Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Emigrand Blackwater 112 L  (Przeczytany 18866 razy)
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #15 : Marzec 05, 2010, 22:53:03 »

fakt, moze i nie pasuja do biotopu ale nie trzeba byc takim dokladnym, dano mu propozycje co do zmiany kryjowek i na pewno przemysli to ale pamietajcie tez ze inwencja tworcza posiadaczy baniakow sie takze liczy i to wlasnie decyduje i ich oryginalnosci Wink
nie neguje oczywiscie ze kokos to zly pomysl, ale nie popre tego w 100% ze wzgledu na to ze autor pewno mial swoja wizje i wykonal ja, nawet nie tak zle gdyby przymrozyc oko na to ze nie pasuje do biotopu ;P
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #16 : Marzec 06, 2010, 08:07:28 »

Kokosa nie wywale bo mi sie podoba
Kokosow nie wywale bo pielegniczki musza miec kryjowki.


Bardzo słusznie!  Good !
Po pierwsze ma się Tobie podobać ponad wszystko (i ponad opinie innych Wink
Po drugie kokosy bywają nieocenione w hodowli pielęgniczek, i są w tej hodowli powszechnie wykorzystywane.
To już troche obsesja z tym usuwaniem kokosa w wypowiedziach niektórych  Wink
A na jakie pielęgniczki się ostatecznie decydujesz?


edit:   Do towarzystwa dla ryb dochodzi kolejna propozycja: smukleń pryskacz Copella arnoldi -  zamieskzuje dolne dorzecza Amazonki, czytałem akurat ostatnio dobry artykuł o nim jako o towarzystwie dla pielęgniczek.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, 08:15:38 wysłane przez Grundman » Zapisane
aqua95
Nowy
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #17 : Marzec 06, 2010, 09:38:40 »

Jak dla mnie to nie ma się czym zachwycać  Tongue w tym baniaku nie ma żadnej koncepcji , po prostu jest nakładzione wszystkiego co się da i zalane wodą  Tongue biotopu to nie przypomina w żadnym wypadku , jakiś czarny żwir , ohydne kokosy które psują cały efekt biotopu do tego nie ma liści na dnie a tym przecież charakteryzują się czarne wody. 5/10

Cytuj
Kokosa nie wywale bo mi sie podoba
Kokosow nie wywale bo pielegniczki musza miec kryjowki.


No to się zdecyduj czy robisz BW czy nie , to tak jak byś włożył zamek do akwarium - też wielu osobom się podoba i do tego jest dobrą kryjówką - ale gdyby tam stał zamek to wszyscy by zwracali na to uwagę a że jest kokos to nikt.... - ale dlaczego? przecież to tak samo ohydna i sztuczna ozdoba.

Cytuj
spróbuj choć bardziej zamaskować te kokosy no i wiadomo piasek - ale o tym już było, pomimo to baniak wygląda zajebiście  czego nie można powiedzieć o paru innych baniakach BW, które miałem okazję oglądać. Dałbym 9/10 a po zmianie podłoża i zniknięciu kokosów daję w ciemno 10/10.


Chyba sobie żartujesz  Tongue to ma być najpiękniejszy baniak BW na tym forum? przecież to nie jest nawet BW , czarny żwir , kokosy do tego brudne szyby - nie wiem czy chcesz kolego robić na złość tym którzy zrobili dużo ładniejsze zbiorniki BW czy sobie robisz jaja ale chyba nikt normalny nie powie że te zbiorniki: http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/dorzecze-rio-negro-230l-dwight-18/ , http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/cyfer-66l-i-160l/
są gorsze od tego który mamy tutaj przyjemność oglądać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, 09:46:40 wysłane przez aqua95 » Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #18 : Marzec 06, 2010, 09:56:34 »

przecież to tak samo ohydna i sztuczna ozdoba.

Bo ja wiem na ile sztuczna?? Nurkowałeś w czarnych wodach, byłeś , widziałeś? Smiley  Bo ja osobiście nie byłem, ale założe się że znalazłbyś tam mnóstwo rzeczy które by Cię zdziwiły, z lezącymi na dnie fragmentami jakiś owoców spadających z drzew pewnie też (nie wiem czy akurat kokoswoatych, ale pewnie jakieś orzechy jak najbardziej - kokos to orzech) , skoro w przewodach pokarmowych ryb z tamtych okolic znajduje się ziarna też np owoców to skądś się tam biorą...  No chyba że nad BW nie ma owocujących drzew  Wink

Czy to sztuczna ozdoba? Porównanie kokosa ze sztucznie wykonanym zamkiem może być conajwyżej wynikiem złej woli. Co innego ozdoby ceramiczne, a co innego kokos - który czymś sztucznym nie jest.

Czy ohydne? Raczej zależy to od gustów. Nie używałbym tak mocnych słów, bo i po co? Można mieć różne gusta. Conajwyżej mógłbyś powiedzieć nie "ohydne" a "moim zdaniem ohydne". Inny hodowca czy akwarysta powie: "Moim zdaniem super". To tylko opinie...


Tu temat o przygotowaniu kokosów: "Czy można umieszczać kokosy w akwarium" z Apisto.pl (portalu hodowców pielęgniczek) http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=1530

Łupiny kokosa też wpływają na parametry wody - zmiękczają ją i dodają garbników. Może nie w dużym stopniu, ale zawsze.
Zapisane
emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #19 : Marzec 06, 2010, 10:01:21 »

Slowa krytyki tez sa wazne takze dziekuje.
Ja rowniez nie uwazam ze to jest najladniejszy bitop BW na tym forum ale to jest jakas proba dodam na swoja obrone ze 1 po latach Smiley

Kokos mysle ze pasuje do BW poniewazz jakby nie patrzec jest to drewniana kryjowka i wszedzie gdzie czytalem o pielegniczkach napisane jest ze sa niezbede w zbiorniku do hodowli (co prawda wszedzie jest rowniez napisane ze potrzebne sa rosliny Tongue )


Mi osobiscie bardzo sie podoba choc w przyszlosci rzeczywicie podmienie podloze na bialy piasek bo nada to troszeczke kontrastu w zbiorniku chodz nie bedzie dobre dla neonow Sad

Maly update....

Wrocilem do domu po dniu nieobecnosci a tu niespodzianka woda zrobila sie BARDZO herbaciana , nie wiem czy to dobrze moze powinienem troche podmienic??
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, 10:54:05 wysłane przez emigrand » Zapisane

aqua95
Nowy
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #20 : Marzec 06, 2010, 11:36:46 »

Cytuj
Bo ja wiem na ile sztuczna?? Nurkowałeś w czarnych wodach, byłeś , widziałeś?   Bo ja osobiście nie byłem, ale założe się że znalazłbyś tam mnóstwo rzeczy które by Cię zdziwiły, z lezącymi na dnie fragmentami jakiś owoców spadających z drzew pewnie też (nie wiem czy akurat kokoswoatych, ale pewnie jakieś orzechy jak najbardziej - kokos to orzech) , skoro w przewodach pokarmowych ryb z tamtych okolic znajduje się ziarna też np owoców to skądś się tam biorą...  No chyba że nad BW nie ma owocujących drzew

W Amazoni nie ma palm kokosowych  Roll Eyes  to nie hawaje i nie trzeba tak nurkować żeby to wiedzieć.
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #21 : Marzec 06, 2010, 12:12:33 »

W Amazoni nie ma palm kokosowych  Roll Eyes  to nie hawaje i nie trzeba tak nurkować żeby to wiedzieć.

Ależ w lasach deszczowych Brazyli czy Amazonii występują drzewa kokosowate. Nie jestem jednak specjalistą od gatunków drzew egzotycznych by tu wyjaśniać szczegóły. A więc z tym nurkowaniem to chyba nie głupi pomysł...  przynjamniej w momencie kiedy nie zna się flory lasów deszczowych  Wink  hihi
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #22 : Marzec 06, 2010, 16:02:49 »


Cytuj
spróbuj choć bardziej zamaskować te kokosy no i wiadomo piasek - ale o tym już było, pomimo to baniak wygląda zajebiście  czego nie można powiedzieć o paru innych baniakach BW, które miałem okazję oglądać. Dałbym 9/10 a po zmianie podłoża i zniknięciu kokosów daję w ciemno 10/10.


Chyba sobie żartujesz  Tongue to ma być najpiękniejszy baniak BW na tym forum? przecież to nie jest nawet BW , czarny żwir , kokosy do tego brudne szyby - nie wiem czy chcesz kolego robić na złość tym którzy zrobili dużo ładniejsze zbiorniki BW czy sobie robisz jaja ale chyba nikt normalny nie powie że te zbiorniki: http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/dorzecze-rio-negro-230l-dwight-18/ , http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/cyfer-66l-i-160l/
są gorsze od tego który mamy tutaj przyjemność oglądać.


po pierwsze potrzebujesz lekcji czytania ze ZROZUMIENIEM - gdzie napisałem, że jest najpiękniejszy??? i gdzie porównuje go z innymi baniakami z tego forum??? tak się składa, że bańki BW są wystawiane nie tylko na naszym forum - to dla Twojej wiadomości. Napisałem swoje zdanie o nim i co tu imho jest nie tak i tyle (jeśli zmieni podłoże i wywali kokosy dam 10 ale to jego baniak i jego aranż), w przypadku gdy jakiś inny baniak mnie się nie podoba to najwyczajniej to wyrażam w wątku tej bańki i po sprawie, nie doszukiwałbym się tu jakiejkolwiek złośliwości. Idąc dalej czy traktujesz forum jako "konkurs piękności" zbiornika? Aha jeszcze jedno, nie porównywałem baniek wskazanych przez Ciebie z tym co mamy tutaj choć muszę przyznać, że akwa Cyfera prezentuje się świetnie ale de facto to też nie jest BW w 100% (tak jak i ten tutaj) chociażby ze względu na afrykańskiego anubiasa - także drugi przykład podałeś chybiony.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #23 : Marzec 06, 2010, 16:41:58 »

chociażby ze względu na afrykańskiego anubiasa - także drugi przykład podałeś chybiony

Ciekawe co jest mniej "biotopowe"? Afrykański anubias, czy kawałek kokosa? (no byłoby trzeba ustalić pewnie czy w akwarium mamy fragment kokosa pochodzący z Afryki czy z Ameryki, lol! jakie jadasz kokosy? amerykańskie czy afrykańskie?  Smiley  )
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #24 : Marzec 06, 2010, 21:54:54 »

chociażby ze względu na afrykańskiego anubiasa - także drugi przykład podałeś chybiony

Ciekawe co jest mniej "biotopowe"? Afrykański anubias, czy kawałek kokosa? (no byłoby trzeba ustalić pewnie czy w akwarium mamy fragment kokosa pochodzący z Afryki czy z Ameryki, lol! jakie jadasz kokosy? amerykańskie czy afrykańskie?  Smiley  )

o i to mnie się podoba ironia w dobrym stylu, skoro niektórzy tak starannie wypowiadają się o biotopowości i podają konkretne przykłady to postanowiłem zwrócić uwagę właśnie na "afrykańskiego anubiasa" Wink

btw, Grundman jako, że zauważyłem, iż masz ciągoty do pielęgnicowatych to zapraszam do mojego wątku - przyjmę z miłą chęcią każdą krytykę no i ewentualnie podyskutuję.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #25 : Marzec 07, 2010, 15:29:40 »

Dzisiaj w zbiorniku zamieszkal 1 domownik zbrojnik niebieski Smiley

Ale mam problem. Dostalem wreszcie testy ph i wychodzi mi cos pomiedzy 7 - 7,5 widocznie woda z filtra RO wcale nie jest taka miekka albo cos podwyzsza mi ph.
 Bede wdzieczny za rady .

Aha i dzisiaj w sklepie znalazlem piekna pielegniczke a mianowicie apistograma macmasteri myslicie ze bedzie pasowala do mojego zbiornika zamiast agassizi ??
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 15:37:04 wysłane przez emigrand » Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #26 : Marzec 07, 2010, 17:30:28 »

Cytuj
Ale mam problem. Dostalem wreszcie testy ph i wychodzi mi cos pomiedzy 7 - 7,5 widocznie woda z filtra RO wcale nie jest taka miekka albo cos podwyzsza mi ph

Ph to kwasowość  a nie miękkość wody  Wink
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #27 : Marzec 07, 2010, 17:35:43 »

Cytuj
Ale mam problem. Dostalem wreszcie testy ph i wychodzi mi cos pomiedzy 7 - 7,5 widocznie woda z filtra RO wcale nie jest taka miekka albo cos podwyzsza mi ph

Ph to kwasowość  a nie miękkość wody  Wink

a raczej pH to oznaczenie wody wg skali czy zasadowa czy kwasna ;] tak dla bycia dokladnym skoro juz w to wszedles ;p
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #28 : Marzec 07, 2010, 19:12:32 »

Cytuj
a raczej pH to oznaczenie wody wg skali czy zasadowa czy kwasna ;] tak dla bycia dokladnym skoro juz w to wszedles ;p


Chyba to samo napisałem , kwasowość wody to właśnie to ''czy zasadowa czy kwaśna''
 
 
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #29 : Marzec 07, 2010, 20:06:14 »

z punktu widzenia chemicznego, to nie to samo ;P jestem w technikum ochrony srodowiska i na laboratorium niestety jesli bym tak powiedzial w dowolnym momencie to wierz mi ze polecialy by sie proste oceny Wink kwasowosc to kwasowosc - zasada to zasada, logicznie napisales ale uczepic sie mozna Wink
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
  Drukuj  
 
Skocz do: