Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Na ile wystarczy butla co2 2l, w akwa 200l??
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Na ile wystarczy butla co2 2l, w akwa 200l??  (Przeczytany 4689 razy)
bastek500
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22


« : Grudzień 28, 2011, 21:19:57 »

Witam
mam pytanie na ile wystarczy butla co2 2l, w akwa 200l?  zastanawiam się nad kupnem a nie wiem czy mi sie opłaca.

pozdrawiam
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #1 : Grudzień 28, 2011, 22:37:55 »

to jedno z pytań bez odpowiedzi... wszystko zależy od tego ile będziesz dawkował gazu, czy będziesz używał elektrozaworu wyłączającego co2 na noc.
Ja teraz podpiąłem pod swoje 375L butlę 1,5kg (w 4kg skończył się gaz, a ta jest zastępcza żebym nie musiał od razu lecieć do nabijania) i na pełnej mocy akceptowanej przez życie w bardzo gęsto zarośniętym zbiorniku hula już niemal miesiąc. Elektrozaworu nie używam.
Myślę, że kwestia opłacalności zakupu butli co2 jest raczej względna. Nabicie 2L butli kosztuje około 7/10zł. Jeśli jesteś skłonny raz na jakiś czas tyle zainwestować w lepszy przyrost swoich roślin, to się opłaca Smiley
Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #2 : Grudzień 29, 2011, 10:46:00 »

to jedno z pytań bez odpowiedzi... wszystko zależy od tego ile będziesz dawkował gazu, czy będziesz używał elektrozaworu wyłączającego co2 na noc.
Ja teraz podpiąłem pod swoje 375L butlę 1,5kg (w 4kg skończył się gaz, a ta jest zastępcza żebym nie musiał od razu lecieć do nabijania) i na pełnej mocy akceptowanej przez życie w bardzo gęsto zarośniętym zbiorniku hula już niemal miesiąc. Elektrozaworu nie używam.
Myślę, że kwestia opłacalności zakupu butli co2 jest raczej względna. Nabicie 2L butli kosztuje około 7/10zł. Jeśli jesteś skłonny raz na jakiś czas tyle zainwestować w lepszy przyrost swoich roślin, to się opłaca Smiley

Zakręcasz ręcznie czy podajesz 24/24?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #3 : Grudzień 29, 2011, 10:56:51 »

podaję 24/24. Pod wieczór fotosynteza przybiera tak intensywną formę, że tlenu w wodzie nie brakuje i starczy na noc zarówno rybom jak i roślinom.
Zapisane

bastek500
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #4 : Grudzień 29, 2011, 19:20:24 »

dzięki za rady
 Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: