Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « margin-300 l (ogólne), 112 l (korzenno-liściaste BW), 102 l (diamenty)
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: margin-300 l (ogólne), 112 l (korzenno-liściaste BW), 102 l (diamenty)  (Przeczytany 33146 razy)
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« : Sierpień 27, 2009, 17:32:40 »

Postanowiłam zrobić nareszcie porządek w temacie i zaktualizować posiadane zbiorniki i obsadę.
Przede wszystkim na prośbę Drago, bo cały czas interesuje się moimi postępami i bardzo dużo mi pomaga  Cheesy



Nowe akwarium (spełnione marzenie) - 300 l założone 15.04.2011r.- zbiornik ogólny
akwarium : 120 x 50 x 50 - 300 l
filtracja : Aquael Circulator 1100 l/h wewnętrzny i Tetra Tec 1200 EX kubełkowy
ogrzewanie : grzałki Fluval 1 x 150W, Tetra 1 x 200W
oświetlenie : belka Aqua Nova 4 x 54 W
podłoże : substrat Sery i czarny bazalt
ozdoby : korzenie, kokosy, lawa wulkaniczna i czarny krzemień, liście dębu i brzozy
flora : kryptokoryny, pistia i rzęsa wodna
fauna trochę wymieszana, ale powoli oddaję i modyfikuję : Synodontis x 1, bocja striata x 4, bocja wytworna x 2, bocja rostrata x 7, Sturisoma panamense x 2, Farlowella acus x 2, Loricaria parva x 2, Loricaria red x 2,skalary x 4, pielęgnice skośnopręgie x 7 (młodziutkie), motylowiec x 2, molinezja żaglopłetwa 1 + 2 (jako dostawca żywego pokarmu), bystrzyk ornatus white fin x 11

Aktualizacja - 06.05.2012r.
300 l
lewa strona


środek

prawa strona

ulubieńcy


 

No to czas na zdjęcia :






Nowe zdjęcia z 01.10.2011r. :







Akwarium 112l (roślinno-korzenne) założone 25.09.2011r. - powstało z połączenia roślinnego 54 l i 30 l BW
    zmodyfikowane na BW od 01.03.2012 r.

akwarium : 80 x 35 x 40 - 112 l
filtr : kubełkowy TetraTec 700 Ex, kaskada Atman z torfem i ketapangiem
ogrzewanie : grzałka Tetra 150W
oświetlenie : belka Aqua Nova 2 x 20W
podłoże : żwirek rzeczny różnej granulacji + podłoże Zolux Quartz Africa
ozdoby : korzenie, lawa wulkaniczna, kamienie, kokosy, szyszki olchy, liście dębu
flora : kryptokoryna balansa, pistia i rzęsa wodna
fauna : szczupieńczyk Dageta x 10 + narybek Cheesy, Hemigrammus rodwayi x 15, Corydoras nannus x 10, 7 x neon czerwony, pielęgniczki kakadu 1 +3, Peckoltia vittata x 2, bojownik samiec, helenki i świderki

Aktualizacja - 06.05.2012 r.

112 l (niedługo będzie 180 l, robione na zamówienie)




Zdjęcia z 01.10.2011 r. :






UWAGA !
Nowy zbiornik : 102 l (diamenty w złotej oprawie) założone 24.05.2012r.

akwarium : 65 x 45 x 35 - 102 l
filtracja : AquaClear 70 - kaskada
ogrzewanie : grzałka Fluval 100 W
oświetlenie : belka Hagen 1 x 24 W
podłoże : Quartz Africa
ozdoby : korzenie, kokosy, kamienie (otoczaki), liście dębu
flora : anubias nana, pistia
fauna : para pielęgnic Salvini, sum platydoras, 2 x ampularia

Zdjęcia z 27.05.2012r.









I żeby nie było, że się wstydzę wcześniejszych aranżacji, zostawiam fotki dla potomności   Wink :









« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2012, 09:43:26 wysłane przez margin » Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #1 : Sierpień 27, 2009, 18:14:27 »

Nawet ładne są te akwaria...
Te pielęgnice si się nie biją między sobą (Thomasy z Sajicami)?
Kompletnie nie w moim guście są te bambusy wystające z akwarium...
Zdaje mi się, że na jednym zdjęciu widzę skalara...nie za dużo tych pielęgnic na raz w jednym akwarium?
Bardzo proszę o dodanie zdjęcia Synodontisa, "weterana"...
Nawozisz czymś? Takie masz ładne te rośliny przy tak małym oświetleniu...0,28W na litr to niewiele...
Pozdrawiam!
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #2 : Sierpień 27, 2009, 18:25:50 »

Napisałam w treści, że skalary niestety oddane pod wpływem lektury tego forum, sewerum i zbrojnik też. Na specjalne życzenie zdjęcie emeryta :

Thomasy z Sajicami biją się i pewnie będą musiały odejść jedne z nich, chyba że ustalą rewiry dla siebie (są jeszcze młode).
Rośliny rosły, rosły, aż obrosły krasnorostami i dlatego nie ma aktualnych zdjęć.
Nawożę Aquaflora firmy Zoolek, przy podmianach uzupełniam.
Co do światła, to do wszystkich zbiorników jest duży dostęp światła dziennego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2011, 20:57:25 wysłane przez margin » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #3 : Sierpień 27, 2009, 19:38:42 »

co do sajek i thomasów to będziesz musiała między nimi wybrać, skoro się już leją to konflikty będą się tylko nasilać przerabiałem to u siebie z b. czerwonobrzuchymi (też miałem je młode i sajki były młode), można próbować zrobić im rewiry tak jak Ci kiedyś wspominałem ale bardzo mała szansa na powodzenie. Co do baniaków to b. ładne szczególnie 80-tka super klimat tam panuje, zostawiłbym tam tylko otoski, ew. ślimaki, dałbym harem kakadu (1+3) tak jak planujesz oraz jakąś fajną ławicę...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #4 : Sierpień 27, 2009, 19:43:14 »

Dzięki dobraf, wydaje mi się, że 1+3 kakadu, to będzie za dużo. Myślałam 1+2, a gupiki mogłyby wtedy zostać, bo są naprawdę śliczne, czarne i czerwone, z prywatnej hodowli.
Zapisane

piotr_5e3
DIY rulz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



« Odpowiedz #5 : Sierpień 27, 2009, 20:36:25 »

Świetne Good !
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #6 : Sierpień 27, 2009, 20:38:24 »

ja bym się upierał jednak przy 1+3 a to dlatego, że będzie bezpieczniej dla samic chodzi o ewentualną natarczywość pana kakadu druga sprawa to np. na super akwarium zalecją min. średnicę terytorium dla samicy 20 cm co by mieściło się w Twoim baniaku choć na apisto zalecają trochę więcej a trzecia sprawa to nawet jeśli byłoby coś nie tak to zawsze można jedną samicę oddać, bądź co bądź ja uważam, że warto zaryzykować. A co do gupików to czemu nie, przeszkadzać raczej nie będą.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 20:40:48 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #7 : Sierpień 27, 2009, 20:45:08 »

To spróbuję 1+3, a gupiki oprócz walorów estetycznych będą świetną dostawą żywej karmy. Chciałabym również dodać 4. otoski, bo te moje jakieś dziwne. Czują się dobrze i zachowują normalnie tylko prawie wcale nie rosną. Mają może po 2 cm, tylko jeden jest większy, brzuszki mają pełne i nie wiem o co chodzi, bo przez pół roku chyba powinny urosnąć ?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #8 : Sierpień 27, 2009, 22:22:45 »

co do gupików to fakt, a z brakiem wzrostu otosków to Ci nie doradzę, nie miałem ich nie wiem.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #9 : Sierpień 29, 2009, 16:57:52 »

Po głębszym zastanowieniu wybrałam barwniaki Thomasa i dzisiaj oddałam Sajici. Chyba był to strzał w 10, bo przeniosłam mieczyki i molki z 80 do 126 l, a one zabrały się za krasnorosty z takim entuzjazmem, że jeszcze nie widziałam Cheesy. Kupiłam również 1+3 kakadu (dziękuję za poradę dobraf).  Zmiany naniosłam, czekam na efekty - pozdrowienia papa
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #10 : Sierpień 29, 2009, 20:21:25 »

aha czyli działasz, korygujesz obsady i oby tak dalej, bardzo dobre posunięcie jeśli chodzi o pozostawienie jednego gatunku pielęgnic (choć ja wolałbym sajki  Smiley ha ha ha), dawaj foty kakadu w nowym domku - no i napisz o ich "samopoczuciu" znaczy się jak im tam pasuje ten baniak, a wracając do gupików to wpuściłem dziś czwórkę maluchów no i mam na dzieję, że nie będę musiał ich odławiać....
o bym zapomniał ja bym molek i mieczy się pozbył z tego baniaka z czasem...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2009, 20:23:31 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #11 : Sierpień 29, 2009, 20:46:41 »

Wybrałam barwniaki, bo są mniejsze, mam je dłużej i wydają się spokojniejsze... no i bardziej kolorowe.
Kakadu na razie siedzą po kątach i mało je widać. Są bardzo malutkie. Samiec i dwie samiczki żółte, a jedna samiczka czerwona. Miałam ochotę na czerwonego samczyka, ale był jakiś niewyraźny. Dlaczego nie mam mieć molek w 126 l, robią naprawdę dużo dobrej roboty, nawet nie wiedziałam, że tak lubią glońska (chętnie dałabym jeszcze ze dwie)? Pozdrawiam papa
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #12 : Sierpień 29, 2009, 20:54:40 »

nie to, że masz nie mieć molek tylko mam ostatnio lekkie zboczenie ku monogatunkowemu baniakowi... pewnie to z tego wynika Wink
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #13 : Sierpień 29, 2009, 20:59:39 »

Ja już miałam jednogatunkowe (przez 15.lat parę pielęgnic szmaragdowych), a teraz chcę kolorowo i ruchliwie (jak z dzieciństwa Cheesy), tylko żeby jeszcze te glony wytępić.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #14 : Sierpień 29, 2009, 21:14:47 »

oj walka z glonami to masakra, podchodzę do tego tak: "co nas nie zabije to nas wzmocni", o no to całkiem spore ryby hodowałaś.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  
 
Skocz do: