Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Atria_C, 72L, LT  (Przeczytany 25985 razy)
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 28, 2009, 19:49:05 »

1. Co do potasu, dążyłam do 20ppm jednak podawana przez kalkulatory wartość wydawała mi się zbyt duża. Dawkuję ok 1-2ml roztworu co dzień-dwa (roztwór 50g  w 500ml).

2. A teraz pytanie do Was: jeśli mam filtr gąbkowy (taka duża gąbka) to czy mogę nasypać węgiel aktywowany do płóciennego woreczka i zaczepić koło gąbki np.gumką? Czy to będzie działać?

1. Dobrze ci sie to rozpuscilo? Wink

2. Mozesz tak zrobic, ale wydajnosc bedzie slaba. Polecam zaopatrzyc sie w jakis lepszy filtr z komorami na wklady, np.: Serafil albo Ferplast blumodular. Nie zapomnij zeby wyjac wegiel max po 2 tygodniach, bo pozniej zaczyna oddawac to co wchlonal.
Zapisane
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 28, 2009, 20:03:26 »

Węgiel nic nie oddaje.
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 28, 2009, 21:06:58 »

Węgiel nic nie oddaje.

Skad wiesz? Wink
Zapisane
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 28, 2009, 23:16:21 »

Jego struktura nie pozwala na to – wniknij trochę w temat…
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 29, 2009, 22:19:51 »

"Zjawisko „odwrotnego zadziałania” węgla może się zdarzyć również wtedy, gdy w akwarium z wyczerpanym sorbentem pojawi się w większej ilości substancja chętniej pochłaniana niż związki zgromadzone do tej pory na jego powierzchni. Takimi substancjami mogą być np. związki humusowe. Podobna sytuacja, choć na niewielką skalę, może się przytrafić, gdy zużyty węgiel znajdzie się w wodzie czystszej niż do tej pory. Czystą wodę możemy w tym wypadku potraktować jak rozpuszczalnik używany do wymywania zanieczyszczeń w procesie regeneracji. Sytuacja gwałtownych skoków stężeń substancji w akwarium nie jest codzienna. W pewnym stopniu jednak zdarza się np. przy okresowej podmianie wody. Wlewając świeżą wodę do akwarium, powodujemy rozcieńczenie niektórych zanieczyszczeń obecnych w wodzie, a tym samym może wystąpić niewielka desorpcja zanieczyszczeń ze zużytego węgla aktywnego. Ilość uwolnionych substancji może być jednak jedynie tak duża, że stężenie zanieczyszczeń powróci do stanu sprzed podmiany."

Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #35 : Kwiecień 30, 2009, 04:52:22 »

to jeszcze podaj źródło - z kąt to skopiowałeś
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #36 : Kwiecień 30, 2009, 09:16:58 »

to jeszcze podaj źródło - z kąt to skopiowałeś
Shocked Shocked Shocked Shocked


z tego źródła skopiowany jest ten fragment tekstu

http://www.solniczka.republika.pl/artykuly/wegiel.htm
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #37 : Maj 01, 2009, 12:22:43 »


1 Polecam zaopatrzyc sie w jakis lepszy filtr z komorami na wklady, np.: Serafil albo Ferplast blumodular. Nie zapomnij zeby wyjac wegiel max po 2 tygodniach, bo pozniej zaczyna oddawac to co wchlonal.
Nie potrzebuję wydajnej filtracji biologicznej wprost przeciwnie - im słabsza tym lepsza i bardzo mi moja zamulona gąbka odpowiada;)
Mieliście rację co do rotali - to był prawdopodonie brak światła - teraz listki na końcach są kolorowe i duże. Teraz pytanie - czy powinnam przyciąć te skarłowaciałe pędy,coby wypuściły nowe listki,czy jest szansa że te drobniutkie listki się rozrosną? Usunęłam prawie wszystki z tafli,została wgłębka dla szczupieńczyków i parę pistii..
Żałuję że rozsadziłam camombę - trochę za bardzo się rozpanoszyłą.
A i znacie jakiś sposob na pozbycie się nowych nurzanców (ale bez wyrywania?) Czy jak im poucinam liście w połowie to się popsują? Nurzaniec zaczyna mi kolonizować połowę akwarium i muszę działać.

Tęczanki zaczynają się wybarwiać - u samca zauważyłam pionowe pasy na ciele w lososiowym kolorze;) Płetwy robia się im leciutko żółte.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2009, 12:24:22 wysłane przez Atria_C » Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #38 : Maj 02, 2009, 17:58:01 »

skarłowaciałe listki u rotali juz nie urosną, lepiej ją przyciąć. Możesz ją przyciąć nawet na 10cm sadzonki, z kazdego kawałka wyjdzie kilka nowych czubków.

Cytuj
Nie potrzebuję wydajnej filtracji biologicznej wprost przeciwnie - im słabsza tym lepsza i bardzo mi moja zamulona gąbka odpowiada;)
uważaj tylko by nie było silnego nurtu bo zamulone gąbki uwielbiają krasnorosty Wink
Cytuj

A i znacie jakiś sposob na pozbycie się nowych nurzanców (ale bez wyrywania?) Czy jak im poucinam liście w połowie to się popsują? Nurzaniec zaczyna mi kolonizować połowę akwarium i muszę działać.
ja swoje nurzańce posadziłem w wysokich plastikowych pojemnikach wypełnionych gliną. Rosną wspaniale a rozłogi które wyrastają z pojemnika łatwo uciąć zanim wrozną w podłoze poza pojemnikiem.

innych sposobów nie znam a jak poucinasz liscie to kłacze bedzie gnic w podłozu
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #39 : Maj 02, 2009, 18:57:46 »


innych sposobów nie znam a jak poucinasz liscie to kłacze bedzie gnic w podłozu
ja jak ucinam liscie to za pare dni w tym miejscu sa nowe - nic nie gnije ale rosliny pozbyć się nie moge bez wyrywania
Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #40 : Maj 05, 2009, 22:46:19 »

Wróciłam po długim weekendzie i co widzę?Inwazja glonów.
Wzięłam się za zbiornik, wyczyściłam, poprzycinałam rośliny itp. Będę jednak zmuszona dozować KNO3 - wyczytałam na forach,że usunięcie pistii może pomóc w podwyższeniu NO3,ale nic z tego, nadal 0. Chyba zbyt drastycznie odsłoniłam taflę, bo glony czują się lepiej niż kiedykolwiek.
Teraz pytanie do Was:
dziś zauważyłam na tęczance (dokładniej na wydłużonych płetwach) kawałeczki sinic (taki zielony"nalot" na końcówkach),to na 100% są glony. Moja teoria jest taka,że odpoczywały w pobliżu zaatakowanej przez sinice camomby. Czy powinnam je wyłowić i delikatnie usunąć ten glon? Huh Czy poczekać i samo odpadnie?
Nie wydaje się,żeby to przeszkadzało rybom ale za estetyczne też nie jest.
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #41 : Maj 06, 2009, 05:23:18 »

Skoro wzorujesz się na Dianie to dlaczego usunęłaś pistie? Roll Eyes Diana pisze że w swoich zbiornikach zawsze ma rośliny powierzchniowe i nigdy nie miała problemów z glonami Smiley
Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #42 : Maj 06, 2009, 08:00:50 »

Mam pistie,jednak już nie na całej talfi wody,ale na 1/3. Glony wystąpiły już wcześniej,kiedy tafla była pełna. Zapewne z niedoboru azotu,którego jak wiadomo pistia pożera mnóstwo. Oprócz pistii mam jeszcze kępy wgłębki.
Diana jak najbardziej miała problemy z glonami,inaczej nie napisałaby całego rozdziału "walka z glonami"Wink)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 08:14:35 wysłane przez Atria_C » Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #43 : Maj 06, 2009, 18:49:46 »

Sory że poza tematem ale co do Diany to chyba nie doczytałas Smiley
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #44 : Maj 09, 2009, 00:53:15 »

przepraszam ze tez wybiegne poza wątek ale nie czytałem tej ksiazki i ciekawi mnie czy Diana radziła by uzywać soli w walce z glonami czy miała inne sposoby ?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
 
Skocz do: