Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Emigrand Blackwater 112 L  (Przeczytany 18942 razy)
emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #45 : Marzec 08, 2010, 17:04:36 »

Ze zbrojnikiem chyba nic nie powinno się dziać  Wink  Prędzej siedzi gdzieś schowany niż "kaput"  Smiley  
Nom, można mu coś tam sypnąć do jedzenia.

heh wlasnie leze na lozku i obserwuje akwa a tu nagle zbrojnik smiga po przedniej szybie takze juz jestem spokojny wiem ze zyje i ze moja herbata go nie wykonczyla Cheesy
Chyba pojade i kupie tego samca przynajmniej sprawdze czy wytrzyma w tych wodach zanim dokupie samiczki Cheesy


No to szybki krotki update Smiley

W tej chwili w zbiorniku znajduja sie 2 woreczki z obsada poczatkowa Cheesy rybki niesmialo z nich wyplyna za chwilke mam nadzieje Smiley

A jest to :

1x samiec dosc mlody Apistogramma Macmasteri (poszukuje 3 samic jesli ktos ma)
5x neon czerwony (docelowo bedzie 10 lub 12 ale poczekam jak te zaakceptuja wode )
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 20:01:11 wysłane przez emigrand » Zapisane

emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #46 : Marzec 08, 2010, 22:26:58 »

Mam jeszcze 1 male pytanko.

Czy musze wylaczac oswietlenie na noc ??

Akwarium jest dosc ciemne przez kolor wody i wolabym zostawic zapalone swiatlo 24h ale nie wiem czy to nie wplynie negatnywnie na ryby ??

Postaram sie zaraz zrobic jakies zdjecia i wrzucic.


Masakra !!!
Troche spanikowalem bo mie moglem znalesc pielegniczki i popodnosilem wszystkie korzenie ale nadal jej nie ma Sad nie mam pojecia co sie z nia stalo:(SadSad
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 00:34:59 wysłane przez emigrand » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #47 : Marzec 09, 2010, 07:14:50 »

Czy musze wylaczac oswietlenie na noc ??
Akwarium jest dosc ciemne przez kolor wody i wolabym zostawic zapalone swiatlo 24h ale nie wiem czy to nie wplynie negatnywnie na ryby ??
Postaraj się funkcjonować 24h przy świetle.
Rośliny i ryby tez muszą odpocząć.
Biologia się kłania.
Zapisane

Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #48 : Marzec 09, 2010, 07:20:58 »

1x samiec dosc mlody Apistogramma Macmasteri (poszukuje 3 samic jesli ktos ma)
5x neon czerwony (docelowo bedzie 10 lub 12 ale poczekam jak te zaakceptuja wode )


Fajny zestaw  Smiley   No pielęgniczka pewnie też gdzieś jest, ukryta, tak jak wczesniej zbrojnik.
To jest dorosły samiec czy młody?
Zapisane
emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #49 : Marzec 09, 2010, 10:14:30 »

Fajny zestaw  Smiley   No pielęgniczka pewnie też gdzieś jest, ukryta, tak jak wczesniej zbrojnik.
To jest dorosły samiec czy młody?

Rzeczywiscie gdzies sie schowal tylko dziwne ze go nie widzialem jak wyjelem wszystkie korzenie. Nie mam pojecia gdzie mogl byc ....

Wydaje mi sie ze zle sie czuje w zbiorniku bo caly czas gdzies sie chowa. Nie wiem moze woda jast zbyt ciemna dla niego ?? Dzisiaj sprobuje podnienic z 10 L.

Samiec ma na oko ok 3 cm wiec chyba jest jeszcze dosc mlody.
Zapisane

Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #50 : Marzec 09, 2010, 10:49:13 »

Nowe akwarium, on sam (nie licząc kilku neonów), i jeszcze ktoś powyciągał mu nagle wszystkie korzenie  Cheesy  - boji się pewnie, i musi sie zaaklimatyzować, przyzwyczaić  Wink  Pielęgniczki bywają płochliwe gdy są w nowych warunkach i nie ma innych ryb. W naturze występuje w mocno czarnych wodach, więc woda nie powinna być zbyt "ciemna" jak dla niego, no chyba że od swojego urodzenia żył zawsze w innej...
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #51 : Marzec 09, 2010, 21:57:09 »

Fajny zestaw  Smiley   No pielęgniczka pewnie też gdzieś jest, ukryta, tak jak wczesniej zbrojnik.
To jest dorosły samiec czy młody?

Rzeczywiscie gdzies sie schowal tylko dziwne ze go nie widzialem jak wyjelem wszystkie korzenie. Nie mam pojecia gdzie mogl byc ....

Wydaje mi sie ze zle sie czuje w zbiorniku bo caly czas gdzies sie chowa. Nie wiem moze woda jast zbyt ciemna dla niego ?? Dzisiaj sprobuje podnienic z 10 L.

Samiec ma na oko ok 3 cm wiec chyba jest jeszcze dosc mlody.

tylko nie panikuj i nie rób niepotrzebnych ruchów w stylu wyciąganie korzeni, podmiana wody, nie oblatuj akwa w koło i nie szukaj, daj czas na aklimatyzację, dyskretnie obserwuj. Btw ryby najlepiej wpuszczaj przy wyłączonym oświetleniu, w nocy nie świecimy no i spokojnie czekaj.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #52 : Marzec 09, 2010, 23:02:45 »

, w nocy nie świecimy no i spokojnie czekaj.

Wylaczylem swiatlo na noc zostawilem tylko delikatna smuge z malej zarowki ktora bedzie imitowala ksiezyc Smiley Co smieszne neony caly czas tam siedza Cheesy

Maly Macmasterii zrobil sie znacznie bardziej zywy, zakolegowal sie ze zbrojnikiem i caly czas razem plywaja Cheesy i chyba obral sobie terytorium w okolicach centralnego kokosa bo caly czas tak siedzi Smiley

Jutro dostane od znajomego kwas solny i bede probowal obnizyc PH do 6 zyczcie mi powodzenia ... Smiley
Zapisane

Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #53 : Marzec 10, 2010, 00:42:50 »

pokaż tego samca! pokaż samca! Cheesy
Zapisane

emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #54 : Marzec 10, 2010, 00:47:40 »

pokaż tego samca! pokaż samca! Cheesy

Postaram sie jutro zrobic zdjecia to pokaze, ale wczoraj probowalem i niestety wychodzily fatalne mimo, ze uzywam canona 40d szklo mam za ciemne i zdjecia wychodza do du** Sad
Zapisane

Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #55 : Marzec 10, 2010, 11:16:20 »

emigrand:

Jak rozmnożysz Macmasteri to piszę się jako pierwszy na odkupienie kilku młodych  Good !
Zapisane
emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #56 : Marzec 10, 2010, 17:17:39 »

niestety poszukiwanie samic spocznelo na marnym Sad Nie mam juz pomyslu gdzie je znalesc...
Zapisane

My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #57 : Marzec 10, 2010, 17:47:23 »

szukałeś na allegro?
zapytaj tego użytkownika      www_aquatika_pl
http://www.allegro.pl/item933887587_apistogramma_macmasteri_rzeszow_super_cena.html

tylko mała uwaga ta rybka nie występuje w czarnych wodach  Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2010, 17:51:12 wysłane przez My Sensi » Zapisane


emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #58 : Marzec 10, 2010, 18:10:15 »

Macmasteri wystepuje w czarnych wodach jak najbardziej gdzies o tym czytalem ....
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #59 : Marzec 10, 2010, 22:07:28 »

tylko mała uwaga ta rybka nie występuje w czarnych wodach  Roll Eyes

szczerze mówiąc samego mnie ciekawi ich pochodzenie - na jakiej podstawie tak uważasz?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Drukuj  
 
Skocz do: