Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: szafka pod 375L za grosze  (Przeczytany 30515 razy)
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #30 : Lipiec 27, 2011, 22:07:20 »

Tak zrobiłem na podstawie prostokąta .Chyba tylko pozostaje ci wyrzynarka chyba że jeszcze jakiś stolarz ci to dotnie albo kup tak jak ja podstawę prostokąt postaw na tym akwa weź ołówek i zaznacz i później jazda wyrzynarką
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #31 : Lipiec 27, 2011, 22:07:51 »

szafeczka rewelacyjna i w porównaniu ze sklepowymi pozwala troszkę zaoszczędzić. gratuluję wykonania.

sam chciałbym także zrobić podobną szafeczkę pod moją 240, tylko baniak jest profilowany...
i tu nie potrafię sobie wyliczyć, jak powinienem dociąć blat, aby zaokrąglenie pasowało do baniaka?
(a raczej chcę to kupić docięte w LM i nie wiem jakie wymiary mam podać)

ktoś może robił już szafkę pod akwa profilowane?



To jest bardziej proste niż myślisz kupujesz 2 płyty na wymiar dna baniaka tylko większą po cm na kazdym wymiarze. Kładziesz na niej baniak tak aby środkowe uwypuklenie było 1 milimetr od krawędzi płyty i odrysowujesz np. pisakiem do płyt CD i zanosisz do jakiejś Castoramy obie płyty i wycinają profil wg tego obrysu i masz blat i dolną płytę na wymiar dna baniaka plus 5mm z każdej strony.

Edit: Arron pisaliśmy w tym samym czasie wyprzedziłeś mnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 22:17:08 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Losho
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #32 : Lipiec 27, 2011, 22:19:05 »

w sumie to racja:) czasem ciężko wpasc na proste rozwiazanie Smiley dzieki za podpowiedz:)
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #33 : Lipiec 28, 2011, 00:06:12 »

widziałem przy ostatniej wizycie w LM, ze goście wycinają tam otwory na zlewy (okrągłe i owalne) w blatach, więc myślę, że nie będą mieli problemu z docięciem profilowanej krawędzi płyty. Może spróbuj postawić puste akwa na arkuszu brystolu, odrysować i ze zwiniętym arkuszem wybrać się do LM. Jak goście będą mieli wzór, wytną na pewno.
Zapisane

Losho
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #34 : Lipiec 29, 2011, 14:21:21 »

dzisiaj wybrałem się z cekawości do LM (a raczej Narzeczona zabrała mnie tam w konspiracji, żebym kupił sobie płyty na szafkę - chyba już za długo o niej mowie, że musze ja zrobic:P) no i okazało się że:

płyty QSB są w promocji do 3 sierpnia i wygląda to tak:
1. gr 12mm 13,44zł (z 17,58zl)
2. gr 18mm 19,52zł (z 25,58zl)
3. gr 22mm  24,96zł (z 32,96zł)

wszystko oczywiście za m2.

niestety jak w pkt docinania zapytałem, czy mogą mi dociac blat półokrągły z przodu, stwierdzili że nie... powiedzieli że docinają tylko płyty laminowane, i to w dodatku w kształtach kwadrat/prostokąt... nie wiem czy coś się zmieniło w zasadach funkcjonowania LM, czy poprostu trafiłem na ludzi, którym się nie chce...

najwyżej kupie blaty o większych wymiarach i sam spróbuję dociąć profilowanie...
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #35 : Lipiec 29, 2011, 16:33:06 »

Czyli mamy potwierdzenie na istnienie promocji, o których wspominałem Smiley

co do docięcia-kup większe blat i podstawę, odrysuj na miejscu kształt dna akwa i powoli docinaj wyrzynarką. Ewentualne nierówności wyrównasz papierem ściernym.

Będzie dobrze!
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #36 : Lipiec 29, 2011, 19:33:28 »


niestety jak w pkt docinania zapytałem, czy mogą mi dociac blat półokrągły z przodu, stwierdzili że nie... powiedzieli że docinają tylko płyty laminowane, i to w dodatku w kształtach kwadrat/prostokąt...

dokładnie, docinają tylko kwadraty i prostokąty, załóżmy o rombie czy trójkącie to można zapomnieć a Tobie się łuku zachciało Wink

zdaje się, że piła tnie tylko i wyłącznie w poziomie - przynajmniej tak wynika z moich obserwacji
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #37 : Lipiec 29, 2011, 20:41:46 »

nie chciało się im i tyle. Faktycznie, piła główna działa tam tylko w poziomie, ale na życzenie klienta docinają też ręcznie otwornicami i wyrzynarkami. Jak pisałem wcześniej, ostatnio widziałem jak wycinali w blacie otwór na owalny zlew. Może to też kwestia, tego że ktoś kupował blat za 300zł, a nie płytę wiórową za 60zł, więc mieli większą motywację Wink leniuchy!!!
Zapisane

Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #38 : Lipiec 30, 2011, 10:51:49 »

sam dotnij będziesz bardziej dumny patrząc później na to;)
Zapisane

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: