Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « margin-300 l (ogólne), 112 l (korzenno-liściaste BW), 102 l (diamenty)
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
Autor Wątek: margin-300 l (ogólne), 112 l (korzenno-liściaste BW), 102 l (diamenty)  (Przeczytany 33692 razy)
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #75 : Listopad 10, 2011, 20:25:54 »

Zdjęcia są w pierwszym poście, tylko liście doszły  Wink
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #76 : Listopad 18, 2011, 19:55:40 »

fajne Smiley daj zdjęcia całości i odstąp trochę krasnali Smiley
Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #77 : Grudzień 04, 2011, 22:45:04 »

Bardzo klimatyczny zbiornik zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i o obsade Wink
Zapisane
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #78 : Maj 06, 2012, 19:20:17 »

Aktualizacja w pierwszym poście. Nareszcie się zmobilizowałam, niestety długo jest jasno, więc dobre zdjęcia trudno zrobić.
Duże zmiany w obsadzie i niedługo nowe plany i zbiorniczki  Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #79 : Maj 06, 2012, 20:35:09 »

Fajnie wygląda ta 112'tka.
Co będzie pływać w 180'tce?

Jak radzą sobie żagle w takiej gęstwinie?
Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #80 : Maj 06, 2012, 20:56:14 »

Tam wcale nie ma gęstwiny, to tylko tak wygląda, bo na górze jest pistia i ma długaśne korzenie. Skalary radzą sobie dobrze i są spokojne jak na razie. Jest jedna para manacapuru, a reszta młodzież, z których czekam na dobranie drugiej pary. W 180 l będzie pływać to co w 112 + "coś". Będzie stało na tej samej szafce (jest mocna, robiona przez stolarza) i będzie mialo maksymalne możliwe wymiary 90 x 40 x 50. Planuję jeszcze około 100 l dla pary salvini, które nieopatrzne zakupiłam ze względu na ich urodę i zaczynają pokazywać charakterek   Undecided
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #81 : Maj 07, 2012, 18:06:27 »

salvini, które nieopatrzne zakupiłam ze względu na ich urodę i zaczynają pokazywać charakterek   Undecided
hahaha salvini to jedne z największych killerów jakie miałem w swojej akwarystycznej 'karierze"
112-stka świetna.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #82 : Maj 07, 2012, 18:43:42 »

salvini, które nieopatrzne zakupiłam ze względu na ich urodę i zaczynają pokazywać charakterek   Undecided
hahaha salvini to jedne z największych killerów jakie miałem w swojej akwarystycznej 'karierze"
112-stka świetna.
No widzisz, a człowiek musi się uczyć na własnych błędach. Poczytałam w necie zanim je kupiłam, że można je trzymać w dużym zbiorniku z innymi dużymi gatunkami.
A tu zonk, zębiska diamentowemu panu urosły jak piranii i szarpie inne rybcie. O akarach błękitnych gorzej pisano, a to aniołki w porównaniu z salvini.
Na razie cholery małe, więc dużej krzywdy nie robią, a piękne są więc nie oddam  Wink
Akwarium dla nich dojrzewa, korzonek się moczy, będą miały swoje prawie 100 l. Może się wnuków doczekam  Cheesy
Jak masz jakieś doświadczenia z diamentami, to podpowiedz, chętnie się dowiem więcej.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #83 : Maj 07, 2012, 19:43:01 »

Specem od pielęgnic to nie jestem, są dużo lepsi ode mnie na forum.
Mój samiec salvini regularnie dawał w du... większemu samcowi akary pomarańczowopletwej, o mekkach nie wspomnę.
Skończyło się na tym, że został para diamentów w 300L. Podczas zawieruchy w akwarium nawet zbrojniki zwiewały z korzeni Smiley
Gdzieś w necie wyczytałem, że salvini to spokojna pielęgnica....... no cóż chciałbym zobaczyć te agresywne w takim razie.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #84 : Maj 07, 2012, 19:56:57 »

Każdy też mówi, że sewerum są spokojne, a u mnie wybiły połowę obsady i zjadły wszystkie rośliny, anubiasy i kryptokoryny też.
Salvini na razie mają respekt przed synodontisem i manacapuru, pewnie dlatego, że największe, ale trzeba się śpieszyć z przeprowadzką.
Samica jest względnie spokojna i większość czasu siedzi w kokosie.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 19:58:52 wysłane przez margin » Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #85 : Maj 07, 2012, 20:05:16 »

Salvini na razie mają respekt przed synodontisem i manacapuru,
Długo tak nie będzie.
Świetną masz obsadę w 300L- Sturisoma, Farowella, Loricaria, Udało się coś rozmnożyć?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #86 : Maj 07, 2012, 20:45:54 »

Każdy też mówi, że sewerum są spokojne, a u mnie wybiły połowę obsady i zjadły wszystkie rośliny, anubiasy i kryptokoryny też.
Bo widzisz, to co ktoś mówi lub pisze należy dzielić przez dwa lub cztery, a w końcowym rezultacie i tak wyciągać odpowiednie wnioski na podstawie własnych obserwacji.
W sieci jest pełno bzdur powielanych przez ludzi którzy danego gatunku nigdy nie mieli, a wypowiadają się jak specjaliści Smiley
Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #87 : Maj 07, 2012, 20:48:34 »

Salvini na razie mają respekt przed synodontisem i manacapuru,
Długo tak nie będzie.
Świetną masz obsadę w 300L- Sturisoma, Farowella, Loricaria, Udało się coś rozmnożyć?

Chyba tylko te nowe Sturisomy panamense to para, tak się przynajmniej zapowiada. Niestety oprócz zbrojników innych glonków na razie się nie udało rozmnożyć.
A jeszcze zapomniałam, że w 112 l mieszkają sobie od pół roku 2 sztuki Peckoltia vittata (łatwo o nich zapomnieć, bo rzadko je widuję ), ale też chyba nie para.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 20:52:55 wysłane przez margin » Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #88 : Maj 27, 2012, 18:41:53 »

Stanęło nowe akwarium dla pary Salvini, opisane w pierwszym poście, a tu podaję zdjęcia  Wink









Następny mit obalony, salvini kopią w podłożu jak oszalałe, a w necie piszą, że nie ryją w podłożu. Roślin na razie nie ruszają.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 18:43:36 wysłane przez margin » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #89 : Maj 27, 2012, 20:48:48 »

Świetny klimat.
Po lewej stronie umieściłaś dwa korzenie i jeden leży na drugim, czy tak?
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
 
Skocz do: