Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Azja 112 litrów.  (Przeczytany 14926 razy)
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 05, 2007, 23:53:10 »

no cóż. z bocjami kubotai jest tak że długo ich nie ma i nagle wysyp. w poznaniu się ostatnio pokazały chyba w 3 czy 4 zoologach w krótkim odstępie czasu czyli ktoś sprowadził większą ilość i rozprowadza po sklepach. do nabycia za około 13-14 pln per sztuka. jak się poważnie zainteresujesz to daj znać. cos wymyślimy. może też da się taniej.
Zapisane

Yria
Zainteresowany
**
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #16 : Czerwiec 08, 2007, 18:35:22 »

O...myślę, że się zacznę poważnie zastanawiać nad tymi bocjami. Coś by się jeszcze do tego akwa przydało. Ale na razie nie moge go zacząć urządzać....gdyż do tej pory nie przysłali mi maty pod akwarium. Mam już wszystko gotowe, żwir opłukany, sprzęt w komplecie etc.... i na tą matę czekam.  Wściekły Miałam nadzieję, że w długi weekend założe to akwarium...ale potem go przecież nie ruszę, żeby matę podłożyć.

Dokupowałam dziś żwiru w sklepie i akurat mieli dostawę... śliczne prętniki i w końcu zielone neonki ... do krewetkarium kupię małe stadko. I mieli coś, co mnie urzekło : glonojad syjamski , o tak wygląda : http://www.holendry.republika.pl/img/g_aymonieri_m.jpg   . Bardzo mi się spodobał, akurat by mi do Azji pasował... ale poczytałam o nim i dorasta do 12 cm. To za dużo na 112 litrów?  Jest super....taki kremowo- herbaciany kolorek, ogólnie jest drobny i chudy.... nie będzie tak wielki jak te najbardziej popularne glonojady. Czy zamiast bocji taki jeden glonojadzik mógłby u mnie pływać ?  Huh Ktoś z was ma takiego?

Tyle o nim znalazłam :
 .
GLONOJAD SYJAMSKI (Gyrinocheilus aymonieri)
Łagodna w stosunku do ryb innych gatunków. Jednak agresywny wewnątrzgatunkowo. Nawet w dużym zbiorniku ryby walczą ze sobą. Dlatego najlepiej trzymać pojedyńcze egzemplarze. W dorosłym wieku ryby potrafią przysysać się do gatunków o dużej powierzchni ciała (paletka, skalar) i zeskrobywać z ich ciała śluz. Prowadzi to często do uszkodzeń skóry ryb.
Samce są mniejsze i smuklejsze.
21-28*C
pH 6,0-7,5 ; woda świeża, dobrze filtrowana. Najlepiej z silnym prądem w akwarium i dobrze natleniana.
Pokarm roślinny dla młodych ryb - glony, parzona sałata, marchew. Dla starszych egzemplarzy należy podawać cienkie paski mięsa.
Wymaga zbiornika conajmniej 80cm. Akwarium musi być dobrze przykryte, ponieważ szybko pływające ryby potrafią wyskoczyć ze zbiornika. Podłoże powinien stanowić drodny żwir. Dekoracje z kamieni, korzeni i łupin orzecha kokosowego. Młode egzemplarze są znanymi "glonożercami". 

 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2007, 18:38:26 wysłane przez Yria » Zapisane
gurami999
Master of disaster
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #17 : Czerwiec 11, 2007, 18:15:00 »

Glonojad syjamski może osiągać nawet 28cm!!! Lepiej zostań przy bocjach.
Reszta obsady jest Good ! Good !

 papa
Zapisane

Akwarium 60l

5x neon czarny
6x neon czerwony
1x bystrzyk barwny
1x mieczyk

Mieczyk i bystrzyk ze starej obsady...
I atak glonów...
Yria
Zainteresowany
**
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #18 : Czerwiec 11, 2007, 19:07:10 »

 Kurcze,,,a ja wszędzie czytałam, że max 15 cm ...  Undecided  Cry
Zapisane
Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #19 : Lipiec 30, 2007, 16:15:56 »

Witajcie.Ja też zakładam właśnie "azję" w dokładnie takim samym litrażu. Na dno chcę zakupic 4 piskorki. Myślę, że bedzie ok. Planuję rownież 2 haremiki prętnika i 10 razborek.
Zapisane
Yria
Zainteresowany
**
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #20 : Sierpień 03, 2007, 21:29:38 »

Myślę, że 2 haremy prętnika nie zdają egzaminu. Samce mogą się zagryźć, chyba troszke za mały litraż. U mnie samiec prętnika zaczął budować gniazdo i atakował samca bojownika...ja ten drugi zaczął też robić gniazdo, to się starły. Myśle, że z dwoma samcami prętnikami może być podobnie...ale nie wiem.... może jacyś eksperci się wypowiedza. A razbory polecam, są świetne , o piskorkach nic nie wiem...tylko tyle, że nie możesz mieć ostrego żwirku.
Zapisane
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #21 : Sierpień 03, 2007, 22:13:25 »

Tomacha, jeżeli wpuścisz dwa samce jednocześnie to ustalą sobie rewiry i nie powinno być przepychanek.
Ja też wcześniej o to pytałam i tak mi poradzono. Radził szymonw a on się zna.
Moim zdaniem, powinnaś spróbować Cheesy
powodzenia Grin
 papa
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
Lukaszl
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #22 : Październik 14, 2007, 13:04:25 »

wydaje mi się że bocje tu nie pasują. To raczej szybkie ryby , będą w prowadzać zamęt powolnym labiryntowcom.
Zapisane

70litrów
brzanki różowe
brzanki sumatrzańskie
kirysy spiżowe
zbrojnik niebieski

please kliknij tylko: http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=44573
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: