Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Co jest z nowymi moderatorami??? KALENDARZ 2012r
Strony: [1] 2 3 ... 14
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jest z nowymi moderatorami??? KALENDARZ 2012r  (Przeczytany 44008 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« : Październik 27, 2011, 21:48:39 »

 Jak w temacie.
 Wybory podobno miały być dawno temu, a tu ani widu, ani słychu?
Jak zwykle Grajewiak i A-smi działają, a reszta co? Dożywotnia funkcja?
Czasy się zmieniają, więc chyba "beton" pora zastąpić ludźmi . którym zależy?
Dalej nie bedę uzasadniał, zainteresowani widzą co się dzieje.

Może administrator w końcu zajmie jednoznaczne stanowisko?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 19:52:18 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 27, 2011, 23:23:54 »

Zastanawiam, się czy jest potrzeba zatrudniania nowych moderatorów. Forum jest moderowane dobrze (nie mylić moderacji z rozwojem). Jeśli moderatorzy którzy obecnie odwalają całą dobrą robotę mogą żyć z tym, że sami wszystko robią to nie widzę sensu uszczęśliwiać ich na siłę. Na każdym forum jest więcej chętnych na moderatorów niż miejsc na to stanowisko - jeśli tylko odgórnie padnie zapotrzebowanie to na pewno znajdą się chętni. Jak widać na razie zapotrzebowania nie ma.

Problemem jak sądzę nie jest ilość moderatorów, a spowodowanie rozwoju portalu. Było już trochę inicjatyw ze strony użytkowników, które pozostały bez echa ze strony administracji.
Nie wiem kto jest właścicielem tego forum, nie wiem czy ta osoba po prostu uruchomiła forum, żeby ludzie mieli gdzie sobie pogadać czy może jest jakiś zaplanowany kierunek rozwoju forum.

Moja subiektywna myśl o Wodnym Świecie jest taka, że forum stoi samo sobie, nie ma dialogu między administracją, a użytkownikami (moderator to nie administrator). Tzn jest jedynie monolog ze strony użytkowników. Śmieszna sprawa, żeby np. nie dało się ustalić tak banalnej rzeczy jak sortowanie wątków po litrażu (w dziale Nasze Akwaria), wprowadzenia nazewnictwa czy tagowanie tematów. (Wątek o dziale krewetkaria i podziale "jedno akwa = jeden wątek" oraz gradacji wg litrażu dale leży nie rozstrzygnięty. Żeby chociaż ktoś napisał "NIE, ZOSTAJE PO STAREMU, TAKO RZECZĘ JA - ADMINISTRATOR", ale tu nie ma żadnych nawet negatywnych odpowiedzi na wszelkie pomysły czy inicjatywy.)

Ja nie biadolę, po prostu mam 3 wyjścia:
1. korzystam dalej z tego forum akceptując stan rzeczy
2. korzystam z innych
3. zbieram ekipę i otwieram swoje forum, które prowadzę i rozwijam jak chcę

Każdy wybiera co chce Wink

Pozdrawiam, R.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 23:31:05 wysłane przez rodia » Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 27, 2011, 23:44:24 »

Przyznaję, że zaniedbuję forum bardzo. Przypominam, że Wodny Świat ma już ładne parę lat i kiedyś miałem stanowczo więcej czasu żeby się wszystkim opiekować. Niestety obecnie taki jest stan rzeczy, co jednak nie znaczy, że "olałem" forum i resztę kompletnie. Po prostu ciężej się do mnie dobić i cieżko mi zrealizować prośby użytkowników jeśli wymaga to trochę czasu.

Co do moderatorów to nie jest problemem, że jest pewna liczba osób już nieaktywnych - to w żaden sposób nie blokuje możliwości przydzielenia tej fukcji nowym osobom. Po prostu obecni moderatorzy to osoby zaufane i nie spieszy mi się z odbieraniem im tej funkcji.

Jeśli uważacie, że bardzo potrzebni są nowi moderatorzy - proszę o Wasze propozycje na PW. Wiem, że już niejednokrotnie były takie akcje z wysuwaniem kandydatów, ale jakoś ostatnio nie udało się tego doprowadzić do skutku.
Nic nie obiecuję, ale jeśli spodobają mi się np. 2-3 osoby, które zaproponujecie to jestem gotów dać im tą funkcję.
Proszę nie proponować samych siebie  Smiley

« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 23:46:26 wysłane przez Przemek » Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 28, 2011, 00:02:01 »

Przemku, zaskakująco szybka odpowiedź Smiley

W kwestii zapotrzebowania na nowych moderatorów to chyba kluczowe jest zdanie moderatorów obecnych: albo potrzebują pomocy albo nie.

Natomiast mam pytanie w kwestii wcielania wszelkiego rodzaju pomysłów forumowiczów. Kto na tym forum jest uprawniony zarówno na stopniu decyzyjnym jak i od strony technicznej do wcielania w życie zmian na forum w zakresie edycji layoutu strony, pierdółek w stylu sortowania wątków wg litrażu, dodawania funkcjonalności na forum, aktualizacji strony portalu, artykuły, newsy itd ?

Jak rozumiem jesteś właścicielem forum, ale my użytkownicy na dobrą sprawę nie wiemy kto czym tu się zajmuje (pomijając sprawy zwykłej moderacji, bo moderatorów znamy).

Pozdrawiam, R.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 00:03:41 wysłane przez rodia » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #4 : Październik 28, 2011, 06:16:59 »

W kwestii zapotrzebowania na nowych moderatorów to chyba kluczowe jest zdanie moderatorów obecnych: albo potrzebują pomocy albo nie
W grudniu minie rok odkąd wysunąłem propozycje zmian na stanowiskach moderatorów.
W zeszłym roku o tej porze forum było znacznie bardziej aktywne, dlatego większa ilość "aktywnych" moderatorów wydawała mi się niezbędna.
A teraz? Wystarczy zobaczyć ile nowych wpisów pojawia się w ciągu 24h.
Dlatego zgadzam się ze stwierdzeniem, że w tej chwili problem nie leży w ilości moderatorów, ale w braku rozwoju zarówno forum jak i samego portalu.
Jak zauważył Rodia, forum sobie stoi bo stoi, portal sobie stoi bo stoi. Nic nie jest rozwijane, nic nie jest aktualizowane. Słowem, nic się nie dzieje.
Ja sobie tak myślę, że pewne inicjatywy powinny być organizowane przez "władze" forum lub przy ich współudziale.
Było kilka inicjatyw których (za wyjątkiem Asmiego) nikt z władz nie wspierał.
Moje odczucia? Nic się nie dzieje to i "starzy" użytkownicy uciekają.

Jeśli miałbym typować nowego moderatora, to tylko kogoś, kto ma jakikolwiek pomysł na rozruszanie forum, czy po prostu na wprowadzenie jakichkolwiek zmian.
W tej chwili 2 użytkowników przychodzi mi do głowy i stosowną wiadomość PW do Przemka wyśle.

I jeszcze jedno. Moim zdaniem, jeśli miałby pojawić się nowy moderator, powinien być to głos użytkowników. Po prostu, jeśli Przemek uzna, że nowy mod jest potrzebny, po zebraniu wszystkich użytkowników którzy zostali zgłoszeni na PW, powinno pojawić się stosowne ogłoszenie na forum z możliwością głosowania. Przecież to użytkownicy wiedzą kto jest w stanie cokolwiek zrobić. Moderator dla samego moderowania, dla samej funkcji, jest zbędny.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 28, 2011, 07:02:35 »

Po mojemu nowy moderator jest kompletnie zbędny. Nie widziałem w ostatnim czasie czegokolwiek wymagającego moderacji.

Lepiej czas, który Przemek miałby spożytkować na wybór nowego moda, niech przeznaczy na wsparcie innych forumowych pomysłów i inicjatyw.
Zapisane

mzalfres
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 28, 2011, 09:20:04 »

Hmm... a może Przemek potrzebuje wsparcia? Tak się składa że niektórzy uzytkownicy tego formum zajmują się jeszcze czymś oprócz hodowania rybek :-) Żeby nie było - nie mówię (tylko) o sobie - znam osobiście a i pewnie z tych co nie znam, też by się kilku znalazło :-). Zarządzanie forum od strony informatycznej nie jest może sprawą bardzo skomplikowaną, ale jednak wymaga primo pewnego doświadczenia, secundo - sporo czasu żeby wszystko dokładnie przetestować zanim się 'wypuści' do uzytkowania.

Sortowanie, tagowanie itp. brzmi fajnie ale nie każde forum (jako program) umożliwia takie ustawienia 'od ręki', a zakodowanie potrzebnych zmian wymaga czasu i umiejętności. Do tego blokujemy sobie możliwość łatwego upgrade'u forum do nowszej wersji, bo nasze poprawki już mogą nie działać... Itd, itd...

I jeszcze jedna sprawa:

Cytuj
Wystarczy zobaczyć ile nowych wpisów pojawia się w ciągu 24h.

No pewnie, jeśli na większość postów odpowiedzią jest "poszukaj na forum a potem pytaj" albo "najpierw trochę poczytaj" to ludzie którzy potrzebują odpowiedzi a nie zawsze potrafią we właściwy sposób korzystać z wyszukiwarek przeniosą się na forum, na którym jeszcze nie padła odpowiedź na ich pytanie... Wtedy mają szansę ją otrzymać.

Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #7 : Październik 28, 2011, 09:31:26 »

No pewnie, jeśli na większość postów odpowiedzią jest "poszukaj na forum a potem pytaj" albo "najpierw trochę poczytaj" to ludzie którzy potrzebują odpowiedzi a nie zawsze potrafią we właściwy sposób korzystać z wyszukiwarek przeniosą się na forum, na którym jeszcze nie padła odpowiedź na ich pytanie... Wtedy mają szansę ją otrzymać.
Akurat na forum wodnego świata takie odpowiedzi padają raczej sporadycznie.
Podanie linku do tematu w którym dany problem był poruszony to już spora pomoc.
Jeśli ktoś ma problemy z przeczytaniem kilku stron i liczy na gotową odpowiedź podaną na tacy, to się przeliczy.
Istotą forum nie jest powielanie ciągle tych samych zagadnień w stu różnych wątkach.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #8 : Październik 28, 2011, 09:52:05 »

pozwolę sobie zabrać głos... z moich obserwacj,i dlaczego mnie to forum czasami wkurza? długo trzeba czekać na odpowiedź, piszą w sumie te same osoby, jest mało aktualizacji fajnych baniaków, opcja szukaj jest do bani. dlaczego tutaj jestem?? bo szanuję wiedzę tych doświadczonych użytkowników, bo jest kilka fajnych zbiorników na których aktualizację warto poczekać Smiley
zobaczcie na inne forum (mam nadzieję, że nie będzie to reklama) np. labradory.org forum żyje bo pojawia się dużo wątków, niekoniecznie na tematy związane z psami. może u nas też by się sprawdziły wątki "przy piwku", "fotografia", "kawały" czy coś w ten deseń. nie ma co urządzać referendum w tej sprawie, trzeba dać im szansę.
no i jeszcze raz wspomnę, że więcej osób musi się udzielać. ja staram się pomagać na bazie własnego doświadczenia i wolę napisać mnie, niż więcej a stek bzdur więc może moich postów nie pojawia się za wiele:)
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #9 : Październik 28, 2011, 10:32:55 »

może u nas też by się sprawdziły wątki "przy piwku", "fotografia", "kawały" czy coś w ten deseń. nie ma co urządzać referendum w tej sprawie, trzeba dać im szansę.
Była propozycja stworzenia działu nie związanego z akwarystyką, ale pomysł spalił...po prostu nie było poparcia.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #10 : Październik 28, 2011, 10:59:01 »

wiem o tym mrs dlatego nie ma co się pytać ludzi tylko zrobić, jak już będzie na pewno ktoś tam coś napisze. a kto jest przeciw po prostu nie będzie tam wchodził. simply like that...
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #11 : Październik 28, 2011, 14:27:40 »

Ok, skoro wszystkim pasuje tak jak jest to nie ma tematu moderatorów.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #12 : Październik 28, 2011, 15:57:26 »

czekaj Emperor bo właśnie nie rozumiem... przecież mówię co mi nie pasuje.
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #13 : Październik 28, 2011, 18:24:47 »

Zgadzam się, że forum i portal potrzebują czegoś do rozruszania. Jeśli chodzi o portal to nie widzę za bardzo przyszłości w obecnej postaci. System typu news-ów wymagałby bardzo aktywnej edycji na co nie ma dotąd chętnych, poza tym oprogramowanie już sobie nie radzi (stary Xoops).

Stawiam raczej na wiki, którą KAŻDY z WAS może edytować i rozwijać. Gdyby to ożyło to można by stopniowo przepiąć zamiast dotychczasowego portalu na główną stronę. Jest już na wiki spory zasób wiedzy, a od czasu do czasu sam uzupełniam po trochu, ale pomocy mam niesamowicie mało Sad
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #14 : Listopad 02, 2011, 02:07:35 »

Jak slusznie zauwazycie - zbytnio aktywny nie jestem, i duzo sie tutaj nie udzielam, ale jestem z wami czas pewien i regularnie szukam interesujacych mnie informacji.

Jesli moje uwagi  admin uzna za nipotrzebne, to prosze posta skasowac i po sprawie Smiley

1) pozycjonowanie forum na googlach za pomoca tagow jest kiepskie - zawsze wyprzedza was X innych forow.
a) po wpisaniu slowa akwarium co prawda strona jest w pierwszej 20 wyswietlanych wynikow ale juz po wpisaniu hasla "rybki akwariowe"  nasze forum wyprzedzaja amatorskie  darmowe stronki z interii, a akwarium.net.pl brak......
2) dzial galeria, ktory czesto jest ozdoba calego forum lezy w gruzach - uwazam ze:
a) jeden nick jeden watek  jest bez sensu - powinno byc jeden zbiornik jeden watek
b) akwaria powinny byc sortowane wedlug   litrazu i tytul powinien zawierac rodzaj biotopu.
c) fotorelacje z zakladania nowych zbiornikow sa najczesciej komentowane, ocenianie i ogladane z najwiekszym zaciekawieniem - takie prjekty powinny byc promowane, a nie dostepne na stronie   10.
3) Strona glowna  jest starodawna rodem z XX wieku - nie popieram kopiowania lepszych stron, ale wyglad strony czolowej jest czesto decydujacym czynnikiem wplywajacym na odwiedzenie/ zarejestrowanie sie na forum - atrakcyjna szata graficzna jest tutaj jednym z kluczy do sukcesu. zamiast szarej smutnej rzeczywistosci przydaloby sie jakies zywe tlo, zrobione chocby ze zdjecia z galerii, pod warunkiem, ze autor wyrazi zgode.
mamy XXI wiek  prosze administratorow - czas cos z tym zrobic !!
jeszcze jedno -  ten dzial  ostatnio na forum  zajmuje 3/4 strony, ale przezentuje sie to slabo, gdyby zamiast tego byly  atrakcyjne fotki ostatnio dodanych zbiornikow - lepiej by to chyba wygladalo.
4) Zgodzicie sie ze mna, ze poszczegolne dzialy forum "zasmiecaja" dziwne pytania nowicjuszy, ktore moga irytowac bardziej doswiadczonych -  powinien byc stworzony nowy dzial - nowicjusz, gdzie moderatorzy przenosili by takie "kwiatki"

5) Moderatorzy - sa od moderowania, nie uzytkownicy - nie tolerujcie  trolli, ktorzy beda pisac  - ale to juz bylo, albo glót pisze sie przez u a nie przez ó.   - za takie zachownia  bany na jeden dzien bez ostrzezenia, a moderatorzy powinni usuwac glupie posty zarowno  pytajacych jak i odpowiadajacych i komentujacych.
6)
wikipedia -   gdyby mozna bylo wygospodarowac drobny budzet  na nagrody  i wyeksponowac oferte wspolpracy przy tworzeniu nowych artykulow, napewno bedzie ktos kto bedzie chcial troche pomoc. - artykuly mogly by zawierac informacje o autorze i system  tankow itp. 
7)   facebook - dlaczego by nie stworzyc   stronki na FB  i  slynnej ikonki lubie to?     kilka osob kliknie,   znajomi zajrza,  klikna i tak sie to moze rozejdzie troche po Polsce i okolicach
Cool podejrzewam, ze producenci sprzetu z checia podziela sie informacjami o nowych produktach  chocby za droben gadzety dla forumowiczow - moze by troche rozruszac marketing?  rozumiem, ze kase ciezko jest na tym zarobic, ale z doswiadczenia wiem, ze  sporo firm ( z innej branzy akurat) jest zainteresowane  transakcja wymienna -    umieszczaja reklame produktu na forum, jak sie wygeneruje odpowiedni ruch na bannerze , to  przesylaja jakis gadzet/ sprzet dla forum

9)  Rozumiem, ze Admin jest busy  i jak sam napisal zaniedbuje forum,  ale zastanawia mnie do ktorego punktu rowni pochylej admin  chce czekac i patrzec jak forum, ktore kosztowalo go tyle wysilku padnie........... - Moze przydalby sie adminowi ktos do wspolpracy do zarzadzania ?  ( bynajmniej nie pisze tu o sobie . w zadnym wypadku)

10)  punkt ostatni - strona glowna po raz drugi - atrakcyjna szata graficzna,  informacje ze potrzeba redaktorow, przygotujmy wspolnie liste projektow ktore mozna by sprobowac zrobic, rozdzielmy zadania i sprobojmy cos z tym zrobic. Smiley

Ja mimo, ze pisze tu rzadko, to czytam czesto  i z checia cos moge pomoc. 

Pozdrawiam i dziekuje tym, co to przeczytali, ze do konca dotrwali.     
howgh
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 14
  Drukuj  
 
Skocz do: