Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Co jest z nowymi moderatorami??? KALENDARZ 2012r
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jest z nowymi moderatorami??? KALENDARZ 2012r  (Przeczytany 44041 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #15 : Listopad 02, 2011, 09:58:30 »

Szata graficzna a co ona Ci przeszkadza? Ma być niby jaka? Kolorowa? Dopiero wtedy przyciągnie mase troli i gówniarstwa i blonynek z kulami /przepraszam wszystkich prawdziwych młodych hobby maniaków i pasjonatów akwarystycznych nie mowa tu absolutnie o was/ . To nie jest hobby o modzie lub jakiś inny tuning wiejski lub o kulinarnych przysmakach stołowowych, aby szata dawała po gałkach. Niektóre Twoje propozycje są do zaakceptowania, ale nie ta zmiana szaty absolutnie.
Odpowiedziałem Ci tylko na ten podpunkt gdyż zajmuję się na codzień grafikę komputerową - to moja praca.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #16 : Listopad 02, 2011, 11:18:23 »

Szata graficzna a co ona Ci przeszkadza? Ma być niby jaka? Kolorowa? Dopiero wtedy przyciągnie mase troli i gówniarstwa i blonynek z kulami /przepraszam wszystkich prawdziwych młodych hobby maniaków i pasjonatów akwarystycznych nie mowa tu absolutnie o was/ . To nie jest hobby o modzie lub jakiś inny tuning wiejski lub o kulinarnych przysmakach stołowowych, aby szata dawała po gałkach. Niektóre Twoje propozycje są do zaakceptowania, ale nie ta zmiana szaty absolutnie.
Odpowiedziałem Ci tylko na ten podpunkt gdyż zajmuję się na codzień grafikę komputerową - to moja praca.

towar dobrze opakowany lepiej smakuje. Nie mam nic do zarzucenia szacie graficznej orpocze tego, ze jest taka troche ... przestarzala?  Skad dobry akwarysta ( nie troll i nie blondynka) maja wiedziec, ze to akurat forum jest fajne i warto sie tu zatrzymac? - najczesciej o wyborze forum decyduje pierwsze wrazenie.
do trolli i gowniarstwa sa moderatorzy, reszta siewu zostanie i beda nowe "twarze".

ja przeciez nie pisalem o ozdobieniu strony glownej  kwiatkami  i brylancikami svarowskiego, tylko o drobnym uatrakcyjnieniu i odswiezeniu  w celu przyciagniecia wiekszej uwagi.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #17 : Listopad 02, 2011, 11:33:44 »

Jak chcesz kupić dobrą książkę to zwracasz uwagę na jej okładkę? Bo ja raczej nie. Podobnie jest z tym forum.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #18 : Listopad 02, 2011, 12:18:47 »

Jak chcesz kupić dobrą książkę to zwracasz uwagę na jej okładkę? Bo ja raczej nie. Podobnie jest z tym forum.
czy nasza strona i forum sa dobre skoro umieraja  i coraz mniej sie tu dzieje?
Gdyby byla dobra, to by nie bylo ostatnich postow z pomyslami jak ozywic to miejsce.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #19 : Listopad 02, 2011, 18:11:31 »

myślę, że shoutbox na dole głównej strony forum byłby atrakcyjnym dodatkiem... zawsze można byłoby o coś na szybko zapytać lub po prostu nawet "polać dupę" z kimś kto jest online. chat w ogóle się nie sprawdza - nigdy nikogo na nim nie ma.
jedno jest pewne, jeżeli nic nie zrobimy to forum umrze...
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #20 : Listopad 02, 2011, 19:43:57 »

jedno jest pewne, jeżeli nic nie zrobimy to forum umrze...
Ciekawy zapis Rafale.
Od wczoraj od godziny 22 do teraz, tj. do godz. 19:30. zostało napisane 16 postów w 2 lub 3 tematach.
Dla kogoś kto jest na forum troszkę dłużej niż poł roku, jest to dramat.
Wg mnie forum już tylko dogorywa.
Powtórzę raz jeszcze, w zeszłym roku - w grudniu wnioskowałem o nowych moderatorów bo 16 postów było pisanych w godzine i tak naprawdę Grajewiak i Asmi ledwo wyrabiali.
To co jest teraz mogłoby być moderowane przez jednego moderatora logującego się raz na tydzień.
Dzieje się to nie bez powodu. Brak odpowiedniego pozycjonowania jest jednym z nich - pamietam, gdy przed rokiem wpisywałem w wyszukiwarce słowo "akwarystyka", wodny świat był pierwszy na liście, teraz nie ma go nawet na pierwszej stronie wyszukiwarki. Brak wsparcia ze strony Przemka - strona stoi w miejscu - i żebym nie był źle zrozumiany, nie mam żalu do Przemka o to, że nie poświęca całego czasu  swojej stronie czy też forum, niemniej strona stoi w miejscu, a dziś to co stoi w miejscu, po prostu cofa się. Jestem pewien, że znalazłoby się wielu użytkowników którzy mogliby uzupełnić choćby opis ryb. Co do forum - mam nadzieję, że Grajewiak się nie pogniewa, ale kiedyś podczas rozmowy na czacie padlo stwierdzenie, że Przemek mógłby dać jednemu z moderatorów uprawnienia administratora. Bardzo przyśpieszyłoby to zatwierdzanie wszelkich inicjatyw które wymagają zgody administratora.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #21 : Listopad 02, 2011, 20:33:05 »

"Co do forum - mam nadzieję, że Grajewiak się nie pogniewa, ale kiedyś podczas rozmowy na czacie padlo stwierdzenie, że Przemek mógłby dać jednemu z moderatorów uprawnienia administratora. Bardzo przyśpieszyłoby to zatwierdzanie wszelkich inicjatyw które wymagają zgody administratora."
myślę, że jest to kluczowe zagadnienie, które należało by rozważyć, jednak w 100% leży ono od p. Przemka.
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 02, 2011, 23:20:04 »

Macie rację jeśli chodzi o wiele problemów jakie zostały tutaj poruszone.
Na pewno problemem jest obecny spadek pozycji w wyszukiwarkach, ale to nie takie proste żeby wrócić na top. Na pewno brakuje nam linków do naszego forum na innych popularnych stronach - każdy z Was może tu pomóc - choćby dając linka na Facebooku czy Twitterze.
W każdym razie forum miało już wiele chwil gorszych i lepszych, ale jeszcze nie powiedziałbym, że umiera. Może to nie to samo co w roku 2009, ale nie jest tak tragicznie: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?action=stats

Co do szaty graficznej to nie widzę pośpiechu, ale chciałem po przejściu na nowszą wersję SMF spróbować też nowej skórki. Wcześniej nie ma sensu bo za dużo roboty z przystosowaniem skórki do konkretnej wersji forum.

Jeśli chodzi o stronę portalu to nie widzę tam przyszłości - chciałbym zastąpić w końcu portal naszą encyklopedią - i tutaj brak skórki to rzeczywiście problem. Ale do oprogramowania MediaWiki jest mało dostępnych ciekawych skórek Sad
Poza tym wiele ze stronek z naszej "wiki" ma całkiem dobrą pozycję w google i może być takich artykułów znacznie więcej, tylko potrzebują one treści.

Shoutbox - OK, ale także po przejściu na SMF 2.0.1. Kiedy ? Mam nadzieję, że przed końcem roku.

Dodatkowy administrator ? Na razie jedyny kandydat jakiego widzę na tym miejscu ma podobnie mało czasu jak ja Sad

A dział galerii chciałbym kiedyś zupełnie zmienić, oprzeć na porządnym oprogramowaniu. I może się niedługo uda.

Chyba nie na wszystko tu odpowiedziałem, ale w razie konkretnych pomysłów bombardujcie mnie na maila (przemek/małpa/akwarium.net.pl)
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #23 : Listopad 03, 2011, 06:39:10 »

W każdym razie forum miało już wiele chwil gorszych i lepszych, ale jeszcze nie powiedziałbym, że umiera. Może to nie to samo co w roku 2009, ale nie jest tak tragicznie: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?action=stats

Przemku, nie lubię się czepiać (a może jednak lubie?), ale z linku który podałeś wynika właśnie, że forum jest już raczej na dnie.
Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na listę najaktywniejszych użytkowników:
Emi  5465
Seboos  3607
Misquamacus  3273
ala  3235
Grajewiak  3187
lukas  2981
mdramski  2961
Muchomorek  2700
gina2006  2389
Raffy  2304

Jestem na forum już od dosyć dawna i połowa w/w użytkowników to już tylko wirtuakne loginy, a 2 połowa loguje sie sporadycznie - za wyjątkiem Grajewiaka.
Jeśli forum traci  swoich najaktywniejszych użytkowników to raczej nie jest dobrze.
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #24 : Listopad 03, 2011, 09:46:50 »

Bardziej mi chodziło o liczbę postów dziennie, zeszliśmy do poziomu z ok. 2006 roku, ale przypominam, że forum istnieje od roku 2003 (wcześniej było na innym oprogramowaniu, dlatego nie ma w statystykach).

A tamci użytkownicy dali na prawdę dużo z siebie, przez wiele lat, ciężko od nich wymagać aby byli tak aktywni przez całe życie. Ale widzę, że jeszcze trochę i Ty wejdziesz do top10 więc są nadzieje na zmiany w tej liście Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #25 : Listopad 03, 2011, 10:15:59 »

Bardziej mi chodziło o liczbę postów dziennie, zeszliśmy do poziomu z ok. 2006 roku, ale przypominam, że forum istnieje od roku 2003 (wcześniej było na innym oprogramowaniu, dlatego nie ma w statystykach).
Domysliłem się. O liście użytkowników napisałem żeby unaocznić - w moim odczuciu - pewien problem.
Rok 2006 był najmniej aktywnym rokiem z całych dostępnych statystyk forum.
Zrównanie się z tym rokiem - szczególnie w odniesieniu do lat 2010/2009 chwalebne raczej nie jest Smiley

A tamci użytkownicy dali na prawdę dużo z siebie, przez wiele lat, ciężko od nich wymagać aby byli tak aktywni przez całe życie. Ale widzę, że jeszcze trochę i Ty wejdziesz do top10 więc są nadzieje na zmiany w tej liście Smiley
Tym bardziej szkoda aktywnych, dających z siebie dużo, stałych użytkowników.
Czy nie należy zadać sobie pytania dlaczego stali użytkownicy odchodzą, a forum zmierza w kierunku rozprawiania o ciąży gupików?

Mnie osobiście na liczniku postów nie zależy. Lubie forum, cenie użytkowników udzielajacych się na nim.
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #26 : Listopad 03, 2011, 11:13:48 »

Tym bardziej szkoda aktywnych, dających z siebie dużo, stałych użytkowników.
Czy nie należy zadać sobie pytania dlaczego stali użytkownicy odchodzą, a forum zmierza w kierunku rozprawiania o ciąży gupików?
IMHO taka jest kolej rzeczy. Moze nie jestem jakimś bardzo aktywnym użytkownikiem forum, ale jestem tu od 2003 roku. Od tego samego roku jestem na forum paletkowym. Od 2006 mam swoje forum o goldenach i jak widzę wszędzie tak jest. Na psim forum miałem moderatorów (nie wspominając zwykłych userow), którzy byli bardzo aktywni i ni stąd ni zowąd nagle przestali pisać i pojawiać się na forum.  To samo tyczy się forum o dyskowcach. Spora cześć poszła na inne fora, które w miedzy czasie zostały założone. Sa tez i tacy, którzy zaglądają na forum, ale nic nie piszą. Są i tacy co wpadną jak do sklepu po zapałki ... zadadzą pytanie i słuch o nich ginie.
Nic się na to nie poradzi. Dużą role odgrywają sami użytkownicy i ich stosunek do reszty userow. Nowicjusz widzi kto i jak odpowiada na pytania i albo boi się następne zadać i idzie szukać następne forum, albo jak mu podpasuje to zostaje. Wniosek jest jeden ... stwórzmy atmosferę mila dla każdego  i starego i nowego użytkownika, a być może  ci drudzy zostaną na dłużej.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #27 : Listopad 03, 2011, 11:55:47 »

Wniosek jest jeden ... stwórzmy atmosferę mila dla każdego  i starego i nowego użytkownika, a być może  ci drudzy zostaną na dłużej.
Nie ma szans.
Jak w polskim sejmie - podziały, podziały, podziały...
Smiley
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #28 : Listopad 03, 2011, 12:38:40 »

Jak będziemy mili dla KAŻDEGO, to forum zejdzie na psy. Kupa jest forów, gdzie padają poważne odpowiedzi na niepoważne pytania i nie to powinno być celem tego forum. Ja tam jestem za jakością a nie ilością postów. Co nam po 100 użytkownikach, którzy będą bredzić farmazony ("bo tak im pan w sklepie powiedział")? Gorzej, że nie pojawiają się ostatnio nowe naprawdę CIEKAWE i pobudzające do myślenia i dyskusji wątki.
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #29 : Listopad 03, 2011, 18:13:59 »

Słuchajcie, mam zasadnicze pytanie. Mniej więcej my (forumowa społeczność) wiemy co trzeba zrobić, żeby to wszystko rozkręcić. Sami widzicie pracy jest sporo: opracowanie strony portalu, pozycjonowanie, gromadzenie/pisanie artykułów, wyszukiwanie akwarystycznych newsów i trochę modyfikacji w funkcjonowaniu forum. Zmiany layoutowe też by się przydały (tak jak część użytkowników jestem za "lepszą okładką" dobrej książki). Wszystkie te prace wymagają zarówno pracy redakcyjnej, organizacyjnej i technicznej. Powiedzcie kto ma to wszystko robić? Tzn jeśli są chętni to niech się zgłoszą i zadeklarują co potrafią i czym chcieliby się zająć. Bo nie ma sensu chyba robić burzawy, że serwis stoi w miejscu jeśli nie mamy chętnych do zmiany tego stanu rzeczy. Zatem przydatni są zarówno pomysłodawcy jak i wykonawcy tych pomysłów. Zgłaszajcie się wszyscy, którzy chcecie coś zmienić.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
  Drukuj  
 
Skocz do: