Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przechylony zbiornik  (Przeczytany 1453 razy)
Kong
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Maj 26, 2009, 07:29:54 »

Witam!

Początkiem miesiąca zalałam moje pierwsze 112 l, ww chwili obecnej wszystko mam już urządzone, w przyszłym tygodniu miałam zrobić uroczyste zarybienie.
Wczoraj rzuciło mi się w oczy coś niepokojącego, wydawało mi się, że widzę pewną asymetrię. Dopadlam szkła z linijką(mierzyłam odległość lustra wody do brzegu akwarium w 2 przeciwległych kątach) no i mam wysokość przechylenia : 1,5 cm w lewą stronę. Podejrzewam, że mogła chrupnąć jedna z plastikowych, krągłych płaskich nóżek będących na spodzie szafki... Poza tym,  szafka jest stabilna : telepałam nią solidnie, ani drgnęła ani skrzypnęła...

Co w takiej sytuacji robić? Można zostawić tak jak jest? Czy wodę wylać, wszystko wywalić, usunąć przyczynę usterki i znów startować z akwa? Sad
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 26, 2009, 07:44:54 »

1,5cm?? To bardzo dużo. Bezapelacyjnie musisz wyrównać. Nie demoluj akwa tylko spuść wodę i niech Ci ktoś zniesie akwarium a potem zajmij się wyrównaniem i zmierzeniem poziomicą.
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #2 : Maj 26, 2009, 07:49:30 »

Koniecznie musisz wyrownac poziom tak wzdluz jak i w szerz, w tej chwili masz caly nacisk slupa wody na scianke z wyzszym poziomem i w kazdej chwili .....
Jesli chodzi o zarybienie nie wpuszczaj calej obsady od razu ale stopniowo
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 07:51:17 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Kong
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Maj 26, 2009, 18:36:43 »

Dzięki za odpowiedź.

Chyba mam cholernego pecha, najpierw kupę problemów z filtrem, potem jeszcze parę przygód po drodze, myślałam że już będzie ok a tu proszę Sad

Żwir też chyba wypierniczę bo inaczej nie dam rady tego dzwignąć, pomocnik zaniemógł.
Zapisane
miki12101
Zainteresowany
**
Wiadomości: 153

Impossible is nothing


« Odpowiedz #4 : Maj 26, 2009, 18:49:24 »

Musisz zniwelować tą różnicę, ponieważ akwa ma wtedy przeciążenie na jedną strone i mogło by się skończyć bajorkiem w mieszkaniu.
Zapisane
zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #5 : Maj 26, 2009, 19:12:35 »

poprostu usuń tą pochyłość bo nie da rady tak.
Możesz pożałować jak tego nie zrobisz i to wcale nie jutro a nawet za kilka tygodni lub miesięcy gdy o tym zapomnisz  Wink
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
Kong
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #6 : Maj 26, 2009, 21:59:24 »

Wody w akwa prawie już nie ma. Planuję manewry które pozwolą mi to bez szwanku zdjąć z szafki.
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 26, 2009, 22:02:13 »

Wody w akwa prawie już nie ma. Planuję manewry które pozwolą mi to bez szwanku zdjąć z szafki.
Tylko nie próbuj tego sama przenosić. Mimo że wody mało to szkoda byłoby zbiornika i obsady roślin/zwierząt. Potrzebne będą dwa chłopy Wink
Pamiętaj aby przed ustawieniem na nowo zmierzyć poziomicą czy jest równo. Odchył 2-3mm nie jest groźny ale 1,5cm to już przegięcie. Najlepiej aby było równo.
Zapisane

Kong
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #8 : Maj 27, 2009, 12:47:45 »

Chyba nikt nic już nie musi zdejmować... przypomniał mi się znajomy który kładł w moim bloku płytki i narzekał na krzywe podłogi. Szafkę z opustoszonym akwa odsunęłam, przyłożyłam poziomicę i faktycznie- krzywiuśka... Szafka na nowym miejscu stoi prawie prosto. Prawie, bo tylnia szyba jest o jakieś 2-3 mm niżej - czy aby to naprostować mogę podłożyć pod tył akwa jakiś grubszy, sztywny karton?

Swoją drogą w życiu bym nie pomyślała aby upatrywać problemu w podłodze i biedną szafkę obwiniałam Wink
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 12:53:35 wysłane przez Kong » Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #9 : Maj 27, 2009, 18:01:12 »

Chyba nikt nic już nie musi zdejmować... przypomniał mi się znajomy który kładł w moim bloku płytki i narzekał na krzywe podłogi. Szafkę z opustoszonym akwa odsunęłam, przyłożyłam poziomicę i faktycznie- krzywiuśka... Szafka na nowym miejscu stoi prawie prosto. Prawie, bo tylnia szyba jest o jakieś 2-3 mm niżej - czy aby to naprostować mogę podłożyć pod tył akwa jakiś grubszy, sztywny karton?

Swoją drogą w życiu bym nie pomyślała aby upatrywać problemu w podłodze i biedną szafkę obwiniałam Wink
Absolutnie akwarium musi stac na rownej plaszczyznie, wiec pod baniak nic nie podkladaj a jesli juz to musi byc takiej samej grubosci na calej powierzchni. Musisz wypoziomowac szafke (lub jej blat) na ktorej stoi, a nie akwarium
3 mm to juz niewiele, ale dobrze w takim wypadku trzymac reke na pulsie
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 18:05:19 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: