Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy !!!  (Przeczytany 3133 razy)
122michals
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Październik 14, 2009, 11:41:21 »

Gdy kupiłem rybki i wpuściłem doi innych to zaczeły wszystkie zdychać i jaszcze zaówarzyłem że dwa mieczyki mają białe pyszczki i niewiem co robić bo codziennie mi zdychają po 3 ryby. POMUŻCIE MI
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2009, 11:46:34 »

Regulamin! http://www.akwarium.net.pl/forum/choroby/zasady/
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #2 : Październik 14, 2009, 11:48:18 »

Najpierw diagnoza.
1) Czy gdy założyłeś akwarium, od razu wpuściłeś ryby?
2) Napisz coś o akwarium: ile litrów, jakie masz podłoże, oświetlenie, rośliny, zwierzęta (ryby, ile i jakich?), jak nawozisz, podmieniasz wodę, czyścisz itp.? Czym dokładniej opiszesz, tym lepiej. Czy robisz jakieś testy wody i jakie masz wyniki?

Mi to wygląda na za młode akwarium, ryby prawdopodobnie zatruwają się amoniakiem. Zanim napiszesz, przygotuj z połowę litrażu wody w wiadrze, lej przez sitko, bo będzie się szybciej nadawała do podmiany, musi jeszcze odstać z dobę, jeśli masz chlor w kranie. Włącz silne napowietrzanie wody, to powoduje uwalnianie się części amoniaku, a na pewno nie zaszkodzi.
Zapisane
122michals
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Październik 14, 2009, 12:06:43 »

mam 115litrowe akwarium mam je już 1,5 roku mam tam 20 rybek ale 7 zdechło od niedzieli.miałem 11 rybek i popjechałem w niedziele kupić gdy kupiłemi wpusciłem to na drugi dzień podły dwie potem trzy i i dziś 2 mieczyki i jedna neonka zauwarzyłem jeszcze że dwa mieczykii mają białe wargi jak by ktos pomalowałi i niewiem co zrobić . bo zdychają ryby  bardzo szybko
boje sie rze zdechnie mi glonojd który ma ok. 15 cm .pomurzcie


gupiki 8szt
mieczyki 4szt
glonojady 3szt
i neonki 6szt
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 14, 2009, 14:04:39 »

** zauważyłem, nie "zaówarzyłem"
** pomóżcie mi, nie "pomużcie mi"
** Nazwy własne piszemy z dużej litery np "Mieczyki".
** że, nie "rze"

Bój się boga człowieku, zainstaluj przeglądarkę z korektą ortografii.

Nowe rybki powinno się poddawać kwarantannie zanim wpuści się do głównego zbiornika.
Proponuję odizolować teraz ryby, które mają objawy chorobowe i poddać leczeniu w osobnym akwa bo w ogólnym większość leków zostanie wciągnięta przez rośliny zanim na dobre zacznie działać.
O Mieczyki się nie boisz a o "glonojada" tak? Mieczyki gorsze od przyssawy?
Daj zdjęcia pyszczków ryb, z pewnością znajdą się jakieś diagnozy.
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #5 : Październik 14, 2009, 14:17:19 »

Leczyłeś czymś te ryby? Jeśli tak, to w jaki sposób i jak długo?
Zapisane
adam u2
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #6 : Październik 14, 2009, 15:53:04 »

Obstawiam,że to ospa. Na wszelki wypadek umieść te zdjęcia.
Zapisane

Zbiornik 525l,podstawowa obsada-paletki.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #7 : Październik 14, 2009, 16:12:30 »

Ospa i tylko mają chore pyszczki, a nie płetwy? Byłoby to dziwne.
Zapisane
122michals
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #8 : Październik 14, 2009, 19:28:46 »

Tamtych ryb niczym nie leczyłem a te Mieczyki to dopiero kupiłem w niedziele
Zapisane
rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #9 : Październik 14, 2009, 19:48:13 »

I wpuściłem bez kwarantanny bo o czymś takim nie słyszałem. Angry I teraz wszyscy społem wróżmy z fusów. Fotki proszę
Zapisane

Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #10 : Październik 14, 2009, 20:49:29 »

Byłoby miło gdybyś podał parametry wody i napisał coś więcej o zbiorniku a nie ciągle powtarzał "kupiłem rybki, wpuściłem do tamtych i zaczęły zdychać"
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #11 : Październik 15, 2009, 04:39:29 »

michals daj zdjęcie bo po twoim opisie wygląda że to bakterie Columnaris więc baktopur w płynie + baktopur direct w tabletach daj to razem bo połączone lepiej działają.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: