Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 112 litrowy strumyk okresowy  (Przeczytany 9094 razy)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« : Styczeń 26, 2007, 00:17:13 »

Cześć!

Ze względu na brak czasu muszę pozbyć się tak długo oczekiwanego holendra, i zamierzam założyć akwarium troche mniej wymagające nie zawierające zbyt wielu roslin. Na poczatku miała to być tanganika lecz po przejrzeniu pewnej książki zainteresował mnie biotop Zachodnio-afrykańskich  strumieni okresowych.
Chciałbym sie zapytać czy w takim akwarium można trzymać jednocześnie parkę Zagrzebek Rachowa i małe stadko Proporczykowców z Kap Lopez.
Dodam że akwarium nie zamierzam zalewać całego wodą lecz zostawie wolne miejsce miedzy tafla wody a pokrywą i mam zamiar uwtorzyć małą wysepkę. Szacuję że wody bedzie ok 70 litrów.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2007, 20:48:08 »

a po co ta wysepka HuhHuh?
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 02, 2007, 20:54:18 »

Tez bym chcial wiedziec, ale wiem ze odpowiedz znajde w tej ksiazce:

"Akwarium inspirowane naturą" Peter Hiscock Wyd. ARTI
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #3 : Luty 09, 2007, 20:02:52 »

A po to żeby to wyglądało jak wysychający brzeg rowu.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
kafarski
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 09, 2007, 20:39:11 »

może coś ściągniesz z tego akwarium? wielkość podobna, tło z poplątanych korzeni i jakieś kwiatki doniczkowe.
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #5 : Luty 12, 2007, 17:26:01 »

Komandos ja mam zagrzebki guntera i wiśniowe oraz proporczykowce gardnera razem i nie widzę problemów a że sposób zachowania obydwu jest z pewnością podobny (ja to jestem tego wręcz pewny Smiley) to jedne nie interesują się drugimi  z jednym wyjątkiem:Samcom proporczyka jak braknie samiczki to chcą się trzeć z zagrzebkami.
Samce zagrzebek specjalnie nie reaguja prócz samiczek próbujących się uwolnić od natrętnego "zboczeńca".Tak w ogóle to jedne i drugie nic nie robią tylko jedzą i trą się non stop.No i samce gatunków robią między sobą "pokazy" siły które nie są szkodliwe a dopiero wtedy pokazują  barwy aż miło.Miej tez litość nad kobietą zagrzebki bo ją samiec "zajezdzi".
To już lepiej dwie pary wtedy samce będę się czasami zajmować sobą...
Znaczy sie straszyć siebie będą.I to samo proporczykowce ale chcesz mieć stadko jak piszesz to problem z głowy.Tyle jak na razie zaobserwowałem.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: