Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Radan 112L  (Przeczytany 16566 razy)
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« : Marzec 21, 2010, 15:21:20 »

Akwarium - wymiary: 80 x 35 x 40
Filtr - JBL CristalProfi e900
Oświetlenie - 4x20W
Grzałka - Easyheater 150W - Aquael
Podłoże - Czarny żwir bazaltowy 12 kg
Butla ciśnieniowa CO2

Woda - pH - 7,5; NO3 - 10, NO2 - 0, kH - 5

Nawożenie - Easy Life EasyCarbo 2ml/d, Easy Life Profito 1ml/d
Flora - Echinodorus (Żabienica), Echindorus Izabela (Żabienica Izabela), Echindorus schlueteri (Żabienica Schluetera), Sagittaria subulata (Strzałka skrzydlasta), Vallisneria (Nurzaniec), Vallisneria gigantea (Nurzaniec olbrzymi), Limnobium laevigatum (Limnobium południowoamerykańskie), Elodea canadensis Michx. (Moczarka kanadyjska), Eleocharis acicularis (Sitowie Igłowe)
Fauna - Betta splendens (Bojownik wspaniały) 1/4, Cheirodon axelrodi (Neon Czerwony) 5/6, Ancistrus dolichopterus (Zbrojnik niebieski) x1, Zmienniak plamisty (Platka) - Xiphophorus maculatus x11
Zdjęcie z  20.03.2010
Akwarium ogólnie


Bojownik


Samiczki Bojownika



Zbrojnik niebieski


Z góry dziękuje za opinie i porady.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2011, 12:40:24 wysłane przez Radan » Zapisane

Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1 : Marzec 21, 2010, 15:31:11 »

dorzuć troszkę więcej światła więcej roślinek a może zamiast jednego kokosa jakiś kamień? ale akwa ma swój klimat tylko poczekać aż roślinki się rozrosną kurcze dziwne bo napisałem Ci tak jak mi napisali na temat mojego  Wink aha spokojnie dorzuć więcej neonków to ryba ławicowa tak 15-20 w twoim przypadku pozdrawiam papa
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2010, 15:32:57 wysłane przez Tal » Zapisane

jareczek3x3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #2 : Marzec 21, 2010, 15:51:26 »

kiedy zalane akqwa ?? chyba nie za szybko wpóściłeś rybcie??
aha i termometr daj na boczną szybę.

pzdr.
Zapisane
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2010, 19:18:15 »

Bardzo ładne akwarium, eleganckie, czyste i zadbane. Bardzo mi się podoba. Bojki też śliczne. Oby tak dalej - powodzenia.
Zapisane

wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #4 : Marzec 21, 2010, 19:34:08 »

podłoże wygląda jak udeptane Cheesy. Wszystko równiutko. Cheesy
Za jakiś czas jak zbrojniki podrosną będziesz zmuszony przynajmniej jednego oddać.
Zapisane
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #5 : Marzec 21, 2010, 21:11:02 »

Dzieki za opinie i porady. Mam zamiar dokupic jeszcze neonek (z 6 szt.) i z 5 otosków, tylko czekam bo mi NO3 rośnie i nie wiem czy to nie jest spowodowane przekarmianiem rybek, Teraz karmie tylko rano tak żeby wszystko zostało szybko zjedzone. Myślałem nad innym oświetleniem ale narazie trzymają fundusze Smiley. Co do zalania akwa to czekałem 2 tyg. I najpierw wpuściłem Bojki i zbrojnika a po tyg. neonki.
Zapisane

Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 09, 2010, 20:56:17 »

Sorki za post jeden pod drugim. Zaczne od tego: zbrojniki niebieskie załatwiły mi zbrojnika złotego. Dośćdługo go goniły i w końcu dopadły. Teraz walcze z glonami na kabombie karolinskiej. Podejrzewam że przyczyną jest zbyt wysokie pH. Dziś zrobiłem podmianke. Wlałem wode demineralizowaną wymieszaną pół na pół z wodą odstaną (24h). Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 11:37:28 wysłane przez Radan » Zapisane

Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #7 : Styczeń 23, 2011, 14:00:22 »

Witam ponownie! Nie chciałem zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.
Mam kłopoty z roślinkami,Gniją od spodu zastanawiam się nad zakupieniem filtra kubełkowego JBL e900. Tylko nie wiem czy to pomoże. Innym rozwiązaniem jest restart akwa i skomponowanie podłoża na bazie ziemi ogrodowej, torfu kwaśnego i keramzytu. Co o tym sądzicie?
Zapisane

robert32
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #8 : Styczeń 23, 2011, 17:55:53 »

nawozisz czymś ?
Zapisane
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #9 : Styczeń 23, 2011, 18:13:29 »

tak. Raz w tygodniu ferro+ , przy każdej podmianie planta gainer classic oraz raz na miesiąc sera florenette A. Właśnie doczytałem że gnicie łodyg to oznaka niedoboru dość dużego niedoboru potasu. tzn że w planta gainer pro i classic on nie występuje? czy jest szansa dokupienia potasu osobno? jeśli tak to co radzicie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 20:26:45 wysłane przez Radan » Zapisane

bobek77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 99


« Odpowiedz #10 : Styczeń 24, 2011, 10:48:47 »

Nie ma nowych zdjęć to tylko zgaduję. Spróbuj może wrzucić nowe foty.

Wydaje mi się, że przy takim oświetleniu i obsadzeniu raczej nie jest tak, byś miał za mało substancji odżywczych w wodzie. Raczej za dużo. Nie wiem jak potas, trudno orzec w ciemno. Jak tam zagęszczenie? Może Ci gniją od dołu, bo nie dociera tam światło.

Ja bym zrobił tak, że odcinasz te gnijące części, czubki wkładasz w podłoże, przestajesz chwilowo nawozić i patrzysz co się dzieje.
Zapisane
Antosia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69



« Odpowiedz #11 : Styczeń 24, 2011, 11:54:29 »

Witaj. Akwa bardzo zadbane i czyściutkie. Mnie jednak brak jakiegoś mocniejszego akcentu w postaci np.korzenia. Wtedy byłoby pięknie Cheesy
Co do potasu - polecam Kalium Potassium z serii Easy- Life.
Pomysł z mixem ziemia + glina super. Tylko jako trzeci składnik dałabym torf nieodkwaszony zamiast keramzytu.
A gnicie roślin często jest spowodowane zmianą środowiska i aklimatyzacją...
Zapisane

Pozdrawiam.
Pokaż mi swoje akwarium, a będę wiedziała, czy słuchać Twoich rad.
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #12 : Luty 19, 2011, 12:09:42 »

Witam! Małe zmiany w akwarium. Dodałem korzeń machoniu, dosadziłem trawnik Eleocharis acicularis, Po dodawaniu EC roślinki wystrzeliły. W przyszłym tygodniu będe robił pokrywę z PCW i może się uda zamontować CO2. Teraz parę zdjęć.
Akwarium ogólnie


Echindorus Red


Bojek i jedna z jego samiczek


Korzeń, trawka i Glonek
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 19, 2011, 20:51:26 »

Napisz mi czy Ci ta trawka rośnie, bo u mnie stoi w miejscu juz ze 3 miesiace, mam jedną kępkę i taka jaką ją posadziłem to nic się nie zmieniła do dnia dzisiejszego.
Zapisane

Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #14 : Luty 19, 2011, 21:46:08 »

Trawke posadziłem 12 lutego i od tamtej pory nie zauważyłem żeby choć troszkę podrosła. Gość w zoologu mnie uprzedził że w bazalcie to może się nie przyjąć jeśli nie mam żadnego substratu pod nim.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: