Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: razbora klinowa  (Przeczytany 4894 razy)
wosk
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Lipiec 15, 2003, 20:18:17 »

Witam wszystkich i cieszę się, ze znalazłem wreszcie dobrze zapowiadające się forum akwarystyczne. Oby rosło w siłę i forumowiczów. Od razu zwracam się z problemem. Mam małe akwarium ( ok. 60 l) a w nim żałobniczki, razbory klinowe, tochę gupików, kiryski, jednego zbrojnika. Zauważyłem, że jedna z razbor stała się apatyczna, niechętnie przyjmuje pokarm. Ponadto pokrywy skrzelowe stały się odstajace i od wewnątrz widoczne są na nich żółtawo-białawe zgrubienia. Na razie odseparowałem ją i potraktowałem MFC 2000+Metronidazol. Może ktoś spotkał się z czyms podobnym i zna skuteczny środek? Dzięki za wszystkie wskazówki.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2003, 09:17:19 »

Polecam książkę Antychowicza o chorobach ryb akwariowych

Pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
złośnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 16, 2007, 10:30:09 »

witam
Mam pytanie co do razbor. Otóż, chciałbym posiadać małe stadko w moim akwarium (ok 10 szt.)
Wyczytałem gdzieś, że jest to ryba dość wrażliwa na zmiany parametrów wody, przez co może być trudna w hodowli. Na innej znów stronie napisane było lakoniczne: "niewymagająca, spokojna, łatwa w hodowli"

I tu mam pytanie do osób które razbory posiadają: jak to jest? rzeczywiscie trzeba uważać na tą rybkę? Nie mam aż tak duzego doświadczenia, a chciałbym rybki łatwe w hodowli.

Prosze o odp, pozdro
Zapisane

63 l:

5x kirysek pstry
4x neon czarny
3x neon diamentowy
2x otosek
2x colisa chuna
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 16, 2007, 16:10:07 »

są bardzo łatwe w chowie i dość łatwe w hodowli. jeśli normalnie dbasz o akwarium to nie powinieneś mieć problemów.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: