorobe,
Ale moge się mylić... musisz zbadać parametry
Odseparuj tą rybę, choć myśle że jest to już jej końcówka. na wszelki wypadek lepiej ją przełożyć
Jeśli jakiekolwiek niepokojące objawy pojawią się w zbiorniku u innych ryb to wtedy zastosuj kuracje
Do ogólnego napewno zieleń malachitowa... jeśli to choroba to może być z dwóch przyczyn bakterie lub wirusy...
możesz zastosowac serowski baktopur...który tą zieleń w sobie zawiera... narazie tyle
Ja obstawiam posocznice
nastrosz, kiwanie się, opuchlizna, wyblakłe barwy, apatyczność, ubytki w łuskach... brakuje tylko wytrzeszczu i masz całą palete najczęstrzych objawów tej choroby... jest ona dość ciężka do zwalczenia... i czytałem gdzieś że zagraża również zdrowiu ludzkiemu, ale to mogą być mity...
Lecz ostrożność zachowaj
Pozdrawiam
Zapisane

vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #8 : Grudzień 15, 2009, 15:34:33 »

kiwać się nie kiwa, ostatnio podmieniłem 1/3 wody, a jakiś czas temu stosowałem sól akwariową... przed zamieszkaniem jej w tym zbiorniku.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 15, 2009, 15:49:12 »

posocznice powodują bakterie lub wirusy, zazwyczaj atakują podczas pogarszania się warunków w akwa, związane jest z tym także przekarmianie...
Choroba ta często dopada ryby labiryntowate,
Co ile podmianki, ile ma zbiornik i w jakim celu i ilościach ta sól była sypana??
Zapisane

vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #10 : Grudzień 15, 2009, 15:53:00 »

podmiany wody niedawno co 2 tyg, teraz raz na miesiac, zbiornik 112 l pisalem juz wczesniej, sól w ilościach leczniczych, z powodu kołysania się molinezji - wyleczone, poźniej jedna ilość profilaktyczna.

co mam zrobić z tą rybą? dać sól i obserwować, czy uśmiercić ją wg zaleceń... ?
napisane również jest, że całą roślinność musiałbym zniszczyć, nie bardzo mi się ten pomysł podoba Sad
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 16:00:24 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #11 : Grudzień 15, 2009, 16:05:44 »

Gdzie tak jest napisane??
ile temu zbiornik zalałeś?
Soli bym nie dawał jedyne co to baktopur...
Ale pamiętaj że to tylko moje zdanie, warto poczekać na innych może ktoś mądrzejszy się wypowie...
Najlepiej jak byś tą bojowniczke oddzielił, jakieś małe akwa woda z głownego filtr i grzałka...
Zapisane

Harriet
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #12 : Grudzień 15, 2009, 18:08:48 »

Napisałeś, że ryby karmisz dietą podstawową sery w płatkach. Rybki potrzebują zróżnicowanej diety - monotonna sprzyja chorobom, m.in. takim jak posocznica.
Zapisane
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #13 : Grudzień 15, 2009, 20:11:53 »

Moim zdaniem najlepiej będize jak odłowisz ją do innego akwarium i tam ją podleczysz , soli bym nie dawał może kup jakiś preparat leczniczy lub odkazający wodę ? NIe wiem . może niech ktoś inny się wypowie Sad
Zapisane
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #14 : Grudzień 15, 2009, 20:55:56 »

przed chwilą wróciłem do domu i zobaczyłem, że rybka zdechła... z relacji domowników 'lizał' ją glonojad, no zjadł jej trochę łusek, mam nadzieje, że się nie zarazi : /
kupiłem sól, mam zamiar jej użyc, czy to dobry pomysł?

molinezje 'pogrążyły się w żałobie' siedzą sobie niedaleko grzałki za korzeniem w grupie. tak w ogóle to tylko kardynałki normalnie pływają.. eh Sad
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 21:01:10 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
 
Skocz do: