Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Strefy beztlenowe w żwirze  (Przeczytany 6639 razy)
mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« : Luty 06, 2015, 16:14:17 »

Strefy beztlenowe, czarny zwir...  żrobil sie mi w kilku miejscach w jednym ze zbiorników. Czy znacie jakies sposoby pozbycia sie tego oprócz restartu zbiornika?
Zapisane
olo11
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2015, 17:19:11 »

slimaki swiderki lub podczas wymian wody bys musial  przemieszac/wzruszyc  piasek
Zapisane

pozdrawiam olo
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2015, 21:36:26 »

Strefy beztlenowe też są potrzebne - rozkładają NO3. Ale są też niebezpieczne bo mogą się tworzyć niekorzystne związki siarki, alkohole itd. Najlepiej posadzić rośliny z dużym systemem korzeniowym np. kryptokoryny, żabienice itd. - będą dostarczały tlen do podłoża. No i oczywiście ślimaki. Można też zastosować kable grzejące pod podłożem (ciepła woda płynie do góry, więc wymusi się przepływ wody przez żwirek) no i filtr podżwirowy.
Każdy rodzaj likwidacji stref ma swoje plusy i minusy...
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2015, 22:09:16 »

własnie dosc duzo czytałem na ten temat, zdania sa podzielone.. u mnie, rosliny rosna mega szybko, parametry wody rewelacja.. tylko, jak żwirem ruszę to ciemny pod spodem jest .. i zapach tego żwiru..
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #4 : Luty 07, 2015, 18:31:32 »

Ja bym nie ruszał żwirem i go nie wąchał i po problemie.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: