Quantcast
Portal
Artykuły
Osoby Online
4 osób jest online (1 osób przegląda Publikacje)

Członkowie: 0
Goście: 4

więcej...
SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
Publikacje > Fotoreportaże > Fotorelacja z INTERZOO 2006 w Norymberdze
Fotorelacja z INTERZOO 2006 w Norymberdze
Opublikowany przez Admin na 2006/6/7 (32745 czytano)
Strona:
(1) 2 3 4 ... 6 »

Zapraszam wszystkich do obejrzenia fotorelacji z największych targów zoologicznych na świecie -

odbywających się w Niemieckiej Norymberdze.Dzisiaj pragnę podzielić się z Wami wrażeniami z niezwykłej imprezy – największych targów zoologicznych na świecie! Odbywały się one od 11 do 14 maja, ale dopiero teraz znalazłem czas, żeby dokończyć tą relację.

Miałem te szczęście, że znalazłem się tam jako laureat konkursu organizowanego przez firmę AquaEl, a którego tematem był pomysł na produkt akwarystyczny, którego firma jeszcze nie posiada w swojej ofercie. Nie będę na razie zdradzał jakie były moje pomysły, może jeśli wejdą do realizacji. Teraz są one własnością firmy AquaEl. Właśnie w tym konkursie główną nagrodą był wyjazd na targi INTERZOO do Norymbergii.

Na początku może przybliżę trochę kontekst tej imprezy – same miasto, oraz słynne targi.

Norymberga jest drugim co do wielkości po Monachium miastem w Bawarii (największy land w Niemczech). Liczy pół miliona ludności, oraz szczyci się prawie 1000-letnią historią. Historycznie znana jest jako główny ośrodek nazistów podczas II wojny światowej, oraz ze słynnego Trybunału Wojskowego, który po wojnie sądził zbrodniarzy wojennych.

Ale dziś postrzegana jest głównie jako ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny, a dla nas, czyli AKWARYSTÓW – jako miejsce, w którym co dwa lata odbywają się największe na świecie targi zoologiczne.
Samego miasta niestety nie mieliśmy okazji zwiedzić z braku czasu - całą sobotę i część niedzieli przeznaczyliśmy na zapoznanie się z ekspozycjami targowymi. Po południu natomiast ruszaliśmy już do kraju, gdyż do Poznania jest jakieś 700 km. A szkoda, gdyż miasto uchodzi za bardzo interesujące. Tak się szczęśliwie złożyło, że podróż odbywałem w bardzo ciekawym towarzystwie, więc nie była ona nużąca.

Tegoroczna edycja była już 29-tą ! Czyli Interzoo odbywają się od jakichś 60-ciu lat. Słynna Aquarama w Singapurze jest dopiero na drugim miejscu pod względem wielkości.

Są to targi typowo branżowe, dlatego zwiedzać je mogą tylko przedstawiciele i goście firm związanych z przemysłem zoologicznym. W tym roku notowano tam 1275 wystawców z 56 krajów, oraz 34181 zwiedzających z całego świata. W tym firm z Niemiec było 321, z Republiki Ludowej Chin 160, z USA 129 i Włoch 100. Dlatego mimo, że obszar przeznaczony na ekspozycje jest ogromny to i tak jest dość tłoczno.

Zawartość wystawy rozłożona była na 8 ogromnych hal, które były wypełnione po brzegi. Niestety całość nie była podzielona tematycznie, więc aby zwiedzić stoiska firm z branży akwarystycznej musiałem obejść całość, co było właściwie niemożliwe w ciągu dwóch dni, które mieliśmy do dyspozycji. Dlatego mniej ciekawe ekspozycje omijałem.


Fot. WZF

Targów tych nie można porównać z żadną imprezą tego typu w Polsce. Są po prostu ogromne. Akwarystyka była przy tym dziedziną dominującą. Bardzo widoczna przy tym była "morszczyzna" - ogromne ilości sprzętu, oraz sporo zbiorników morskich.
Chyba najbardziej zapadły mi w pamięci ogromne stoiska największych producentów akwarystycznych - Tetry, Sery, Eheima i kilku innych. Z zadowoleniem jednak stwierdziłem, że Polacy nie mają się czego wstydzić - naszych firm tylko z branży akwarystycznej naliczyłem co najmniej 10 (zapamiętałem AquaEl, AquaSzut, Akwa-Rynkar, Daphnia, Ekol Szmaj, Katrinex, MHK, Tropical, Wromak, Zoolek), przy tym największe z nich miały stoiska nie odbiegające zbytnio od czołówki światowej. Szczególnie AquaEl, AquaSzut, oraz Tropical wyróżniały się wielkością ekspozycji i bardzo ciekawą ofertą.
Jeśli chodzi o wystrój i układ graficzny to z polskich wystawców chyba najbardziej podobał mi się Tropical. AquaEl i AquaSzut natomiast wyróżniały się bardzo bogatą ofertą i wieloma nowościami.

Strona:
(1) 2 3 4 ... 6 »
  Zobacz ten artykuł jako plik PDF Wydrukuj artykuł Wyślij artykuł

Nawigacją przez artykuły
Wcześniejszy artykuł Migawki z ubiegłorocznych targów ZOO-BOTANICA POLAGRA 2005 - coś dla akwarystów ? Następny artykuł

Copyright © 1999-2012 by Akwarium.net.pl  |  Powered by XOOPS © 2001-2012