Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: szafka pod 375L za grosze  (Przeczytany 30496 razy)
Cegla22
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #15 : Styczeń 20, 2011, 23:02:47 »

Vento możesz określić dokładniej cenę za metr kwadratowy ?

Myślałem że cena 23,50 za metr kwadratowy w castoramie to mało, tym czasem Ty piszesz ze w LM zapłaciłeś mniej niż 20zl.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #16 : Styczeń 21, 2011, 01:21:54 »

Vento możesz określić dokładniej cenę za metr kwadratowy ?
Jeszcze w tym tygodniu zbiorę się w sobie, odwiozę rano do pracy moja kobietę, która pracuje na bielanach i przy okazji sprawdzę ceny w Leroy. Jak pisałem, za swoje płaciłem poniżej 20zł. Coś mi dzisiaj przypomniał Oke, że to chyba 18zł/m2 było. W każdym razie zgadzamy się, że zapłaciliśmy w LM 104zł za płyty. Reszta została nabyta w castoramie. Sprawdzę ceny i dam znać.
A na czym stanęły dywagacje dotyczące Twojego stropu? Wiesz, że wytrzyma, czy po prostu na to liczysz, jak ja na równą podłogę? Wink
pozdr
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #17 : Styczeń 22, 2011, 21:10:26 »

Jeszcze w tym tygodniu zbiorę się w sobie, odwiozę rano do pracy moja kobietę, która pracuje na bielanach i przy okazji sprawdzę ceny w Leroy. Jak pisałem, za swoje płaciłem poniżej 20zł. Coś mi dzisiaj przypomniał Oke, że to chyba 18zł/m2 było. W każdym razie zgadzamy się, że zapłaciliśmy w LM 104zł za płyty. Reszta została nabyta w castoramie. Sprawdzę ceny i dam znać.
A na czym stanęły dywagacje dotyczące Twojego stropu? Wiesz, że wytrzyma, czy po prostu na to liczysz, jak ja na równą podłogę? Wink
pozdr
Dziś byłem w Obi i z ciekawości zerknąłem na ceny płyt. OSB 18mm 250cm x 125cm kosztowała ok 80zł.
Rozmawiałem z ludźmi od przycinania i powiedzieli, że płyte docinają co do milimetra oczywiście za darmo. Dodatkowo można u nich zamówić oklejanie wybraną na sklepie okleiną, przywiercenie zawiasów czy nawiercenie otworów pod śruby w cenie 50gr/szt. Mozna więc dostać gotowe do złożenia "klocki" jak choćby w Ikea.
Jedna płyta nie wystarczy raczej na zrobienie szafki (nie liczyłem wiec nie wiem na pewno) ale koszt 2 płyt to niespełna 160zł. Z okleiną, zawiasami, śrubami itp. wyjdzie pewnie coś pod 200zł ale w porównaniu do cen szafek dostępnych w sklepach akwarystycznych - za szafkę 80x40x70 zapłaciłem 250zł i była to najtańsza szafka - zdecydowanie się to opłaca.
Przy następnym baniaku z calą pewnością szafke wykonam sam, biorąc pod uwagę to, że w OBI potrafią dociąć materiał co do mm, wyrzynarka nie będzie potrzebna. Sądze, że gdyby pokazać pracownikom OBI coś na zasadzie projektu z miejscem łączeń płyt itp. byliby oni w stanie nawiercić otwory pod śruby tak by w domu cała praca sprowadziła się do samego skręcania.
Jedyne czego bym się bał to poziomowanie szafki choć przy odpowiednim przycięciu płyt nie powinno być z tym problemu.
Cena podana przez Ciebie 130-150zł jest raczej ciężka do osiągnięcia ale ok 200zł - jak najbardziej.
Są to i tak grosze w porównaniu do cen sklepowych więc jak najbardziej polecam takie rozwiązanie, szczególnie, że od Vento i jego znajomego dostaliśmy gotowy projekt Smiley


Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #18 : Styczeń 22, 2011, 21:38:34 »

Jeszcze w tym tygodniu zbiorę się w sobie, odwiozę rano do pracy moja kobietę, która pracuje na bielanach i przy okazji sprawdzę ceny w Leroy. Jak pisałem, za swoje płaciłem poniżej 20zł. Coś mi dzisiaj przypomniał Oke, że to chyba 18zł/m2 było. W każdym razie zgadzamy się, że zapłaciliśmy w LM 104zł za płyty. Reszta została nabyta w castoramie. Sprawdzę ceny i dam znać.
A na czym stanęły dywagacje dotyczące Twojego stropu? Wiesz, że wytrzyma, czy po prostu na to liczysz, jak ja na równą podłogę? Wink
pozdr
Dziś byłem w Obi i z ciekawości zerknąłem na ceny płyt. OSB 18mm 250cm x 125cm kosztowała ok 80zł.
Rozmawiałem z ludźmi od przycinania i powiedzieli, że płyte docinają co do milimetra oczywiście za darmo. Dodatkowo można u nich zamówić oklejanie wybraną na sklepie okleiną, przywiercenie zawiasów czy nawiercenie otworów pod śruby w cenie 50gr/szt. Mozna więc dostać gotowe do złożenia "klocki" jak choćby w Ikea.
Jedna płyta nie wystarczy raczej na zrobienie szafki (nie liczyłem wiec nie wiem na pewno) ale koszt 2 płyt to niespełna 160zł. Z okleiną, zawiasami, śrubami itp. wyjdzie pewnie coś pod 200zł ale w porównaniu do cen szafek dostępnych w sklepach akwarystycznych - za szafkę 80x40x70 zapłaciłem 250zł i była to najtańsza szafka - zdecydowanie się to opłaca.
Przy następnym baniaku z calą pewnością szafke wykonam sam, biorąc pod uwagę to, że w OBI potrafią dociąć materiał co do mm, wyrzynarka nie będzie potrzebna. Sądze, że gdyby pokazać pracownikom OBI coś na zasadzie projektu z miejscem łączeń płyt itp. byliby oni w stanie nawiercić otwory pod śruby tak by w domu cała praca sprowadziła się do samego skręcania.
Jedyne czego bym się bał to poziomowanie szafki choć przy odpowiednim przycięciu płyt nie powinno być z tym problemu.
Cena podana przez Ciebie 130-150zł jest raczej ciężka do osiągnięcia ale ok 200zł - jak najbardziej.
Są to i tak grosze w porównaniu do cen sklepowych więc jak najbardziej polecam takie rozwiązanie, szczególnie, że od Vento i jego znajomego dostaliśmy gotowy projekt Smiley




No to kiedy kolega w końcu będzie miał - choćby mały - baniak? mrs robię się niespokojny, że jeszcze nie masz żadnego baniaczka...podobno to może negatywnie wpływać na samopoczucie, które może doprowadzić do depresji, a depresja prowadzi do absencji seksualnej, bezsenności itp....rozumiesz Smiley
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #19 : Styczeń 22, 2011, 21:41:12 »


No to kiedy kolega w końcu będzie miał - choćby mały - baniak? mrs robię się niespokojny, że jeszcze nie masz żadnego baniaczka...podobno to może negatywnie wpływać na samopoczucie, które może doprowadzić do depresji...rozumiesz Smiley

Ma, ma, wstydzi sie tylko zaprezentować Wink

Przepraszam autora wątku za OT
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #20 : Styczeń 22, 2011, 22:02:20 »

No to kiedy kolega w końcu będzie miał - choćby mały - baniak? mrs robię się niespokojny, że jeszcze nie masz żadnego baniaczka...podobno to może negatywnie wpływać na samopoczucie, które może doprowadzić do depresji, a depresja prowadzi do absencji seksualnej, bezsenności itp....rozumiesz Smiley
Tak jak pisze Emperor, baniak jest od pierwszych dni grudnia, chwalić się jednak nie ma czym. Z resztą Emperor to potwierdzi.
Kilka roślin, kilka korzeni...Nic wielkiego. Liczyłem, że rośliny się rozrosną tymczasem taki nurzaniec puszcza jakieś blade liście. Ani to ładne ani praktyczne bo taki liść to w zasadzie nie liść.
Gdy uznam, że akwarium spełnia niezbędne min. do pokazania go na forum - z pewnością to zrobie.

Ja też przepraszam Vento za OT.

Pozdrawiam.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #21 : Styczeń 25, 2011, 22:57:20 »

Udało mi się wreszcie dotrzeć do Leroy Merlin-zrobiłem to dopiero dziś, bo weekend był dość... 'zwłoczny' i problemem byłaby wyprawa do sklepu na rogu po fajki, a co dopiero na koniec miasta  Tongue
Wynik dzisiejszej wizyty wygląda następująco:
-płyta okl. 18mm olcha 22,10zł/m2 (docięcie gratis i płacimy tylko za metraż tego co zabieramy do domu, a nie za wszystkie płyty z których cięto);
-konfirmaty 13zł/kg. Jeden waży 0,006kg;
-okleina na brzegi 5,20zł/rolka 5m;
-najbardziej zbliżona klamka do mojej 6,40zł.

Teraz policzmy to razem:
-płyty niecałe 7m2, ale liczmy już 7m2=154zł
Ja swoją szafkę sam składałem podałem jedynie kumplowi który robi meble do zabudowy jakie płyty ma kupić i to z upustem jak dla niego i zapłacilem 120zł za płyty pod 112l akwarium

Pogratuluj więc kumplowi upustu.

-konfirmaty-łatwo policzyć, że 100szt wyjdzie około 7zł. Ja na oko wcisnąłem tam z 50szt
-klamka, zawiasy, kilka śrubek do drewna- razem poniżej 10zł
-okleina-potrzebne są dwie rolki, więc 10,40zł
-ceny wiertła szczerze mówiąc nie sprawdziłem, ale dobrze wiemy, że liczy się to nie w złotówkach a w groszach...

Sumujemy wszystko i wychodzi poniżej 180zł.

Co do wszystkich cen, mój pierwszy post się zgadza. Różnica jest tylko w kosztach płyt. Jestem jednak uparty, więc pokręciłem się trochę po dziale z drewnem, dopadłem wreszcie jakiegoś "doradcę klienta" i nie zwracając uwagi na jego dziwne spojrzenia, przedstawiłem mu całą historię z forum, tematem postu i dyskusją dotyczącą cen. Kończąc mój wywód, który wyraźnie go zaskoczył, zapytałem, czy zwariowałem, czy jednak możliwe jest, że rok temu w lutym płaciłem za tą płytę około 18zł/m2. W odpowiedzi usłyszałem mniej-więcej to:
"Nie jestem w stanie tego dokładnie sprawdzić, ale ceny trochę podskoczyły, no i regularnie są promocje na cale grupy artykułów do 30%, więc jest to bardzo prawdopodobne."
O ile nie wierzę, że płyta mogła podrożeć o 4zł na metrze, to nawet pomniejszając dość realne 30% do 15% obniżki czasowej (promocji), wychodzi 18,70zł/m2 płyty. Cena, którą podałem jako całościowy koszt szafki pozostaje więc osiągalna! Zaznaczam od razu, że o ewentualnej promocji nie wiedziałem i jest to jedynym powodem, dla którego o niej wcześniej nie wspomniałem. Po prostu pokazałem kolor płyty, panowie ją docieli, zaniosłem do kasy i zapłaciłem ile chciała kasjerka.
Pan z obsługi miał na imię Wojtek, więc niedowiarki śmiało mogą go tam odnaleźć i osobiście usłyszeć to co ja dzisiaj.

Na tym chciałbym zakończyć dyskusję na temat kasy. Zainteresowanym dziękuję.
Jeśli jednak ktoś ma pytania dotyczące samego projektu, lub sposobu wykonania, serdecznie zachęcam do pisania.
pozdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 23:02:57 wysłane przez vento » Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #22 : Styczeń 26, 2011, 08:36:06 »

Masz rację da się zrobic szafkę tanio tylko co to za płyta z Leroya
Moja Pfleiderera kosztowała 42 zł /m2 no i okleine miałem zrobiona na maszynie więc idealnie 
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #23 : Styczeń 26, 2011, 12:30:51 »

Masz rację da się zrobic szafkę tanio tylko co to za płyta z Leroya
Moja Pfleiderera kosztowała 42 zł /m2 no i okleine miałem zrobiona na maszynie więc idealnie  
Teraz mnie osłabiłeś...
Najpierw piszesz, że cena nie taka, bo sam zapłaciłeś więcej za mniejszą szafkę. Kiedy obaliłem tą teorię, przyznajesz mi rację co do kosztu, ale wyskakujesz z lepszymi płytami. A ja przecież od początku pisałem, że swoje kupiłem w Leroy. Jeśli chciałeś przeczytać w tym wątku, że masz lepszą szafkę niż moja, trzeba było napisać tak od razu-ja chętnie to przyznam, żeby tylko nie musieć czytać takich odpowiedzi. Zawsze możesz też założyć własny wątek "Szafka pod 112L z płyt za 42zł/m2". A i wtedy może znaleźć się ktoś, kto odpisze, że ma szafkę ze złota, z platynowymi łączeniami, szmaragdową inkrustacją i że Twoja w porównaniu do jego to tandeta i taniocha.
Może więc kolejną odpowiedź lepiej przemyśl pod kątem jej sensowności i walorów edukacyjnych dla osób, które będą chciały wejść w ten wątek, aby dowiedzieć się jak samemu zrobić szafkę.
Co do płyty z Leroy, to nie wiem w czym może być gorsza, ale wymądrzał się nie będę, bo na stolarce się nie znam. Wiem jedynie, że jest to maszynowo okleinowana płyta wiórowa grubości 18mm, która od niemal roku trzyma moje 375L. Nie wypaczyła się w tym czasie, nie wybrzuszyła się nigdzie okleina, mimo kilku niewielkich powodzi, nie reaguje w żaden możliwy do zaobserwowania sposób na zmianę pogody, temperatury, wilgotności. Czego chcieć więcej? Wygląd ma jaki ma-mi pasuje do reszty mebli w domu, kupionych w sklepie Black Red White. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do samej estetyki, zapraszam do obejrzenia zdjęć w pełnej rozdzielczości, lub wizyty u mnie we Wrocławiu... Inaczej tej kwestii nie rozwiążesz.
pozdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 00:09:17 wysłane przez vento » Zapisane

lajtowygosc
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134


« Odpowiedz #24 : Styczeń 26, 2011, 15:37:17 »

Vento szafeczka pierwsza klasa, dziwię się trochę kolegom zamiast chwalić sprzeczacie się o złotówki.
Zapisane
Brutus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #25 : Styczeń 30, 2011, 18:41:51 »

Witam,
Po przeczytaniu wątku jako pracujący w firmie, którą tu co chwilę przywołujecie dorzucę coś na temat cen. Otóż ceny zmieniają się w czasie, zależy to od ceny dostawców, od promocji sklepu czy decyzji Kierownika Działu o wyprzedaży partii towaru czy też zmiany asortymentu. Sprawdzając ceny w necie możecie znaleźć ceny tzw. standardowe czyli sugerowane przez kupca danego asortymentu. Każdy sklep może mieć inną  w zależności od lokalnej konkurencji czy też powodów, które wymieniłem powyżej. Generalnie można trafić na super okazję cenową na każdym dziale.
Jako akwarysta i majsterkowicz gratuluję wykonania szafki choć mnie osobiście szkoda byłoby poświęcanie tyle czasu na szukanie najtańszej ceny metra kwadratowego (ze względu na ilość tychże metrów potrzebnych do zrobienia projektu) -czas jest też cenny  Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 18:45:58 wysłane przez Brutus » Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #26 : Styczeń 30, 2011, 19:14:34 »

Dzięki za miłe słowa Smiley
A co do czasu spędzonego na zakupach, to bardzo się opłacało, bo rozbierzności w cenach byly olbrzymie... W casto nie było płyt przemysłowych, lub nie mogłem ich znaleźć, a koszt z gotowych meblowych zaokrąglanych na brzegu wychodził olbrzymi. Poza tym po drodze kupiliśmy kilka 'bezalkoholowych', więc wizja spożycia ich wieczorem dodawała nam "otuchy" Tongue

pozdr
Zapisane

Losho
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #27 : Lipiec 27, 2011, 20:38:00 »

szafeczka rewelacyjna i w porównaniu ze sklepowymi pozwala troszkę zaoszczędzić. gratuluję wykonania.

sam chciałbym także zrobić podobną szafeczkę pod moją 240, tylko baniak jest profilowany...
i tu nie potrafię sobie wyliczyć, jak powinienem dociąć blat, aby zaokrąglenie pasowało do baniaka?
(a raczej chcę to kupić docięte w LM i nie wiem jakie wymiary mam podać)

ktoś może robił już szafkę pod akwa profilowane?

Zapisane
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #28 : Lipiec 27, 2011, 21:52:37 »

Ja także zrobiłem własną szafkę pod akwarium 112l profilowane kupiłem w obi 5 płyt drewnianych 80 na 40 koszt jaki poniosłem to około 120zl .Całość skręcałem około 2h. Ale następnym razem użyje płyt są tańsze.
Losho ja taką szafkę robiłem po prostu jak mam akwa drewno  profilowane to jest 80-35-40 to ja kupiłem  drewno 80-40 i problem został zażegnany
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 21:56:19 wysłane przez Arron » Zapisane
Losho
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #29 : Lipiec 27, 2011, 22:02:35 »

rozumiem, ze zrobiles szafke o podstawie prostokata, na ktorej zmiescilosie to akwa profilowane?

mi chodzi o to, aby dociac podstawe w taki sposob, aby przod blatu rowniez byl polokragly, tak jak szklo...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: