Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Ozdoba z rury PCV dla zbrojnika
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ozdoba z rury PCV dla zbrojnika  (Przeczytany 7488 razy)
Barticf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« : Sierpień 04, 2011, 18:47:36 »

Witam znalazłem jakąś starą rurkę pcv pociąłem ją na dwie części będę chciał obkleić sylikonem akwarystycznym i obsypać kamyczkami tylko teraz czy wystarczy tą rurkę oblać wrzątkiem czy musi w tym wrzątku chwile posiedzieć ?
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2011, 19:16:38 »

A w jakim celu chcesz lać wrzątek ?

chcesz odkształcić rurę ?, czy wyparzyć z bakterii ?
Zapisane

niunia2101
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Sierpień 06, 2011, 07:23:42 »

A w jakim celu chcesz lać wrzątek ?

chcesz odkształcić rurę ?, czy wyparzyć z bakterii ?


Co miałes na myśli odkształcenie rury?? Jeżeli jest to rura kanalizacyjna to na pewno się nie odkształci po wsadzeniu do wrzątki a tym bardziej po polaniu. Za gruba ścianka.
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #3 : Sierpień 06, 2011, 09:23:04 »

A w jakim celu chcesz lać wrzątek ?

chcesz odkształcić rurę ?, czy wyparzyć z bakterii ?


Co miałes na myśli odkształcenie rury?? Jeżeli jest to rura kanalizacyjna to na pewno się nie odkształci po wsadzeniu do wrzątki a tym bardziej po polaniu. Za gruba ścianka.

Dlatego właśnie pytam Wink, bo skąd mam wiedzieć, że autor o tym wie ? Cheesy
A swoją drogą 2 zł za grotę dla glonojada na allegro to chyba śmieszne pieniądze i moim zdaniem warto sobie kupić kilka takich jeśli chce się już urządzać pod glonojada baniak. Wink
Zapisane

Barticf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4 : Sierpień 06, 2011, 14:41:00 »

A w jakim celu chcesz lać wrzątek ?

chcesz odkształcić rurę ?, czy wyparzyć z bakterii ?


wyparzyć z bakterii


A w jakim celu chcesz lać wrzątek ?

chcesz odkształcić rurę ?, czy wyparzyć z bakterii ?


Co miałes na myśli odkształcenie rury?? Jeżeli jest to rura kanalizacyjna to na pewno się nie odkształci po wsadzeniu do wrzątki a tym bardziej po polaniu. Za gruba ścianka.

Dlatego właśnie pytam Wink, bo skąd mam wiedzieć, że autor o tym wie ? Cheesy
A swoją drogą 2 zł za grotę dla glonojada na allegro to chyba śmieszne pieniądze i moim zdaniem warto sobie kupić kilka takich jeśli chce się już urządzać pod glonojada baniak. Wink

Znalazłem starą rurkę która została po remoncie więc czemu mam kupować coś nowego jak to chyba też może być (sylikon + kamyczki powinno ładnie wyglądać) ? Zresztą tak zastanawiam się nad kupnem korzenia i zrobieniem w kawałku drewna otworu dla glonojada a później obsadzeniem całego dna mchami Smiley
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #5 : Sierpień 06, 2011, 19:25:03 »

imho takie rurki nie wyglądają zbyt naturalnie. Lepszy drugi pomysł z korzeniem - lepiej wygląda, kryjówka i zbrojnik będzie sobie "podjadał" czyli 3 w 1.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
niunia2101
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #6 : Sierpień 07, 2011, 07:42:44 »

Zdecydowanie ten drugi pomysł dużo lepszy i lepiej będzie wyglądał. A z tej rurki PCV zrób sąsiadowi dowcip i zostaw jak ten z Krakowa. Grin
Zapisane
akwamaniak89
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #7 : Sierpień 07, 2011, 08:34:20 »

rurka pcv moze fajnei wygladac oklejona plaskimi piaskowacami oczywiscie ulozone  i przyklejone poziomo by wygladalo jak najbardziej naturalnie Smiley u mnie  sprawdzila sie przy rozmnazaniu kilka razy...
Zapisane

Moje 112   Wink


Uploaded with ImageShack.us
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 07, 2011, 11:30:39 »

Barticf, rura oklejona kamyczkami: jak źle dobierzesz kamyczki to będzie wyglądać jak stary lastrykowy nagrobek. Jak zrobisz to przemyślanie to może coś z tego być.
Glonojady preferują jednak drewno(które potrzebne jest im w trawieniu) niż plastyk czy kamienie. Dlatego opcja z korzeniem jest wg mnie znacznie lepsza.
Innym pomysłem jest kupienie kokosa (w tesco za 2PLN), wyskrobanie go, zdarcie tych drewnianych włosków z wierzchu i umieszczenie w akwarium. Rozwiązanie takie stosowałem kiedyś. Taki kokos świetnie porośnie małym anubiasem lub mchami - co kto woli.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #9 : Sierpień 07, 2011, 12:13:12 »

ja preparując kokosy nawet nie ściągałem włosków, zbrojniki też się do nich dobierają, wierciłem ze dwie małe dziury, później obsychały na słońcu, następnie odpowiedniej wielkości otwór, wywalałem podeschnięty miąższ i do akwa.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: