Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Anubiss-RE [27l] Amazonia NEW+Co2 22W/27L
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Anubiss-RE [27l] Amazonia NEW+Co2 22W/27L  (Przeczytany 27130 razy)
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #15 : Styczeń 06, 2012, 02:49:02 »


 Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane

DorianUK
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80


Memento Mori


« Odpowiedz #16 : Styczeń 06, 2012, 03:10:01 »

Coś pięknego. Tylko pozazdrościć!  Tongue
Zapisane
VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #17 : Styczeń 06, 2012, 10:40:57 »

Ładna nowa zabawka, to kiedy kolejna? Wink A tak poważnie to ja mam po prostu słabość do ciemnego podłoża, więc pod tym względem bardziej podoba mi się pierwsza kostka (nie, żebym sama miała u siebie manado Wink ) Zobaczymy co urośnie, ale znając Twoje zdolności będzie bardzo ładnie. Powodzenia życzę  Good !
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #18 : Styczeń 06, 2012, 19:09:29 »

No i pojawiają się nowi mieszkańcy  Cool

Zapisane

Tola
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



« Odpowiedz #19 : Styczeń 06, 2012, 20:10:41 »

Będziesz trzymał CR w baniaku z amazonią??
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #20 : Styczeń 06, 2012, 20:17:44 »

Będę próbował, na razie innego wyjścia nie mam, to jedyny baniak w którym mogę trzymać krewetki.

z resztą gość co nimi handluje też trzyma je na Amazonii tylko II a na mam NEW
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 06, 2012, 20:18:16 »

i będziesz robił TiBee 'na dziko' ? Cheesy
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #22 : Styczeń 08, 2012, 14:18:57 »

Hehe, nie wiem co będę jeszcze z nimi robił, pewny tylko jestem tego że na pewno oglądał, nie myślę na razie o handlu.

Na dzień dzisiejszy proszę osoby, które mają szerszą wiedzę na temat Kreweci o dokładniejsze sprecyzowanie tego co teraz mam w bańce.
Wszystkich nie złapałem, a moje zdolności fotograficzne też są ograniczone, ale myślę, że dacie rade rozszyfrować co i jak Smiley
dodatkowo na jednym ze zdjęć dopatrzyłem się czegoś jakby jajeczka, dlatego mam też pytanie czy mam rację, czy to tylko złudzenie ?, bo jeśli faktycznie jajeczka i to tej wielkości to zaciążyła u hodowcy Cheesy








Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #23 : Styczeń 08, 2012, 14:56:04 »

Pierwsza to CRS SS V-band, kolejna to CB S bez określonego wzoru, ale może potomstwo już się określi Wink
Kolejne dwie to BT orange eyes, ładne Smiley no i to nie są jajka, jajka wyglądają tak:

Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #24 : Styczeń 08, 2012, 15:34:56 »

Gosiu wyjaśnij proszę na jakiej podstawie określasz tą crystalkę jako SS? Ja identyczne kupiłem jako A B. Na czym polega różnica? Ilość bieli, czy jej jakość?

Sorka za OT
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #25 : Styczeń 08, 2012, 15:49:19 »

heh, no z gradacjami u crystali temat rzeka (jak wszędzie gdzie można coś samemu interpretować), większość hodowców określa crystale V-band jako SS, natomiast część (niewielka) jeśli tylko biel (lub czerwień) ma minimalne prześwity czy niedociągnięcia, uważa, ze niezależnie od wzoru krewetka taka jest 'poza wzorcem' i sprzedają takie np jako A.

Czemu większość uważa, że V-band to SS grade? Odpowiedź jest nad wyraz prosta Wink

Na korzyść tej przemawia piękna, głęboka czerwień bez prześwitów na głowie(przynajmniej na fotce nie widać) i ładna, mocna biel (nie szarość) choć biel mogłaby się lepiej z czerwienią stykać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 15:51:06 wysłane przez gosieks83 » Zapisane
Crystal
Crusta Justa
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



WWW
« Odpowiedz #26 : Styczeń 08, 2012, 15:53:27 »

Ten Black crystal to klasa S tiger tooth. Gosiu klasa SS to hinomaru czyli krewetka bez pasa środkowego tylko z plamką. Hinomaru po japońsku oznacza tarczę słoneczną i stąd nazwa. Wszystkie, które środkowy pas mają w jakiś sposób zwężony ku dołowi lub rozdwojony są klasą S. Kwestia bieli jak na razie nie jest ujęta w gradacjach chociaż fakt, ma wpływ na cenę. Po prostu hodowcy sprzedają krewetki o wyższych rysunkach w niższych cenach jeżeli biel jest niejednolita lub slaba.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 16:04:17 wysłane przez Crystal » Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #27 : Styczeń 08, 2012, 15:59:52 »

Ten Black crystal to klasa S tiger tooth

TT bez białego zęba? Wg mnie brak pigmentu w miejscu 'zęba' dyskwalifikuje ją jako TT. Ja bym powiedziała ze A/S Tongue

I tu widać jak dowolna jest interpretacja kolorów krewetki Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 16:01:37 wysłane przez gosieks83 » Zapisane
Crystal
Crusta Justa
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



WWW
« Odpowiedz #28 : Styczeń 08, 2012, 16:08:46 »

Ja akurat takie krewetki jesli sprzedaję to w cenie klasy A. Ale właśnie je się graduje ze względu na rysunek. Tzn inaczej Jeżeli powiesz komuś, że masz krewetki Tiger tooth to każdy będzie wiedział, że masz krewetki o rozdwojonym środkowym pasie. Najcześciej dopiero później padnie pytanie a jak u nich z bielą czy też z kolorami. Jezeli powiesz, że masz krewetki Klasy A to wiekszość hodowców pomysli o krewetkach z trzema lub czterema pasami (tree band  lub four band).
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #29 : Styczeń 08, 2012, 16:25:09 »

Ja szukając dotarłem do takich tablic:



oraz



i początkowo zrozumiałem to tak jak gosiek pisze, ale teraz już sam nie wiem :/
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: