Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Atria_C, 72L, LT  (Przeczytany 25773 razy)
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« : Kwiecień 25, 2009, 13:39:52 »

Witajcie,

W końcu i na mnie przyszła kolej,więc przedstawiam mój zbiornik, po przejściach;)

Litraż:72L

Parametry:
 pH - 7.0
gH - 18
kH-8
No2 - niewykrywalne
No3 - ok 15 - 20 Grin
NH4 - niewykrywalne

Osprzęt:
Filtr - głownica Aquaszut T.Head 550 + filtr gąbkowy ( pracuje na najniższym przepływie)
Grzałka - atman, 75W
Termometr;)

Oświetlenie:

pokrywa,
2*15W ( 4500K i 6500K)  + jeden asymetryczny odbłyśnik aluminiowy


Podmiany wody:
- początkowo często, teraz raz na 3-4tyg 10-15%
-
Nawożenie:
-ze względu na niedobory potasu K2S04, KNO3 , poza tym - brak

Podłoże:
-ziemia do roślin doniczkowym Athena i warstwa żwiru ( 3-5 cm)

Pokarm:
- naturefood professional Xs (podstawowy)
- naturefood color
-D-allio vit
-spirulina forte
-"kirysek"
- lifolizowana artemia i rurecznik (tubifex)
- lifolizowane larwy czerwonych komarów
- rozwielitki
Jak naprawią zmarażalnik planuję jakieś mrożonki. Na parapecie wzrasta rzerzucha dla tęczanek.

Flora: (nie wszystkie pamiętam)
- rotala green
-rotala indica
- nurzaniec (?)
- blyxa japonica
- cyrptocoryna
- ludwigia repens
- cabomba
-gossostigma
- java moss
-x-mass moss
- hydrocotyle dissecta (?chyba źle piszę)
- kulka gałęzatki gdzieś w krzakach
- pistia i wgłębka
-zielenice Wink
Był jescze mały heniek

Fauna:
-pseudomugil gertrudae*6
- pseudomugif furcatus *2
- Iriatherina werneri *7
- pseudomugil signifer * 5
- szczupieńczyk karłowaty *3
- kirysek spiżowy * 5 (pozostały z pierwszej obsady)
-zatoczki
- 2 świderki ( w tym jeden ok 2 cm) wyproszony dziś w sklepie roślinyakwariowe Wink
Marzą mi się jeszcze crystal red.

Akwarium miało problemy,najpierw chore razbory a potem zepsuta pokrywa. Zostało zalane miesiąc temu ( ok. 20 marca)
Prowadze je metodą LT ala Diana W. (staram się w miarę możliwości;))
Co do aranżacji: jestem średnio zadowolona, ale to w końcu LT. Rośliny zaczynają rosnąć, jest ustabilizowane..Nie wygląda tak jak to sobie wyobrażałam i jakbym tego chciała ale to moje pierwsze akwarium od wielu lat i do tej pory najlepsze Wink

Zdjęcie z dziś 25.03. Wieczorem wyślę Wam ostre zdjęcie zamiast tego ( jest okropne) Mam też stare, ale chyba nie ma sensu ich dawać:)
Obiecane ostrzejsze zdjęcie (to co się odbija na dole to okładka ksiązki na której trzymałam aparat)



A to widok z boku:


A to najostrzejsze zdjęcie ryb jakie udało mi się wykonać. Ładnie wyszedł szczupieńczyk karłowaty, na dole po lewej pseudomugile (warto kilknąć kilka razy żeby powiększyć):



Aktualizacja. 08.06.09



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 21:03:57 wysłane przez Atria_C » Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 25, 2009, 14:46:28 »

Nareszcie Cheesy
Atria dużo dałaś pistii na start? Ile sztuk? Jak Ci sie sprawuje pod pokrywą?
Piszesz, że masz zatoczki. Nie zauważyłaś by podgryzały pistie? Tak wiem, że zdrowych roślin raczej nie jedzą ale mi coś sukcesywnie zżerało limnobium...
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 25, 2009, 14:57:32 »

Ładne, przemyślane i zielone, rybek nie widać, może coś z bliska ?, bo jestem ciekawa jak wyglądają. Jak roślinki się rozrosną będzie piękne. Powodzenia.
Zapisane

Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 25, 2009, 15:10:18 »

Bardzo ładny zbiorniczek.Szczególnie podoba mi się kawałek, tam gdzie jest blyxa i nurzaniec.No i super korzonek  Grin
No i również czekam na zdjęcia rybek Wink
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 25, 2009, 15:12:39 »

rotala indica mizernie wygląda w tych warunkach, może byś ją wymieniła na nadwódkę trójkwiatową ( h. difformis) by pasowała ze swoimi powcinanymi liscmi koło cabomby, no i nie potrzebuje dużo światła
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 25, 2009, 15:16:40 »

akwarium nie jest zbyt ładne.Rośliny mają nie wyraziste blade kolory i wogóle nie wyglądają zbyt zdrowo a do tego sprzęt jest bardzo widoczny.Ogólnie baniak na 5/10
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 15:20:02 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 25, 2009, 15:22:31 »

akwarium nie jest zbyt ładne.Rośliny mają nie wyraziste blade kolory i wogóle nie wyglądają zbyt zdrowo a do tego sprzęt jest bardzo widoczny.Ogólnie baniak na 5/10
nie przesadzaj, poza nieciekawie wyglądającą rotalą pozostałe rośliny maja się dobrze i nie wyglądają na niezdrowe
Zapisane
koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 25, 2009, 15:39:59 »

fotki zrób w nocy,przy oświetleniu z aqwa ,bo do dziennych fotek przy promieniach słonecznych najlepiej użyć filtra UV.
      aqwa się mi podoba ale nie ujmuje. Wink
Zapisane

renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 25, 2009, 15:58:28 »

A mnie ujęło, nawet bardzo. Jakoś tak od razu skojarzyło mi się ze  słonecznym lasem,  Smiley, wszystko zmierza w dobrym kierunku. powodzenia Cheesy
Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 25, 2009, 16:08:41 »

Grajewiak - Z 1/3 tafli wody zakryta pistią , teraz mam cała zapchaną. Mogę Ci wysłać jak chcesz:)
dwight: ze sprzętem absolutna racja, jest widoczny (chociaż nie uważam, że bardzo). Mam nadzieję,że jak poczekam to się ukryje,gdy rozrosną się rośliny
Pethro - roślinki swoje przeszły, od niedawna dozuję K2So4, w ogóle cud, że blyxa tak rośnie. Dam im jeszcze trochę czasu. Najsłabiej wygląda ludwigia, został jeden rozkorzeniony pęd, ale cóż ( na pewno masz na myśli rotalę (?))
Renii - już zajrzałaś? Trochę wstyd, bo myślałam że uda mi się wcześniej ostrzejsze fotky pstryknąć:)
W linku wysyłam Wam jak wyglądało akwarium 2 tygodnie temu. Zdjęcie było robione nocą - tak więc IMHO z kolorami roślin nie jest najgorzej. Postaram się wieczorem pstryknąć normalne zdjęcie. Co do ryb nie obiecuje,bo szybkie są skubane.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 16:35:51 wysłane przez Atria_C » Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 25, 2009, 16:39:08 »

tak, własnie o rotale mi chodzi nie wygląda najlepiej. Ale jakbys nad nią usunęła pistię to może odbije. Nie potrzebuje ona dużo nawozów ale ma za to spory apetyt na światło i potrafi sie ładnie wybarwić jeśli tylko zapewni jej sie spore ilosci swiatła. Jedyna oznaka niedoborów to dłuższe niz normalnie listki
Podziwiam twoją blyxe, mi padły wszystkie szczepki jakie miałem Sad
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 25, 2009, 16:47:41 »

A mnie sie bardzo podoba - ma swoj klimacik.
A korzen odlotowy !!!
Jak jeszcze roslinki sie rozrosna i przyslonia co nie co to bedzie super - czego Ci zycze
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 25, 2009, 17:36:00 »

Ogólnie mi sie podoba Good ! , wiem że jest to w sumie świerze akwarium a widzę w nim ''potęcjał'' na cos naprawdę fajnego. Fotki rzeczywiście blade -a może to rośliny takie blade? a może światło takie ''niezaciekawe'' i dlatego?  Korzeń rzeczywiście wyczes Smiley . o tych roslinach tak rozmawiacie ale ja nie jestem w nazwach najlepsza... to o czym mówi Pethro to to czerwone? -jak by nie było to to własnie czerwone bym przeniosła w inne miejse bo tak centralnie na środku nie prezętuje się najlepiej - za bardzo się wyróżnia i skupia na sobie zbyt wiele uwagi przez to centralne umiejscowienie, na rotali - nie wiem jakiej( ale mam na mysli tą po prawej stronie ) widzę młode listki karłowate więc niedobór N się kłania - może zacznij podawać KNO3? I gdzie ta glosia? bo wcale jej nie widze (tylko w opisie) a przed korzeniem na pierwszym planie by się przydała.
Edit: A co to jest takie to czerwone plastikowe?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 17:37:32 wysłane przez ala » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 25, 2009, 19:05:40 »

ta czerwona na srodku to chyba ludwigia. Ja miałem na myśli rotale indica która powinna być czerwona a jest bladozielona i znajduje się ona przed filtrem. Ma małe listki ale wydaje mi sie ze to wina braku światła
Glosie widać na zdjęciu z boku akwarium, jest mała i rośnie szczeliście w górę zamiast na boki
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 25, 2009, 20:08:41 »

A no to ja tez o tej rotali pisze ale mi się wydaje że ona powinna być różowa (a nie czerwona) i jest zielona z braku swiatła a małe listki mam z braku azotu. A czerwonej niech bedzie i ludwigia Smiley ale bardziej z boku by lepiej wyglądała.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: