Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15
  Drukuj  
Autor Wątek: Asagoth 260l  (Przeczytany 94040 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #180 : Maj 29, 2012, 19:34:29 »

Kupiłem 5 dorosłych sztuk i licze na docelową parę, no chyba że będzie zgoda, wtedy zostaną wszystkie
Będe Cie atakował o fotki Smiley
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #181 : Maj 30, 2012, 08:16:29 »

Ryby już są, ze wstępnych obserwacji niestety chyba mam układ 4 samce na 1 samice;/, Te garbacze na zywo wyglądają o wiele ładniej niz na fotach, narazie w akwarium wielkie bujki przepychanki i gonitwy, jak to u afrykańców;)
Rybki w świetnej kondycji przyjechały i podziękowania dla Artura za nie i za profesionalizm
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #182 : Maj 30, 2012, 19:05:25 »

Ryby już są, ze wstępnych obserwacji niestety chyba mam układ 4 samce na 1 samice;/, Te garbacze na zywo wyglądają o wiele ładniej niz na fotach, narazie w akwarium wielkie bujki przepychanki i gonitwy, jak to u afrykańców;)
Rybki w świetnej kondycji przyjechały i podziękowania dla Artura za nie i za profesionalizm
Dawaj foto!!
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #183 : Sierpień 11, 2012, 20:48:53 »

Steatocranusy oddane, były same samce... Teraz zbiornik dojrzewa pod Amerykę Północną, a oto co się przewinęło przez niego w ostatnim czasie:


Squalius cephalus





Leuciscus leuciscus



Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #184 : Sierpień 12, 2012, 14:01:30 »

No nieźle Klenie i Jelce Smiley Jeszcze nie spotkałem się z taką obsadą zbiornika. Po ile sztuk trzymałeś? Na pewno masz jakieś ciekawe spostrzeżenia co do ich zachowania w akwarium, które mógłbyś opisać Wink Czekam z niecierpliwością na tą Amerykę Północną Smiley Co zamierzasz tam mieć? Może jakiś przedstawicieli Centrarchidae Wink
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #185 : Sierpień 12, 2012, 15:22:52 »

Uwierz mi, że jak na moje zbiorniki to obsada bardzo oklepana... Nic szczególnego bym powiedział;) Kleni miałem 5 szt w przedziale4-7cm i jelcy 6 szt w przedziale3-5cm, ukaże się artykuł ze spostrzeżeniami z hodowli tych dwóch gatunków tylko potrzebuje chwili czasu...

Co do Ameryki północnej to chciałbym Lepomis cyanellus, zobaczymy jak z dostępnością tego gatunku będzie we wrześniu, ewentualnie Lepomis megalotis
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2012, 15:24:37 wysłane przez asagoth » Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #186 : Sierpień 12, 2012, 15:59:38 »

Dla ciebie oklepane, ale ogólnie rzadko goszczące w akwariach. Czekam więc na artykuł Smiley Jakiś czas temu pytałem Arsika o Lepomis gibbosus i pamiętam, że mógł mieć też Lepomis cyanellus więc myśle, że uda ci się je zdobyć z czego się ucieszę, bo nie ukrywam, że te Bassy bardzo mi się spodobały i chętnie poczytam relacje o ich zachowaniach.
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #187 : Październik 19, 2012, 12:06:05 »

Tacy nowi goście...














Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #188 : Październik 19, 2012, 18:24:13 »

Jaką trzymasz temperaturę i w jaki sposób - chłodne pomieszczenie, chłodziarka ?
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #189 : Październik 19, 2012, 19:24:38 »

Jaką trzymasz temperaturę i w jaki sposób - chłodne pomieszczenie, chłodziarka ?
O to samo miałem zapytać.
Jaką temperature ma woda?
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #190 : Październik 19, 2012, 22:55:07 »

18 stopni C, tak chłodne pomieszczenie, moje obawy co do przeprowadzki były błędne
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #191 : Listopad 28, 2012, 22:35:42 »

Sorki za posta pod postem, u mnie w zbiorniku wszystko ok, Kiełbie rosną, zaobserwowałem za to ciekawą rzecz, mam osobniki pozyskane z różnych typów wód, z dużej nizinnej rzeki i małego podgórskiego strumyka, w jednej i drugiej grupie są osobniki młodsze i dorosłe. Kiełbie z dużej rzeki mimo iż są u mnie miesiąc dłużej dalej są strasznie płochliwe, te same ryby z niewielkiej rzeki po tyg jadły mi z ręki. Musze sprawdzić tą prawidłowość na innych gatunkach ryb.

A na razie wrzucę wam to:
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #192 : Listopad 29, 2012, 08:43:31 »

A jak je rozpoznajesz? różnią się czymś?
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #193 : Listopad 29, 2012, 16:08:42 »

Z dużej wody miałem 4 bardzo duże i jednego najmniejszego więc wiem które są które, łatwo zresztą obserwuje się to jak ruszę się obok zbiornika.
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #194 : Marzec 24, 2013, 20:01:32 »

Daawno mnie tu nie było, nie myślałem że starzy bywalcy tu zaglądają, a proszę zdziwiłem się pozytywnie więc zaktualizuje wątek;)

Od ostatniego czasu sporo się zmieniło, bez reszty zajawiłem się na Centralną Amerykę, a dokładnie na cichlidy, powstaje nowy zbiornik właśnie pod nie (120/50/50) mam już szkło, kwestia techniki i zalewam. Nie interesuje mnie grube CA, chcę trzymać raczej drobne gatunki. swoją przygodę z tymi rybami zacząłem od Cryptoheros nanoluteus

oto kilka fotek mieszkańców i filmik z całością









Niestety z całej tej gromadki 8 młodziutkich sztuk 7 to na 89% samczyki, jeśli uda mi się odesłać część ryb, dojadą do mnie samiczki.

Docelowo planuje w tym wiekszym szkle (120/50/50) zostawić 2 pary Cryptoherosów plus jakieś Poeciliidae do towarzystwa

W mniejszym zamieszkają najprawdopodobniej P. zebry.

Pozdrawiam Max
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 20:06:30 wysłane przez asagoth » Zapisane

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15
  Drukuj  
 
Skocz do: