Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15
  Drukuj  
Autor Wątek: Asagoth 260l  (Przeczytany 93474 razy)
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #195 : Marzec 25, 2013, 05:29:57 »

To pojechałeś po bandzie, co cię wzięło na pielęgnice?
Ale akwarium aranż zajefajny, dawno nie widziałem już nic naturalnego.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #196 : Marzec 25, 2013, 06:53:50 »

Kurde, Asagoth i pielęgnice Smiley Nieźle.
Jak to teraz u Ciebie jest, masz jeden baniak - ten o którym teraz piszesz, czy jakieś szkiełko jeszcze stoi?

To pojechałeś po bandzie, co cię wzięło na pielęgnice?
Asagoth ostatnio dużo na Cichlidach siedzi, to sie facet zaraził Wink

« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 06:58:46 wysłane przez mrs » Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #197 : Marzec 25, 2013, 17:30:04 »

Od zawsze mi sie podobaly cichlidy;) mam jeden baniak, odpalam drugi jednak nie ma 100% pewnosci ze nie trafi tam jakis wynalazek...Wink zerwalem z rodzimym biotopem gdyz zakupilem sprzet filmujacy pod woda i postaram sie pokazywac nasze ryby w bardziej naturalnych okolicznosciach;)
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #198 : Marzec 25, 2013, 21:30:02 »

W sumie to okoniokształtne. Właśnie najbardziej mnie ciekawiło co z twoją pasją, wszak jesteś ambasadorem zimnowodnej akwarystyki. Dobry pomysł z tymi filmami, ale jeszcze ciekawsze jak dla mnie, było by ponagrywać ryby w naturalnym środowisku i potem porównać ich zachowania w akwarium. Czy będzie jakaś duża różnica takich krajowych F 0, bo te mnożone w akwariach to zachowania zmieniły.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #199 : Marzec 25, 2013, 22:04:50 »

Wiesz Drago po tylu latach obserwacji ryb w naturze doszedłem do wniosku że zbiornik 200/50 to minimalne minimum nawet dla najmniejszych gatunków Polski (pomijając oczywiście gatunki chronione) wyjątki takie jak Cierniki czy cierniczki nie przekonują mnie do powrotu w te klimaty akwarystyki. Kiedyś jak los pozwoli na pewno taki baniak postawie jednak tak jak pisałem polskie ryby to dalej najwieksza moja pasja, tylko teraz skupie się bardziej na poszukiwaniu ich i uchwyceniu w naturze nie w domu. Obiecuje, że jak wróce do akwarystyki "polskiej" to takie porównanie zrobię;)
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #200 : Marzec 26, 2013, 00:05:33 »

Wiesz Drago po tylu latach obserwacji ryb w naturze doszedłem do wniosku że zbiornik 200/50 to minimalne minimum nawet dla najmniejszych gatunków
Zgadzam się z tym w całkowitej całości. Dobrze że nie opuściłeś pasji, bo już się bałem.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #201 : Marzec 31, 2013, 19:06:07 »

http://www.facebook.com/video/video.php?v=455464334522589&notif_t=video_processed

Mały update
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #202 : Marzec 31, 2013, 21:00:38 »


Asagoth, zwaliłeś mnie z nóg klimatem tej bańki.
Rewelacja!!
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #203 : Marzec 31, 2013, 21:04:19 »

To dopiero początek rewelacja będzie jak dobierze się para i dołożę jakieś żyworódki i trochę drewna;) Ale ciesze się że się podoba
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #204 : Marzec 31, 2013, 21:27:41 »

To dopiero początek rewelacja będzie jak dobierze się para i dołożę jakieś żyworódki i trochę drewna;) Ale ciesze się że się podoba
Para sie dobierze to będzie ciekawiej, a klimat już jest świetny.
Chcesz jakieś większe korzenie czy postawisz na jakieś gałęzie?
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #205 : Marzec 31, 2013, 21:54:10 »

Wolałbym duży korzeń, rozglądam się za takowym
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #206 : Kwiecień 24, 2013, 10:25:47 »

Wolałbym duży korzeń, rozglądam się za takowym
Dorwałeś drewno?
Jakieś żyworódki zagościły w zbiorniku?
Zapisane

iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #207 : Kwiecień 24, 2013, 18:49:57 »

Bardzo ładny zbiornik, fajnie wyglądają te wszystkie naturalne ozdoby. Liście, gałęzie z korą i tu mam pytanie. Jak się zachowuje kora w wodzie? Gdzieś czytałem, że łatwo się psuje i brudzi wodę. Ostatnio nawet przywlokłem jakieś korzenie do domu, ale je okorowałem i nie wiem teraz czy potrzebnie to zrobiłem, skoro można tak jak u ciebie. Jakieś specjalne zabiegi robiłeś? Do gara pół drzewa nie wejdzie Wink. Wiem, że w naturze drzewo z korą ma prawo się znaleźć w wodzie, ale to inna skala niż w akwarium. Tam nawet zdechły słoń w wodzie nie zaszkodzi, a do akwarium się nie zmieści XD.
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #208 : Kwiecień 24, 2013, 22:37:06 »

Przyznam się wam do dwóch rzeczy:
mrs:
Zlikwidowałem bankę, przeprowadzam się do własnego mieszkania i staną dwa szkiełka 120/50/50 i może 150/50/40 Wink

iro1979:
Nic nie robię wrzucam i testuje wode co tydz, jak jest cos nie tak wyciągam, stabilne podłoże i złoże w filtrze daje sobie rade z ewentualną pleśnią, polecam krewetki, grzyby znikają w ciągu kilku dni.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #209 : Kwiecień 25, 2013, 07:29:29 »

mrs:
Zlikwidowałem bankę, przeprowadzam się do własnego mieszkania i staną dwa szkiełka 120/50/50 i może 150/50/40 Wink
Kurde, taki aranż zlikwidowany!
Mam nadzieje, że w nowym mieszkaniu postawić coś równie zaje.....go Smiley

Kiedy planujesz odpalić nowe bańki tzn. kiedy wprowadzasz się do nowego mieszkanka?
Zapisane

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15
  Drukuj  
 
Skocz do: