Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Atria_C, 72L, LT  (Przeczytany 26028 razy)
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 25, 2009, 20:43:34 »

Mi się bardzo podoba Smiley Mimo, że to LT zastawiałbym się nad nawożeniem Smiley Bardzo ciekawie, nietypowo... Smiley
Jeszcze pytanie do Ciebie: co to za ryba inharitina werneri? Nie mogę nic znaleźć Smiley

Gratulacje!  Good !
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 20:45:55 wysłane przez Macieksoko » Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 25, 2009, 20:49:50 »

Cytuj
co to za ryba inharitina werneri?


też właśnie nie wiem,może atri chodziło o rybe iriatherina werneri?
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #17 : Kwiecień 25, 2009, 21:57:53 »

Zgodnie z obietnicą poprawiłam zdjęcia,teraz jest dużo ostrzej.
dwight - racja, już poprawiłam.
To czerwone to takie cudo, które dostałam od Reni,ale nie pamiętam jak się nazywa Embarrassed Rzeczywiście, niepotrzebnie wybija się jako punkt centralny,można go dać bardziej za korzeń (?)
Gossia jest posadzona za blyxą (nie sądziłam,ze blyxa się tak wybije).Myślałam o trawniku przed korzeniem,ale mały heniek nie przeżył i czekam na coś alternatywnego. Mam jeszcze h.dissecta,ale jest marniutka.
Podobno podłoże w LT dopiero po 3 miesiącach zaczyna oddawać substancje pokarmowe z podłoża. Kno3 troskę się boję, ponoć werneri są bardzo wrażliwe na azot - ale prawdopodobnie spróbuję.
Pistę odgarnęłam, jutro zbiorę z połowy tafli  wody.
Dziękuję za komentarze

ps. to takie plastikowe stożkowate? To regulator do termostatu w grzałce atmana. A to różowe pudełeczko na ściance to czyścik magnetyczny. Stylowy kolor mieli w sklepie, nie? Grin
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 22:15:16 wysłane przez Atria_C » Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 26, 2009, 06:32:43 »

Na trzecim planie trochę " goło " ,planujesz " zazielenić " ten korzeń?
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 26, 2009, 09:37:02 »

Na trzeci plan za korzeniem (rozumiem że to masz nam myśli?) planowałam przesunąć camombę i poczekać aż się rozrośnie. Teraz jednk myślę,że możnna tam dać też tą czerwoną ludwigię. Wcześniej była tam ludiwigia repens, i wyglądało fajnie, ale przeżyła tylko jedna gałązka.
Co do korzenia: nie wiem czy widać ale jest na nim x-mass moss i jawa moss - mam nadzieję,że się rozrosną. Pędy jva moss stały się takie brunatne - myślicie że mogę go przyciąć? Plan był taki,żeby stworzyć coś ala kompozycja na planie trójkąta - mocno obrośnięte miejsce koło korzenia a w drugiej części akwarium tylko niska blyxa. Nurzaniec miał tylko domknąć przestrzeń z lewej strony,jednak się rozrósł.
Co do roślin: może powinnam przyciąć tą rotalę do połowy i czekać aż wypuści nowe listki?Czy jeśli będę przesadzała ludwigię,to przesadzić ją z korzonkami, czy przyciąć i wsadzić do ziemi łodyżki?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 09:40:26 wysłane przez Atria_C » Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 26, 2009, 10:37:25 »

Czerwona to jest chyba macrandra o ile dobrze pamiętam. Możesz ją przesunąć trochę za korzeń, tylko tak, żeby miała dużo światła. Ludwigię przycinaj i rozsadzaj, to Ci się ładny krzaczek zrobi. Generalnie jest bardzo fajnie( jak to w lesie Wink)
Zapisane

Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 26, 2009, 13:22:42 »

Świetne akwa Atria_C! Gdzie ty masz te zielenice? Ja to mam dopiero GLONY!  Smiley
Cytuj
Nawożenie:
-ze względu na niedobory potasu K2S04, poza tym - brak
Też mam akwa 72l, czy możesz mi napisać ile podajesz tego potasu? To znaczy dokładnie ile gram proszku rozpuścić w 1l wody i ile ml tego roztworu podawać do akwa? Niestety zawsze byłam matematyczno-chemiczno-fizyczną nogą stołową i nic nie kapuję z przeliczników dostępnych w necie Sad
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 26, 2009, 16:16:07 »

marsilea crenata wygląda jak glosia a rośnie o niebo lepiej w takich warunkach może z nią spróbujesz ? Wink
Zapisane
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 26, 2009, 23:20:42 »

coś sukcesywnie zżerało limnobium...

To zatoczki, mialem ten sam problem... Lips Sealed

Atria, akwarium prezentuje sie super. Teczanka Wernera vel filigranowa to swietna rybka. Nie mialas wysypu glonow od tej ziemi? Czekam na rozwoj wydarzen. Smiley

To znaczy dokładnie ile gram proszku rozpuścić w 1l wody i ile ml tego roztworu podawać do akwa? Niestety zawsze byłam matematyczno-chemiczno-fizyczną nogą stołową i nic nie kapuję z przeliczników dostępnych w necie Sad

55g K2SO4 rozpuszczasz w 1000ml wody destylowanej/demineralizowanej i podajesz 1ml na 1l wody w zbiorniku tygodniowo (podziel to na 2 razy w tygodniu albo codziennie podawaj jesli masz czas...). Zamieszaj roztwor zawsze przed wlaniem do akwarium. papa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 23:27:21 wysłane przez Mechanic » Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #24 : Kwiecień 27, 2009, 14:32:27 »

55g K2SO4 rozpuszczasz w 1000ml wody destylowanej/demineralizowanej i podajesz 1ml na 1l wody w zbiorniku tygodniowo (podziel to na 2 razy w tygodniu albo codziennie podawaj jesli masz czas...). Zamieszaj roztwor zawsze przed wlaniem do akwarium. papa

i podajesz 1ml na 1l wody w zbiorniku tygodniowo - czy to nie lekka przesada ? ? ?
Bo ja mam podane przez producenta troszke inaczej :
akwa 100 L pierwszy tydz 1 ml (20 kropli), od drugi tydz do mies 1,4 ml (28 kropli) i powyzej mies 2,4 ml (48 kropli) - wszystko dawki dzienne na cale 100 L
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2009, 14:38:12 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 27, 2009, 18:04:45 »

Cytuj
55g K2SO4 rozpuszczasz w 1000ml wody destylowanej/demineralizowanej i podajesz 1ml na 1l wody w zbiorniku tygodniowo (podziel to na 2 razy w tygodniu albo codziennie podawaj jesli masz czas...). Zamieszaj roztwor zawsze przed wlaniem do akwarium.
Cytuj
i podajesz 1ml na 1l wody w zbiorniku tygodniowo - czy to nie lekka przesada ? ? ?
Bo ja mam podane przez producenta troszke inaczej :
akwa 100 L pierwszy tydz 1 ml (20 kropli), od drugi tydz do mies 1,4 ml (28 kropli) i powyzej mies 2,4 ml (48 kropli) - wszystko dawki dzienne na cale 100 L
No dobra, to jak to w końcu jest? Smiley może jeszcze ktoś się wypowie?
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 27, 2009, 18:42:08 »

Lepiej zawsze mniej, niż za dużo, zaczynasz od 1/2 dawki albo i mniej.
Zapisane
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 27, 2009, 19:17:20 »

Przy LT możesz podać 1ml na 4dni. Swiatło masz mizrene no i ta ilość pistji... Napisz co jaki czas puszczają "szczepki" pistje.
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 28, 2009, 00:28:38 »

Wedlug moich wyliczen z kalkulatorow nawozowych wyszlo wlasnie 1ml takiego roztworu na 1l wody tygodniowo. Teoretycznie daloby to stezenie ok. 25ppm... Chyba, ze sie myle ale nie sadze. Wink Od potasu raczej glonow sie nie nabawimy, tylko stezenie siarki moze byc zbyt wysokie - w koncu to siarczan. Roll Eyes
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #29 : Kwiecień 28, 2009, 13:33:06 »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Przy LT możesz podać 1ml na 4dni. Swiatło masz mizrene no i ta ilość pistji... Napisz co jaki czas puszczają "szczepki" pistje.

To do mnie czy do Esmi?Wink Pistia rośnie dość  szybko, w ciągu tygodnia z pół tafli - teraz się jej pozbyłam.
Co do potasu, dążyłam do 20ppm jednak podawana przez kalkulatory wartość wydawała mi się zbyt duża. Dawkuję ok 1-2ml roztworu co dzień-dwa (roztwór 50g  w 500ml).

Cytuj
Atria, akwarium prezentuje sie super. Teczanka Wernera vel filigranowa to swietna rybka. Nie mialas wysypu glonow od tej ziemi? Czekam na rozwoj wydarzen. Smiley

Co do glonów, mam sinice (trochę odpuściły) na korzeniu i na mchu + (odkąd odsłoniłam taflę to widzę) małe zielone niteczki na rotali (zielenice?). Póki co,czekam na rozwój zdarzeń, wieczorem dołożę wg.wskazówek Diany W. węgiel aktywowany do filtra,żeby obniżył stężenie Fe (na wszelki wypadek)
A teraz pytanie do Was: jeśli mam filtr gąbkowy (taka duża gąbka) to czy mogę nasypać węgiel aktywowany do płóciennego woreczka i zaczepić koło gąbki np.gumką? Czy to będzie działać?

Pethro - spróbuję z tą marsileą, wygląda super!Poszukam w Krakowie

Ze spraw bieżących - zauważyłam, że dwie tęczanki mają lekko postrzępione ogony. Mam nadzieję, że to nic poważnego ( mam małą paranoję pozostałą po leczeniu pierwszej obsady).

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2009, 13:48:33 wysłane przez Atria_C » Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: