Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co polecacie ?  (Przeczytany 42829 razy)
Marunia
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 119



« Odpowiedz #45 : Kwiecień 07, 2011, 19:54:31 »

Mam kolejny zestaw pytań, już bardziej sprecyzowanych Smiley.
1. Jakie są konieczne testy ? NO3, PO4
KH Ca  Mg ? i zasolenie tylko ?
2. Jakie bakterie lejemy po zalaniu baniaka ? I po jakim czasie ?
3. Czy pod żywą skałe warto podłożyc jakąś płytę pcv ?

I jeszcze jedno raczej tak z ciekawości, jak z dymorfizmem płciowym u ocellarisów ?
Oprócz tego, że samica jest większa od samce mogę w jakiś inny sposób odróznic ich płeć ?
Zapisane
BAdam
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88


« Odpowiedz #46 : Kwiecień 08, 2011, 18:13:11 »

1. Przez pierwsze 2-3 m-ce zasolenie , pH, kH . Nim wprowadzisz zycie musisz oczywiscie miec NO2=0 ale nie wiem, czy oplaci sie kupowac. Moze ktos moglby CI zmierzyc. No3 i Po4 jak zaczniesz zasiedlac baniak. Ca i Mg po ok 6 m-cach jak bedzie juz tyle zycia, ze same podmianki nie wystarcza do ich uzupelniania

2. Moga byc np. cycle z Hagena albo Biodigest z Prodibio. Te pierwsze znajdziesz chyba w kazdym dobrym akwarystycznym ze slodkimi. Wlewasz juz na start a potem zgodnie z zaleceniami producenta

3. Nic nie dawaj - to tylko potencjalna martwa strefa. Poprostu dobrze poukladaj skale.

4. Nie mam pojecia Cheesy. Ale moze na reeflex cos pisza na ten temat
Zapisane

gg 3483835
Marunia
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 119



« Odpowiedz #47 : Kwiecień 08, 2011, 22:14:11 »

Dobra do czasu zasiedlenia to jeszcze sporo wody w sumpie przepłynie Cheesy
Mam jeszcze jedno pytanie.
Jak aklimatyzujemy koralowce i w jaki sposób aplikujemy je na żywą skałę ?
Na czym polegają szczepki i w jaki sposób je karmimy ? Smiley
Zapisane
BAdam
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 09, 2011, 09:22:54 »

I znowu musze napisac, ze wszystkie odpowiedzi znajdziesz nap na www.nano-reef.pl ale ogolnie:
1. aklimatyzujemy jak najwolniej. Powiedzmy, ze dostales zwierzakaw w typowym worku - wkladasz worek do akwa lub jeszcze lepiej do sump'a jesli masz, zeby wyrownala sie temp i jaknajwolniej dolewasz do worka wode ze swojego systemu. Jesli masz sump ponizej akwa to najlepiej zrobic to metoda kropelkowa tzn cienki wezyk, na nim wezel do regulacji przeplywu i woda sobie kapie z akwa so worka ze zwierzakiem
2. To zalezy od gatunku: miekkie mozna przyszpilic cienka igla do strzykawki z kawalkiem gumki lub recepturka czy siateczka przywiazac do skaly. Po 2 tyg sam przyrosnie; LPSy kladziesz na skalwe czy na piasku, SPSy przyklejasz za pomoca sepcjalnego kleju do skaly czy malej podstawki i stawiasz na skale
Szczepki to poprostu odlamane/odciete kawalki wiekszego koralowca. Karmisz (lub nie trzeba) tak jak dorosle
Zapisane

gg 3483835
Marunia
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 119



« Odpowiedz #49 : Kwiecień 09, 2011, 14:45:10 »

Trochę chciałem pójść na łatwiznę Smiley

I co myślisz o takim zestawie testów?

http://allegro.pl/jbl-test-6in1-nie-5in1-x50szt-ph-gh-kh-no2-no3-cl-i1543181771.html

Słyszałem, że paskowe są dość nieprecyzyjne, warto zainwestować w kropelkowe ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 14:50:25 wysłane przez Marunia » Zapisane
BAdam
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88


« Odpowiedz #50 : Kwiecień 10, 2011, 14:34:58 »

Zadnych paskowycz, zadnych "prawie ze do morskiego"  zadnych JBLi czy nie daj boze zooleka.
Kup Slifera http://erybka.pl/search.php?filter_producer=1291638941&filter_select=filtruj lub podonej jakosci. Na inne szkoda grosza. Lepiej wcale nie kupowac
Zapisane

gg 3483835
Yoka
Nowy
*
Wiadomości: 2


WWW
« Odpowiedz #51 : Czerwiec 16, 2011, 17:00:23 »

Musisz wiedzieć jakich testów będziesz naprawdę używał.
Na mój gust wystarczy ci test na KH http://korale.pl/salifert-test-p-534.html i test na NO3 http://korale.pl/tropic-marin-test-no2no3-p-579.html a tropic marin na NO3 jest o wiele bardziej wiarygodny niż salifert.
ogólnie testy kolorometryczne saliferta nie są najwyższych lotów ale napewno do morskiego są lepsze niż np. sera czy JBL.
Jeżeli robić testy to takie które coś mówią a nie pokazują "mniej więcej".

pod skałę nie podkładaj nic.
Z czasem zbiera się tam tylko detrytus.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 17:07:28 wysłane przez Yoka » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: