Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Start Akwarium 240l  (Przeczytany 6593 razy)
13wolfgar13
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Kwiecień 14, 2015, 22:11:44 »

Witam Was Bardzo Wink jestem nowym użytkownikiem tego forum, mam do was prosbe o rade:) Czytalem duzo o zbiorniku na bazie ziemi ogrodowej i  postanowilem sam taki zalozyc Wink Zbiornik ma 240l , chce posadzic go gesto roslinami , posiadam 4 swietlowki 2x 6500k 30 W  oraz 2x 39W 6500 k oraz sylvianie grolux 8500k Smiley (planuje wymiany tej t5 6500k na 10000k Aquastar) oraz z boku posiadam dodatkowo zalozone 2 zarowki bialej barwy 6500k po 20 w
Sprawa wygląda tak ze chce postawic akwarium na JBL MANAdo lub ziemi ogrodowej  (bardziej sklaniam sie ku ziemi)
Czy moglibyscie mi pomoc w doborze skladnikow do podloza? ile czego uzyc? Posiadam rowniez kulki gt ktore mysle rowniez by  szlo wykorzystac , Macie propozycje co moglbym jeszcze dorzucic i dokladne proporcje? Akwarium 120x40x50 Smiley


                                                                                                                  z Góry Dziekuje i Pozdrawiam Kamil Smiley
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2015, 09:34:02 »

Witam,
Jeśli chodzi o podkład z ziemi ogrodowej jest tego sporo w necie poczytasz dużo nie trzeba się wgłębiać

Robisz tak jak ja jeśli chcesz zobacz filmik mój na youtube gdzie mam po restarcie akwarium.
https://youtu.be/kU6D5xivGdY

U mnie wygląda to tak po kolei od dna akwarium.
Akwarium obsypane po brzegu na około 4cm samym Manado od dna do góry, w środku akwarium warstwy:
- perlit warstwa ok 5-10mm
- ok 10-15mm Ziemia ogrodowa  zmieszana z odrobiną gliny (coś jak twoje kulki GT)
- uklepane na to warstewka Manado na odcięcie żeby siatka leżała w manado i przy restarcie za dużo nie zmarnować.
- siatka coś z tej serii
- na to 20-30mm Manado
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: