Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: stronchold 112l  (Przeczytany 4221 razy)
stronchold
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Maj 23, 2009, 12:26:10 »

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale przedtem często logowałem się jako Gość  i wertowałem setki stron..

10 marca b.r. postanowiłem, ze założe sobie akwa, rodzice nie lubią zwierzą(a ja wręcz przeciwnie), więc zdecydowałem sie na akwa, bo to najmniej im przeszkadza, a równocześnie przypomina mi o moich latach z dzieciństwa.  Następnego dnia poszedłem do akwarystycznego kupiłem potrzebne rzeczy, czyli:

Sprzęt:
Filtr zew. FLUVAL 105
Grzałkę z termostatem Tetra-tec  150W
Napowietrzacz + potrzebne do niego atrybuty(rurka, kurtyna)
Oczywiście akwa 112 + pokrywa(oświetlenia jak w zestawie, czyli standardowe)
Kilka paczek żwirku(granulacja 4-6)
Jeden większy korzeń
Zrobiłem bimbrownie


Woda:

- temp: 26-27*C
- GH: 13*dH
- KH: 7*dH
- NO3: poniżej 12mg/l
- Tetra Aqua Safe przy podmianach

Nawożenie:
Tetra Planta Min

Odpaliłem akwa poczekałem do 28 marca, no i zakupiłem rybki(może trochę za wcześnie, ale jest ok.):

Fauna:
5  skalarków(chciałem bardzo młode, bo jak żyją od małego to są mniej agresywne )
2 kosiarki
2 kiryski spi.
2 gurami dwuplamisty
2, teraz już 1 gurami mozaikowy
 parka prętników
dokupie jeszcze: gurami mozaikowy x1, złocisty x2, czerwony x2

Flora:
- żabienica
-trawka
-dużo roślinek dostałem od kumpla, który likwidował akwa

Oto fotki mojego akwarium:






Zdjęcia z 19 kwietnia 2009r.











Zdjęcia z 1maja 20009










zdjęcia z małego przemeblowania



i moja złota rybka:)SmileySmiley, mam już ja 3 lata...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2009, 06:47:15 wysłane przez stronchold » Zapisane
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #1 : Maj 23, 2009, 12:32:16 »

zapowiada się nieźle Smiley


Grzałkę z termostatem Tetra-tec  150W
Napowietrzacz + potrzebne do niego atrybuty(rurka, kurtyna)

Zrobiłem bimbrownie
podajsze CO2 ale szybko się ono wytraca przez intensywne napowietrzanie Smiley
Jak dokupisz te gurami to będziesz miał dość dużo labiryntowców Smiley
Zapisane
młodyakwarysta
Bywalec
****
Wiadomości: 579


ryby denne


« Odpowiedz #2 : Maj 23, 2009, 12:36:19 »

wskali od 1-10 dał bym 4  Mało roślin  , obsada katastrofalna
 dla skalarów 150-200l ,  kosiarki stadne  , kiryski też 
ale ogolnie nie jest źle
Zapisane

moje awkaria 54l i 27l i 30l i25
Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #3 : Maj 23, 2009, 12:47:44 »

wskali od 1-10 dał bym 4  Mało roślin  , obsada katastrofalna
 dla skalarów 150-200l ,  kosiarki stadne  , kiryski też 
ale ogolnie nie jest źle

Oddaj 3 skalary, dla parki może być 112l (a w zasadzie mniej bo to profil)
Dokup kirysków, kosiarki oddaj, bo duże rosną a glonów tak dobrze wcale nie jedzą, kup otoski - lepiej jedzą glony i są połowę mniejsze (możesz ich dać nawet 10szt.)

I tych labiryntowców strasznie dużo. Nie dokupuj już gurami. One jeszcze sporo urosną.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2009, 12:54:27 wysłane przez bloniu » Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Mari95
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #4 : Maj 23, 2009, 15:39:58 »

Trochę za duże zdjęcia dałeś bo długo się ładują ale idzie jeszcze wytrzymać.Moja ocena to 5/10.
PS.Skalary lepiej oddaj.
Cheesy
Zapisane
Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #5 : Maj 23, 2009, 16:00:33 »

No to po kolei:
Tak jak pisał wkukler-po co CO2 jeżeli powietrze je wytrąca?Kup deszczownie.
Mało roślin,co może prowadzic do glonów-dokup ich duuuuuuuużo więcej.
Zostaw parę skalarów-resztę oddaj,dokup jeszcze ze 4 kiryski,kosiarki tez papa-możesz dac otoski alo krewetki amano.
Co do gurami-możesz dokupic 1 gurami,jeżeli więcej to będzie ich troche za dużo.

P.S.Wymień żwir na jednobarwny np.czarny. I co to za akwa stoi obok?
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2009, 16:04:02 wysłane przez Kamil921023 » Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #6 : Maj 23, 2009, 17:29:46 »

Oddaj skalary. One powinny mieć akwarium mnimum 5o cm wysokości
Zapisane

Smiley XD :****
lifia
Przecinek jest po to, by nadac dzwiek myslom...
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 134


Michael Jackson - tu jeszcze go nie bylo ;/


« Odpowiedz #7 : Maj 23, 2009, 17:39:55 »

Poczytaj troche o roslinkach.
Niektore nie lubia wysokich temp. i odwrotnie, zaczynaja gnic i moga byc przyczyna zachorowan rybek.
Dodalabym tez kilka kryjowek.

Tak poza tym, to jestem pod wrazeniem. Calkiem konkretny poczatek  Smiley

Otoski - Otocinclus, je glony cale zycie i rosnie do 5 cm. Do 112 l mozesz sprobowac wieksze gatunki, choc te czesto wyjadaja glony na opak.
Zapisane

Lifia

50 l.
- 20 gupikow (15 samic)
- Gyrinocheilus Aymonieri (glonojad syjamski)
- Ancistrus Dolichopterus
- Caridina Gracilirostris "Red Nose"
- Neocaridina Heteropoda (Neocaridina Denticulata Sinensis) "Fire Red"
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #8 : Maj 23, 2009, 18:21:33 »

Otoski - Otocinclus, je glony cale zycie i rosnie do 5 cm. Do 112 l mozesz sprobowac wieksze gatunki, choc te czesto wyjadaja glony na opak.

Jak to na opak? Co masz na myśli?
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
stronchold
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #9 : Maj 24, 2009, 07:26:09 »

chciałem mieć zawsze czarny żwir... ale nie dostałem do u siebie... muszę pojechać do 3miasta po parę rzeczy... skalary oddam, jak będzie jakaś parka...

kupie jeszcze jeden wysoki korzeń(mam mech jawajski), ze 5-6 roślinek w kubkach, spróbuje wymienić żwir, ale szkoda mi trochę bakterii, kupie kokos(przygotuję go odpowiednio i wsadzę), no i wtedy gurami tego co mi brakuje...

Akwa obok, to mojej siostry, która nie mogła go upilnować... są w nim 20 krewetek red-cherry, z 4 różnych hodowli, oraz 3gupiki(2+1samica)
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #10 : Maj 24, 2009, 09:10:02 »

BOŻE KOCHANY!!!!! JAK MOŻNA ROBIĆ COŚ TAKIEGO ŻYWEMU ZWIERZAKOWI!!!! BIEDNA RYBKA 3 LATA MĘCZARNI W SŁOIKU W KTÓRYM MOŻE SIĘ LEDWO OBRÓCIĆ ! TAKICH LUDZI POWINNO SIĘ KARAĆ TAK JAK WE WŁOSZECH GDZIE KULE SĄ ZABRONIONE!
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 09:11:51 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #11 : Maj 24, 2009, 09:53:30 »

No kolego, za kulę to Ci się dostanie od użytkowników.
Tak się składa ze złota rybka najbardziej ze wszYstkich potrzebuje dużego litrażu. Dziwi mnie fakt, że masz dwa akwaria i to całkiem dobrze rokujące, a trzymasz karasia w małej kulce.
Osobiście wydaje mi się, że z dwojga złego powinieneś wrzucić złotą rybkę do 112L,mimo,że jest zimolubna. Do temp. Do temp 23-24 bez problemu się przyzwyczai.
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
stronchold
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #12 : Maj 24, 2009, 10:03:21 »

BOŻE KOCHANY!!!!! JAK MOŻNA ROBIĆ COŚ TAKIEGO ŻYWEMU ZWIERZAKOWI!!!! BIEDNA RYBKA 3 LATA MĘCZARNI W SŁOIKU W KTÓRYM MOŻE SIĘ LEDWO OBRÓCIĆ ! TAKICH LUDZI POWINNO SIĘ KARAĆ TAK JAK WE WŁOSZECH GDZIE KULE SĄ ZABRONIONE!

gdzie ty to przeczytałeś, ze jest zabronione???  nie wiem jak jest, ale mam rodzinę i jakoś moja rodzina ma w kuli rybcie... tyle gadacie, ze ryby nie powinny w tak małych zbiornikach przebywać, ze się żle czuja itd., a prawdę mówiąc, większość tych ryb - żeby nie mówić, ze wszystkie - to są w takich warunkach hodowane, że szkoda gadać, nie wiem czy byłeś kiedyś na giełdzie(naprawdę w to wątpię, bo może w tego forum to max 20% widziało takie rzeczy)... tam to być umarł z empati na wejściu... więc przestań opowiadać ludziom głupoty, bo te rybki co mam to są szczęśliwe, dbam o nie jak tylko najlepiej mogę, chodź przyznaje, ze nie raz nie mam czasu, tyle ile powinienem przeznaczyć moim pupilom. ALE SIĘ STARAM, A TO CHYBA NAJWAŻNIEJSZE...
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #13 : Maj 24, 2009, 10:18:37 »

Cytuj
gdzie ty to przeczytałeś, ze jest zabronione???  nie wiem jak jest, ale mam rodzinę i jakoś moja rodzina ma w kuli rybcie... tyle gadacie, ze ryby nie powinny w tak małych zbiornikach przebywać, ze się żle czuja itd., a prawdę mówiąc, większość tych ryb - żeby nie mówić, ze wszystkie - to są w takich warunkach hodowane, że szkoda gadać, nie wiem czy byłeś kiedyś na giełdzie(naprawdę w to wątpię, bo może w tego forum to max 20% widziało takie rzeczy)... tam to być umarł z empati na wejściu... więc przestań opowiadać ludziom głupoty, bo te rybki co mam to są szczęśliwe, dbam o nie jak tylko najlepiej mogę, chodź przyznaje, ze nie raz nie mam czasu, tyle ile powinienem przeznaczyć moim pupilom. ALE SIĘ STARAM, A TO CHYBA NAJWAŻNIEJSZE...


Co z tego że się starasz jak trzymasz w 2 litrowym słoiku rybe która potrzebuje minimum 100l!! na giełdzie ryby przebywają po pare godzin - dni  anie przez całe swoje życie!!!!!!!!! nie wiem co to za radość katować wielką rybe w malutkiej kuli z kolorowym żwirem i ze sztuczną rośliną , chciałbyś żeby zamkneli cię na całe zycie do pudełka? kule we włoszech są zabronione poczytaj: http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://artykuly.animalia.pl/zdjecia_art/med/__1131813694.jpg&imgrefurl=http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php%3Fid%3D61&h=202&w=235&sz=14&hl=pl&start=2&um=1&tbnid=27Oc8HJSbU5ZXM:&tbnh=94&tbnw=109&prev=/images%3Fq%3Dakwa
Do kuli to proponuje cukierki albo kwiatek ewentualnie nocnik a nie akwarium!

Cytuj
więc przestań opowiadać ludziom głupoty, bo te rybki co mam to są szczęśliwe, dbam o nie jak tylko najlepiej mogę, chodź przyznaje, ze nie raz nie mam czasu, tyle ile powinienem


JAKIE SZCZĘŚCLIWE!!!! ten biedny welon nie ma w tym słoiku nawet filtra!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 10:24:10 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
Lukasz_HTD
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #14 : Maj 24, 2009, 10:36:44 »

popieram przedmówce, denerwują mnie ludzie którzy męczą ryby w słoikach i mają przekonanie ze im  tam dobrze? na jakiej podstawie to stwierdzasz? powiedziała ci? że sie jakos trzyma przez te 3 lata i nie zdechła to tylko z tego powodu ze jest wytrzymała i nie daje sie jak moze, więc nie opowiadaj głupot ze jej tak dobrze i ze o nią dbasz! jesteś sadystą! brak słów normalnie  Wściekły
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: