Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: rozmnażanie Skalarów  (Przeczytany 97361 razy)
KrisMat
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #60 : Kwiecień 05, 2008, 21:00:22 »

Witam mam problem to znaczy nie ja tylko znajomy Sad

To dosyć niewiarygodne bo czytałem że trudno sztucznie dobrać w pary skalary Cheesy
A więc jak kiedyś u niego byłem to pokazał mi złożona ikrę skalara na filtru a miał w akwa ogólnym tylko jedną parką Cheesy i wtedy odłowił resztę rybek do innego akwa i zostawił skalary z ikrą po kilku dniach już nie pamiętam ilu zadzwonił żebym przyszedł zobaczył narybek Cheesy
z tego co mówił to nie wolna się zbliżać do akwa za blisko czy to prawda?? Narybek po kilku dniach zdechł i ta sytuacja powtórzyła się kilku krotnie Huh  Sad a nawet w pewnym momencie wydawało się mu że narybek został zjedzona ale w to wątpię bo osobiście widziałem jak skalary się nim opiekowały moim zdaniem Wink dosyć skromnym bo nie mam pojęcia o rozmnażaniu skalarów mam wiedzę czysto teoretyczną Smiley moim zdaniem to kwestia pokarmu nie ma specjalnego pokarmu daje im rozdrobniony ICHTIO-VIT który jest uzupełnieniem chyba jeśli się nie mylę Smiley

Proszę o pomoc i z góry dziękuję papa
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #61 : Kwiecień 05, 2008, 21:01:53 »

 niestety ichtio nie jest odpowiedni dla narybku skalarów ....
najlepiej świerzo wykluty solowiec .....
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
KrisMat
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #62 : Kwiecień 05, 2008, 21:08:33 »

A czy specjalny pokarm dla narybku może być??
A i jeszcze jedno z tego co wiem to ostatnio zbrojnika niebieskiego dorzucił do tego akwarium bo miał tam brudno czy on może zagrozić ikrze i narybku??
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #63 : Kwiecień 09, 2008, 10:51:43 »

A czy specjalny pokarm dla narybku może być??
A i jeszcze jedno z tego co wiem to ostatnio zbrojnika niebieskiego dorzucił do tego akwarium bo miał tam brudno czy on może zagrozić ikrze i narybku??

U mnie właśnie zbrojnik niebieski był wielokrotna przyczyną zniknięcia ikry skalarów...
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
KrisMat
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #64 : Kwiecień 11, 2008, 14:09:20 »

Wielkie dzięki na pewno poinformuje kolegę  Cheesy

Pozdrawiam:)
Zapisane
Los_1988
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168


Moje GG: 6928749


WWW
« Odpowiedz #65 : Kwiecień 12, 2008, 23:40:16 »

A czy specjalny pokarm dla narybku może być??
A i jeszcze jedno z tego co wiem to ostatnio zbrojnika niebieskiego dorzucił do tego akwarium bo miał tam brudno czy on może zagrozić ikrze i narybku??

Niby zbrojnik miał posprzątać za niego ?

Ja mam jeszcze  takie pytanie.
Ile par skalarów może być w akwa 300l (120x50x50) przy akwa "jednogatunkowym" (jedynie do 10 kirysków i 6 otosków) ??
Zapisane

I Love Xiphophorus helleri  Smiley
Plany sie zmieniają Wink
KrisMat
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #66 : Kwiecień 24, 2008, 09:33:40 »

Tak zbrojnik miał posprzątać za niego a akwarium jest tak zasyfione że nawet 10 glonków by sobie nie poradziło Smiley
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #67 : Kwiecień 24, 2008, 09:44:41 »

żałosne  Undecided
i co skalary maja w takim syfie sie rozmnozyc ? nie zartuj sobie
pozatym zbrojnik to nie sprzataczka  Undecided
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #68 : Kwiecień 24, 2008, 12:33:35 »

W tej sytuacji mysle że jednak to skalary zjadly narybek -ryby tak robią jeśli w akwa są zle warunki.
Zapisane

mila
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 292



« Odpowiedz #69 : Kwiecień 25, 2008, 09:13:51 »

Ja mam w tej chwili 4 sztuki skalarów, już dosyć spore, na oko maja 7cm długości. 2 szt (chyba para) ciągle przegania tamte 2 pozostałe, ledwo mogą czasem wyjść rozprostować sie, a czasem jest normalnie i wszystkie sobie pływają, czasem mam wrażenie, ze to są dwie parki, ale nie jestem pewna. Ta główna para ciągle sie stroszy, ale innych ryb nie przegania, tylko skalary, zauważyłam, ze podejrzana samiczka jest gruba, to pewnie za jakiś czas będzie tarło,
ale teraz zastanawiam sie, czy jak będzie ikra, to ja zostawić czy nie, bo zależy mi na tym, żeby mieć młode. Tyle tutaj przeczytałam różnych wypowiedzi w tym wątku, ze już sama nie wiem, co jest lepsze.
a wogóle, to jak opiekować sie ikrą, i maluchami, jeśli się je oddzieli? Po jakim czasie karmić, czym, czy można tylko robaczkami? czy jest coś jeszcze "sztucznego"? pływający, czy opadający na dno?
Zapisane

150l
4mieczyki,
2 molinezje szerokopłetwe,
2 zmienniaki wielobarwne
2 skalary,
2 kiryski spiżowe,2albinosy
2pekolcje
10,5l kotnik
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #70 : Czerwiec 03, 2008, 09:48:39 »

Czesc! Sluchajcie mam sprawe dotyczącą tarła skalarów. Moja parka jest w trakcie, ikra zamenila sie w larwy z ogonkami. I teraz moje pytanie: Jesli nie mam malego zbiornika tarliskowego , to czy moge te larwy przeniesc do kotnika? Aha i co do karmienia... Gdzies wyczytalem ze mozna karmić np mlekiem w proszku, czy to jest dobre? Wiem, larwy solowca czy artemia jest najlepsza, ale czy to mleko tez mozna stosowac?
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #71 : Czerwiec 03, 2008, 09:50:59 »

Ja bym jej nie przekładał. Jeśli skalary nie zjadły ikry to dobrze wróży, że będą się nimi opiekować ...
Zapisane

piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #72 : Czerwiec 03, 2008, 10:28:30 »

A w kwestii karmienia to jak? Ktos podpowie mi?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 12:54:19 wysłane przez piotrekf » Zapisane

piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #73 : Czerwiec 03, 2008, 18:52:57 »

dzieki Undecided nie ma to jak kogos ignorowac nie? Cheesy
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #74 : Czerwiec 03, 2008, 19:17:38 »

dzieki Undecided nie ma to jak kogos ignorowac nie? Cheesy
Sie nie denerwuj Wink Jeszcze dostaniesz odpowiedz na swoje pytanie Wink
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
  Drukuj  
 
Skocz do: