Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Prośba o identyfikację problemu/choroby/niedoboru/?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o identyfikację problemu/choroby/niedoboru/?  (Przeczytany 2638 razy)
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #15 : Kwiecień 08, 2010, 21:37:01 »

Sorki, że kilka dni nie zaglądałem Wink
wracając do zdjęcia z rozpadającym się liściem. Ja jestem pewien, że to brak K i Mg... z Mg uważaj bo podnosi twardość wody Wink nie samo Mg, ale jego sole (bo zaraz ktoś się przyczepi Wink )
K nawet w dużym nadmiarze jest nieszkodliwy.
Teraz jeśli chodzi o poziom Fe... jest za duży prawie dwukrotnie. Zaleca się aby Fe było na poziomie 0,2 -0,3. Jeśli podajesz tyle żeby mieć akurat o,5 to OK. Jeśli jednak nie to znaczy, że następuje akumulacja Fe ponieważ cały nie jest wykorzystywany. Tutaj znowu pojawia się brak K i Mg one właśnie limitują wchłanianie Fe gdy są w niedomiarze Wink
Mam nadzieję, że pomogłem Wink
Pozdro papa
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 08, 2010, 22:16:35 »

Od tygodnia regularnie podaje PG Ferro+ może stąd nadwyżka. Akurat czeka mnie wyjazd kilkudniowy wiec po przyjeździe sprawdzę jak spadł poziom Fe bez nawożenia.
A z potasem to ile go podawać? Tzn ponoć utrzymać go trzeba na poziomie 15-30 ml/l. Tylko że nie wiem ile go schodzi wiec jak często go uzupełniać ?
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #17 : Kwiecień 09, 2010, 07:18:09 »

Ja potas podaję codziennie... Niektórzy podają 3 razy na tydzień. Nie wiem jak szybko schodzi, ale wydaje mi się , że dość szybko bo szybko także pojawiają się niedobory. ja bym podawał tak żeby mieć minimum 25ppm
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 09, 2010, 09:15:43 »

Ja potas podaję codziennie... Niektórzy podają 3 razy na tydzień. Nie wiem jak szybko schodzi, ale wydaje mi się , że dość szybko bo szybko także pojawiają się niedobory. ja bym podawał tak żeby mieć minimum 25ppm
Zakładając, że schodzi cały? Czyli podajesz 25ppm czy podajesz mniej w jakis sposób sobie wyliczając ile brakuje do 25 ?
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 21, 2010, 15:24:17 »

Dziękuję za rady. Zastosowanie ich rozwiązało mój problem. Oczywiście błędem było podanie jednoczesnie Mg oraz K bo teraz nie wiem, którego z nich brakowało najbardziej. W każdym razie problem zniknął momentalnie. Nawet liście które były mocno wyniszczone w sposób widoczny zaczęły rosnąć i nabierać barw. Oczywiscie dziury pozostały, a liscie ze wgzględów wizualnych i tak są do usuniecia, pisze o tym tylko, zeby podkreślić jak pozytywna reakcja była na podanie Mg i K.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: