Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 312390 razy)
Weta
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #675 : Czerwiec 25, 2009, 09:12:59 »

Ja kiedyś dostałam rybki z chorobą :/ Wszystkie jakie miałam z akwa padły, bo zareagowałam zbyt późno Angry
Albo roślinki ze ślimakami! :/ Potem się męczyłam z tępieniem...
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #676 : Czerwiec 25, 2009, 09:29:22 »

Bo nowym rybom i roślinom robi się kwarantannę...
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #677 : Czerwiec 25, 2009, 11:07:38 »

Dwa tygodnie temu miałem pewną przygodę, którą powinienem zatytułować:

"Jak sprzedawcy robią w konia sami siebie"  Cheesy

Otóż wybrałem się z rodzinką do Centrum Handlowego M1 w Poznaniu, żona chciała coś kupić (jak to żona), zresztą nieważne. Zawsze gdy jestem w tym CH nie omieszkam odwiedzić tamtejszego Mini Zoo sklepu. No i tradycyjnie, przeglądając zawartość ich akwariów, dostrzegłem jedno dość ładnie jak na warunki sklepowe urządzone. A w owym akwarium pływały Wernerki, jakieś kirysy, no i co najważniejsze - Microrasborki Galaxy !! A żeby było ciekawiej, nijak nie mogłem się doszukać naklejki z ceną tych pięknych mikrusów, co mnie jeszcze bardziej zainteresowało. Kirys był bodaj po 7 zł, Wernerka po 4,90 a co do Galaxy ani śladu ceny. Mimo więc zrzędzenia żony i dzieciaków, postanowiłęm czekać aż Pani Sprzedawczyni raczy do mnie podejść. Po ok. 10 minutach doczekałem się i od razu pytam: "Chciałbym się dowiedzieć, ile kosztują Galaxy, bo nigdzie nie widzę ceny". A ona mi na to: "Ale my nie mamy takiej ryby". No to ja odpowiadam: "Proszę Pani, to co ma Pani przed oczami - tu pokazuję na małe piękności - to jest właśnie Microrasbora Galaxy". A ona mi na to: "Hmm, to jest akwarium z Iriatherinkami Wernera, więc to są proszę Pana Wernerki, choć teraz faktycznie widzę że się różnią od tamtych". Na to ja z trudem powstrzymując śmiech: "Wobec tego jaka jest ostatecznie cena tych nibywernerek, ponieważ jestem zainteresowany ich nabyciem"?. Pani w tym momencie jeszcze raz gorączkowo szuka oczkami naklejki z ceną, ale nie znajdując jej, mówi z wahaniem: "Jeśli nie ma innej ceny, to one wszystkie kosztują tyle co Wernerki". W tym momencie z trudem powstrzymałem "opad kopary" i starając się mówić spokojnie upewniłem się: "Czy chce mi Pani powiedzieć, że sprzeda mi Pani te małe kolorowe rybki w cenie 4,90 za sztukę"? A ona na to: "Tak, skoro nie ma innej ceny, obowiązuje taka jak za Wernerki"{. Ja jeszcze, nie dowierzając swemu szczęściu: "Jest Pani przekonana"? Ona: "Tak proszę Pana, one są w cenie 4,90, skoro nikt innej ceny nie określił". Na to ja: "To poproszę 10, przyjdę po nie za pół godziny, tylko jeszcze do spożywczaka zajrzę". Zły byłem na żonę, że wymyśliła jeszcze spożywkę, chciałem już capnąć moje rybki i wiać stamtąd, zanim się nie rozmyślą. Po ok. godzinie wracamy do zoologicznego, a tam Pani mnie wita od progu: "Myśleliśmy już, że się Pan rozmyślił, rybki już zapakowane w woreczku, zapraszam do kasy". A ja jej na to: "Proszę Pani, w życiu bym sobie nie darował utraty takiej okazji" Cheesy  Przy kasie siedział sam szef więc nieco spękałem, a może on się zna, zajarzy że to nie Iriatherina i guzik z interesu. Pani jednak rozwiała moje wątpliwości, mówiąc pełnym słodyczy głosem: "Ten Pan bierze te rybki co są z Iriatheriną, cena jest ta sama, 4,90, kod nr .... ". Pan Szef tylko rzucił od niechcenia okiem na worek i natypował na kasie: Iriatherina Werneri szt. 10  Cheesy

Sorki, za nieco przydługawe opowiadanie, ale chciałem się podzielić swoim szczęściem. Wczoraj byłem w tym samym sklepie, Galaxy już podpisane, notabene jako: Razbora Mikrogalaxy  Cheesy NO a cena !! 12,90 / szt.  Good !
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2009, 11:17:46 wysłane przez ivan23 » Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
miki12101
Zainteresowany
**
Wiadomości: 153

Impossible is nothing


« Odpowiedz #678 : Czerwiec 25, 2009, 13:16:39 »

Tym razem, sprzedawca okazał się nie taki zły:D
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #679 : Czerwiec 26, 2009, 13:49:04 »

Albo roślinki ze ślimakami! :/ Potem się męczyłam z tępieniem...

Jeszcze nie widziałam zeby z roslinami slimakow nie było. Norma.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #680 : Czerwiec 27, 2009, 09:57:48 »

Female_Raziel już nie przesadzaj.Czasami są bez.Czasami...
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #681 : Czerwiec 27, 2009, 10:14:48 »

Nie watpie, ze w niektórych sklepach sa rosliny bez slimaków, ale widac nie w tych w których do tej pory byłam.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
mati1234
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 192



« Odpowiedz #682 : Sierpień 17, 2009, 21:27:46 »

Ja juz tyle razy gdy mi chieli wcisnąć nieodpowiednie ryby lub roślinki w sklepie opowiedziałem o ich prawidłowych wymaganiach które się odróżniają od teorii sprzedawcy naciągacza że pomimo że dalej naciągają w tym sklepie co do niego chodzę, już żadny sprzedawca nie odważy się mnie naciągnąć...
Wręcz przeciwnie!!! Dobrze mi doradzają, np. "Ta droga roślinka  jest nietrwała i jej nie polecamy..."
SmileySmileySmiley

W tym właśnie sklepie są dwie sprzedawczynie:
Jedna doświadczona , którą lubię a druga praktykantka która pracuje rok.
Kiedyś przyszedł jakiś chłopak do sklepu ok.15-17lat.
Zapytał sie praktykantki czy są jakieś rybki które nie potrzebują pompki i filtra. Ona zaczeła mu wymieniać bojowniki, welonki i karasie.
Ta doświadczona siedziała w koncie i słuchała a ja wkurzony podeswzłem do praktykantki i tego chłopca i zacząłem wypowiadać im "kazanie" o tym że każda ryba potzebuje pompki i filtra a trzymanie ich bez tych urządzeń to sadystwo. Przyznam że ich zamurowało...
Chłopiec poprosił o pompkę i filtr a ta doświadczona sprzedawczyni tylko się śmiała w koncie z praktykantki... Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2009, 09:01:26 wysłane przez mati1234 » Zapisane


http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=26022.0


Zapraszam do komentowania mojego akwa!!!
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #683 : Sierpień 19, 2009, 08:16:40 »

(...) i zacząłem wypowiadać im "kazanie" o tym że każda ryba potzebuje pompki i filtra a trzymanie ich bez tych urządzeń to sadystwo. Przyznam że ich zamurowało...
Chłopiec poprosił o pompkę i filtr a ta doświadczona sprzedawczyni tylko się śmiała w koncie z praktykantki... Smiley

1. Pompki i filtra ? masz na myśli napowietrzacz i filtr ?
2. Chyba sadyzm Wink

Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #684 : Sierpień 19, 2009, 10:21:57 »

Cytuj
trzymanie ich bez tych urządzeń to sadystwo

tak im powiedziałeś? to chyba ta doświadczona sprzedawczyni śmiała się z ciebie  Roll Eyes
Zapisane
mati1234
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 192



« Odpowiedz #685 : Sierpień 19, 2009, 15:32:55 »

Powiedziałem że ktoś taki to "sadysta" tylko teraz sie pomyliłem bo inaczej ułorzyłem zdanie i szybko pisałem... Grin
Zapisane


http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=26022.0


Zapraszam do komentowania mojego akwa!!!
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #686 : Sierpień 19, 2009, 16:31:36 »

Powiedziałem że ktoś taki to "sadysta" tylko teraz sie pomyliłem bo inaczej ułorzyłem zdanie i szybko pisałem... Grin

Ekhem staraj się pisać dokładnie bo ułożyłeś błąd ortograficzny   papa
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« Odpowiedz #687 : Sierpień 19, 2009, 21:09:29 »

Pisałem już o tym wcześniej ale nie ma sensu tworzyć nowego tematu, usunąłem tematy bo nie wiedziałem, że tutaj jest forum do takich spraw Smiley

Witam wczoraj miałem okazję być w Lublinie w poszukiwaniu sklepu Zoologicznego wyprałem się do najbliższego jaki widziałem. Sklepu przy L'eclerku na Turystycznej i niestety muszę was przestrzec, bo to co tam usłyszałem i zobaczyłem to sam nie wiem czy nadaje się do płaczu czy do śmiechu Tongue Sądziłem ze pojadę na większe zakupy ale wróciłem z niczym.

Po pierwsze zapytałem pana, czy są krewetki kiedy już 2 ze sprzedających doszło do wniosku, że krewecie są zapytałem kulturalnie jakie?   A pan mi na to hymmmm "nie wiem czasem są Babaulti  a czasem się Fire Red trafi... mało tego bop to były nieźle wyrośnięte AMANO Tongue

Jedziemy dalej kiedy zapytałem o pokarm dla krewetek, miny pani nie muszę tutaj opisywać, lecz kiedy zawołała pana ten walnął jeszcze większe zdziwienie. Po kilku minutach szukania oświadczono mi, że takiego nie ma. Mimo, że STAŁ SOBIE NA PUŁCE.

Zrezygnowałem więc z krewetek i pokarmu.
Postanowiłem zakupić świetlówkę Flora GLO patrze sobie oglądam ceny, potrzebowałem świetlówki 30 W sprawdzam:
 15W - 66 zł
 40W - 66 zł
 30W - 90 zł 65 gr!!!!

Troszkę się wk... Tongue ide pytam jak to możliwe i że chyba jest jakiś błąd. Otrzymuję odpowiedź "tak widocznie jest"

Ale jestem, wyrozumiały sprawdzam tańsze świetlówki z serii OPTI dokładnie oglądam świetlówkę OPTI-PLANT pytam pana czy ta jest także do roślinnych akwariów. A gość mi mówi tak.
"Wszystkie te opti to są tak tylko żeby się światełko świeciło" No to sobie myślę jestem chyba albo jakiś niedorozwinięty albo wszedłem do spożywczego. 

Owszem nie jestem specem ani żadnym super fachowcem.
Ale to mnie przeraża.



 


Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #688 : Sierpień 19, 2009, 21:30:47 »

Cytuj
"Wszystkie te opti to są tak tylko żeby się światełko świeciło"
Wypowiedź miesiąca! dawno się tak nie uśmiałem.  Grin Grin Grin
Zapisane
jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« Odpowiedz #689 : Sierpień 19, 2009, 22:03:43 »

Cytuj
"Wszystkie te opti to są tak tylko żeby się światełko świeciło"
Wypowiedź miesiąca! dawno się tak nie uśmiałem.  Grin Grin Grin

Sam nie wiedziałem co mam wtedy robić choć przyznam ze śmiać mi się chciało Tongue
Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: