Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « rumaki - [48l] Szklanka bez nazwy, [112l] Wodna nagroda, archiwum 25l
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: rumaki - [48l] Szklanka bez nazwy, [112l] Wodna nagroda, archiwum 25l  (Przeczytany 20086 razy)
rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« : Listopad 04, 2008, 16:06:20 »

112l  Wodna nagroda

Akwarium to zestaw Aquael 112 litrów zalane 16 lipca 2009r. jako rezultat nasilającej się "choroby" i systematycznego wiercenia w brzuchu drugiej połówce pod pretekstem nagrody za wytrwałość (było nie było jestem lżejsza o 18 kilogramów). Wink
Filtr: Fluval 205 z deszczownią
Grzałka: Sera 100W Aquael Neoheater 150W, temperatura w akwa 26 stopni
Oświetlenie: 2x24W Philips - Aquarelle 10000K oraz Master TL5 965 6800K. Pokrywa dokładnie wyklejona taśmą aluminiową
Podłoże: Aquasubstrate II+ czarny (tylko z nazwy)
Ozdoby: korzenie Red Moor Wood

Rośliny: vallisneria spiralis, vallisneria torta, hygrophila angustifolia, hygrophila corymbosa var. minima, microsorium pteropus windelow, cryptocoryne wendti, cryptocoryne wendti tropica, cryptocoryne parva, marsillea cornuta, lilaeopsis novae zelandiae, minipelia, subswassertang, ludwigia, pogostemon helferi, rotala boshi nanjeshan, didiplis diandra, blyxa japonica

Obsada:
Razbory espei x 10
Microrasbora Erythromicron x 10
Samice bojownika x 9 od 30.04.2010r.
Otoski x 8
Piskorki Kuhla x 6
Krewetki Amano x 7
Krewetki Fire Red
Ślimaki Anentome helena

Pokarmy:
suche jadane aktualnie przez rybki: Sera bettagran, Hikari tropical micropellets, Tropical spirulina granulat, granulat dla dyskowców JBL, jaja artemii preparowane
plus mrożonki i żywy wodzień (i niech mi nikt nie mówi, że razbory są płochliwe i nieśmiałe - żywy wodzień bezczelnie wyrywają bojkowi z pyska, a on do łagodnych nie należy)
dla krewetek: Tropical Shrimps Sticks, Hikari Crab Cuisine, Hikari Shrimp Cuisine, plus warzywne frykasy

17.09.2009 (nie chciało mi się rogatka do fotki wyjmować, czeka na chętnego)

20.09.2009 - małe przemeblowanie - zmiana kamyka po prawej, więcej parvy, doszła hygrophila corymbosa minima

04.10.2010


14.07.2010 Akwarium ewoluuje z czasem. Zamieszkały w nim samiczki bojownika (9 szt) w odmianie HM podobno. Microrazborki wykruszyły się po jednej.

Samiczki niczym kury wydziobują co się da z dna. Krewtki mają przechlapane Cheesy




[48L] Szklanka bez nazwy oficjalnie należąca do mojego syna.
Wymiary: 46x30x35  48l
Oświetlenie: belka aluminiowa 2x14W T8 Diversa - zakup typu "kot w worku" - nie polecam
Pokrywa: będzie podwieszana pod półką do baniak stoi w regale - DIY - na razie prowizorka
Filracja: Aquael Turbo 350 z deszczownią
Grzałka: Aquael Neoheater 50W
Podłoże: Aquasubstrate II+ zwany czarnym
Flora: vallisneria torta, ludwigia, rotala boshi-nanjenshan, ceratopteris cornuta (różdżyca pospolita), blyxa japonica, microsorium pteropus windelow, ścinki glosi - zobaczymy czy urosną
Fauna: Bojownik syjamski z 3 żonami, kiryski panda 6 szt oraz krewetki red cherry.
Na urządzanie baniaka zdecydowanie nie mam czasu więc aranżacja zdecydowanie jeszcze nie jest ostateczna.




Archiwum
25l   Bojowniczy Świat
Akwarium zalane zostało pod koniec stycznia 2008 i jest jako tako ustabilizowane zarówno jeśli chodzi o parametry jak i aranżację. Sama siebie podziwiam jak długo już trzymam łapy z dala od wody z wyjątkiem zabiegów porządkowych.  Wink Nauka na własnych błędach odbyta. Pierwsze szlify zdobyte i pewna dojrzałość również - przestałam stale kombinować co by tu jeszcze dołożyć, wpuścić, zmienić itp.itd. Sukces! Cheesy
Sprzęt: Filtr Aqua szut mini, grzałka Sera 25W, pokrywa z oświetleniem 11W oklejona dokładnie taśmą aluminiową w charakterze odbłyśnika,
Rośliny: hygrophila polysperma, ludwigia jakaśtam, microsorium pteropus windelow, Anubias nana, valisneria podobno nana (ale nie wierzę), cryptokoryne wendti, mech tajwański, mech jawajski, sagittaria subulata, gałęzatka
Obsada: bojownik wspaniały, krewetki: 4 amano i bliżej nieokreślona ilość Red Cherry, ślimaki: anentome hellena, świderki i zatoczki w ilościach nieznanych (te ostatnie przetrzebione już mocno)
temp: 27 stopni
pH: 7,2
GH: 6
KH: 4
azotany 0 lub minimalne stężenia tuż przed podmianą
Podmiany: 25% co 4 - 6 dni, raczej co cztery ale w wakacyjnym okresie zdarza mi się co 6
karma: wodzień żywy i mrożony, serce wołowe mrożone, mięso świeże, granulki Hikari Betta Bio Gold, Sera Bettagran, spirulina Tropicala jedzona zarówno przez bojka i krewetki, Shrimps sticks dla krewetek i różne warzywa gotowane dla krewetek jedzone przez nie z różnym skutkiem.

Akwa - 2008 10 28

I główny lokator - Błękitek II



Akwa przed restartem okres 2009 01 18 do lipca 2009
czyli przechowalnia microsorium do nowego akwa i potężny rozrost zwartki co w końcu spowodowało katastrofę ekologiczną w akwa


Restart - 2009 10 04
Od stycznia do września baniaczek robił za przechowalnię zielska i kwarantannę dla nowych rybek.
Akwarium nominalnie należące do syna zyskało nową twarz oraz odzyskał właściciela.
Na synka życzenie i ze względów oszczędnościowych (roslinki z przycinki) charakter akwa jest bardzo zbliżony do dużego baniaka. Bojownik wrócił na stare śmieci.
Sprzęt: Filtr Aquael Fan mini, grzałka Sera 25W, pokrywa z oświetleniem 11W oklejona dokładnie taśmą aluminiową w charakterze odbłyśnika,
Rośliny: ludwigia jakaśtam, microsorium pteropus windelow, Anubias nana, valisneria torta, cryptokoryne wendti, cryptokoryne parva (zobaczymy czy da radę), gałęzatka, hygrophila corymbosa minima (raczej stąd wyleci bo zdaje się światełko ma ty zbyt słabe)
Podłoże: Aquasubstrat II+ czarny
Obsada: bojownik wspaniały, krewetki: Red Cherry, ślimaki: świderki i zatoczki w ilościach nieznanych (te ostatnie przetrzebione już mocno) oraz heleny
temp: 26 stopni
pH: 7,2
GH: 6
KH: 4
Podmiany: 25% co 7 dni,


25-tka została ostatecznie zlikwidowana
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2010, 18:33:50 wysłane przez rumaki » Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2008, 16:23:20 »

wszytko ładnie pieknie tylko emocje wzięły górę i o fotkach zapomniałaś Smiley
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #2 : Listopad 04, 2008, 17:51:24 »

Czekamy na zdjęcia bo jestem bardzo ciekawy jak wygląda ten "bojowniczy świat"  Grin
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #3 : Listopad 04, 2008, 18:44:25 »

Już są fotki. Wstawiłam w pierwszy post. Nie zapomniałam o nich ale najpierw trzeba się było na fotosiku zalogować. Wink
Zapisane

lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #4 : Listopad 04, 2008, 18:46:31 »

przepiękne akwarium Grin
a bojek ma śliczne kolorki Wink
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 04, 2008, 18:49:21 »

valisneria podobno nana (ale nie wierzę)
Foch
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Peterpl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



« Odpowiedz #6 : Listopad 04, 2008, 18:50:21 »

Bardzo ładne akwarium Smiley
Zapisane

Akwarium 112L w budowie Wink

25L krewetkarium
- ok. 13 fire red
- 4 red nose
- 2 orange
- 4 crystal red
- otoski

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18202.msg165541#msg165541
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #7 : Listopad 05, 2008, 09:53:10 »

Jedna z ładniejszych dwudziestek piątek jakie widziałam Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
ryba243
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #8 : Listopad 05, 2008, 10:02:13 »

ładne gratuluje :)to bojownik ma domek ze ho ho ho Smiley
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 05, 2008, 10:10:33 »

a nie da się czegos zrobić z ta fotka w fotosiku. jak wchodzę to otwiera mi sie zdjecie w jakiejś horrendalnej rozdzielczości. może po prostu wrzuć fotkę zbiornika bezpośrednio na forum a nie linkuj (w pierwszym poście).
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #10 : Listopad 05, 2008, 10:57:28 »

Szymon, zmieniłam linka do zdjęcia. Może być?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 05, 2008, 11:03:13 »

Smiley teraz po kliknięciu pierwszego bojka pojawia się akwa Smiley
piękny busz  Good !
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #12 : Listopad 05, 2008, 11:22:46 »

Czepiasz się  Tongue

Poprawiłam. Już wszystkie powinny się otwierać tak jak powinny.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 05, 2008, 11:40:45 »

nie, nie ale skoro pytasz czy dobrze to daję znać, że nie
sorry
teraz jest git
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #14 : Listopad 05, 2008, 11:58:36 »

 Good ! BARDZO ładne akwarium. Śliczne !! Piękne !! Chcę takie !!
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
 
Skocz do: