Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: stronchold 112l  (Przeczytany 4200 razy)
Aila
:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 126


:))


« Odpowiedz #15 : Maj 24, 2009, 10:43:44 »





i moja złota rybka:)SmileySmiley, mam już ja 3 lata...

Pozdrawiam



To chyba Ty masz te 3 lata jesli sie chwalisz takim okrucienstwem i jeszcze smiesz pisac ze jest szczesliwa  Wściekły Wściekły Wściekły
Zamknij sie w pomieszczeniu 1m2, plywaj we wlasnych odchodach i krzycz jaki jestes szczesliwy !!!
Zapisane

USMIECHNIJ SIE !!! ludzie nie sa az tacy zli
Moje akwaria : http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23687.0
Zapraszam
stronchold
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #16 : Maj 24, 2009, 10:47:25 »

Z ciekawości zadzwoniłem do cioci... pogadałem z kuzynem... a on powiedział... teraz cytuje "stary weź go nie słuchaj, ja mam i nikt nie do mnie nie sapie" Dowiedziałem się od niego, ze w sklepie zoologicznym w mieście BARI( a właściwie 4 sklepach i 2 marketach) są kule w sprzedaży jak i złote rybcie.

I jeszcze jedno, nie wydaje mi się, ze jakiś zwykły portal, a właściwie sklep internetowy z ciekawostkami o zwierzętach miał by wiarygodne informacje... A poza tym ja mam info z 1 ręki... WIĘC NIE OPOWIADAJ PIERDÓŁ LUDZIOM, ZE COŚ JEST ZAKAZANE !!!!

Moim zdaniem jak ryba urodziła się( czy wykluła ) i żyła w kuli nieco mniejszej, to teraz też może żyć w większej... a tak poza tym, standardowy słoik ma 1L... a do mojej kuli wlewam 6 butelek odstanej wody... i jeszcze jest miejsce... akwa ma 10l ...

Wiem, ze czuje sie dobrze, nigdy nic sie z nią nie działo... nie chorowała... ani nie jest ślepa jak napisali na portalu... mam ją 3 lata takżę wiem... za to wy zobaczycie zdjęcie i juz wielka afera....
Zapisane
Aila
:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 126


:))


« Odpowiedz #17 : Maj 24, 2009, 11:00:56 »

To sobie poczytaj  http://www.bojownik.pl/Kula-i-ryba-t4755.html
Zapisane

USMIECHNIJ SIE !!! ludzie nie sa az tacy zli
Moje akwaria : http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23687.0
Zapraszam
Lukasz_HTD
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #18 : Maj 24, 2009, 11:28:21 »

stronchold, ile ty masz lat? bo z tego co widac po twoich postach daje ci max 10 lat.w polsce tez narkotyki są zabronione a jednak mozna je kupic pod inna nazwą i legalnie w sklepie. wiec radze ci dobrze nie osmieszaj sie wiecej bo twoje zdanie na ten temat dobrze o tobie nie swiadczy! Undecided
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #19 : Maj 24, 2009, 11:34:23 »

Z ciekawości zadzwoniłem do cioci... pogadałem z kuzynem... a on powiedział... teraz cytuje "stary weź go nie słuchaj, ja mam i nikt nie do mnie nie sapie" Dowiedziałem się od niego, ze w sklepie zoologicznym w mieście BARI( a właściwie 4 sklepach i 2 marketach) są kule w sprzedaży jak i złote rybcie.

I jeszcze jedno, nie wydaje mi się, ze jakiś zwykły portal, a właściwie sklep internetowy z ciekawostkami o zwierzętach miał by wiarygodne informacje... A poza tym ja mam info z 1 ręki... WIĘC NIE OPOWIADAJ PIERDÓŁ LUDZIOM, ZE COŚ JEST ZAKAZANE !!!!

Moim zdaniem jak ryba urodziła się( czy wykluła ) i żyła w kuli nieco mniejszej, to teraz też może żyć w większej... a tak poza tym, standardowy słoik ma 1L... a do mojej kuli wlewam 6 butelek odstanej wody... i jeszcze jest miejsce... akwa ma 10l ...

Wiem, ze czuje sie dobrze, nigdy nic sie z nią nie działo... nie chorowała... ani nie jest ślepa jak napisali na portalu... mam ją 3 lata takżę wiem... za to wy zobaczycie zdjęcie i juz wielka afera....

Jesteś zwykłym męczyduszą. Ryby muszą pływać swobodnie, a kula to cela śmierci. Jasne, że żyje, pobiera pokarm - instynkt przeżycia, ale zapewniam Cię, że gdyby tradycyjny wigilijny zabobon się sprawdzał to już od 3 lat 24 grudnia dostawał takie joby, że zapadł byś się po ziemię i dawno zapewnił jej godne warunki życia.

I nikt tu nie sapie tylko stwierdzamy fakty. Twój welon jest nieszczęśliwy i trzymany w warunkach poniżej absolutnego minimum.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #20 : Maj 24, 2009, 11:35:42 »

Pokazuje jakąś beznadziejną namiastkę akwarium, trzyma karasia w kuli i do tego jeszcze pyskuje. Nie można go po prostu zbanować?
Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #21 : Maj 24, 2009, 11:37:48 »

Z ciekawości zadzwoniłem do cioci... pogadałem z kuzynem... a on powiedział... teraz cytuje "stary weź go nie słuchaj, ja mam i nikt nie do mnie nie sapie" Dowiedziałem się od niego, ze w sklepie zoologicznym w mieście BARI( a właściwie 4 sklepach i 2 marketach) są kule w sprzedaży jak i złote rybcie.

I jeszcze jedno, nie wydaje mi się, ze jakiś zwykły portal, a właściwie sklep internetowy z ciekawostkami o zwierzętach miał by wiarygodne informacje... A poza tym ja mam info z 1 ręki... WIĘC NIE OPOWIADAJ PIERDÓŁ LUDZIOM, ZE COŚ JEST ZAKAZANE !!!!

Moim zdaniem jak ryba urodziła się( czy wykluła ) i żyła w kuli nieco mniejszej, to teraz też może żyć w większej... a tak poza tym, standardowy słoik ma 1L... a do mojej kuli wlewam 6 butelek odstanej wody... i jeszcze jest miejsce... akwa ma 10l ...

Wiem, ze czuje sie dobrze, nigdy nic sie z nią nie działo... nie chorowała... ani nie jest ślepa jak napisali na portalu... mam ją 3 lata takżę wiem... za to wy zobaczycie zdjęcie i juz wielka afera....

SKLEP CHCE TYLKO ZAROBIĆ NA TAKICH NAIWNIAKACH JAK TY! im nie zależy na rybach tylko na kasie!!! są oczywiście dobre sklepy w których stanowczo odradzają kule np. diskus zoo w którym wiele razy widziałem jak sprzedawcy mówili że do kuli nie nadają się ryby a ty mi wyskakujesz z jakimś kuzynem.A więc ten portal który podałem ma niewiarygodne informacje? no to niby po co oni to pisali!!?? dla żartów?
jest afera bo na tym forum są miłośnicy ryb a nie męczyciele ,  czy ty masz wszystko dobrze z głową? wydaje ci się że taka wielka ryba jak welon dobrze czuje się w 5 litrach wody? (bo resztę zajął ten tandetny kolorowy żwir i ta ohydna sztuczna roślina które nikomu nie są potrzebne)
przecież ona może się tam ledwo obrócić!!!!  myślisz że złota rybka to inna ryba niż wszystkie? że nie potrzebuje filtra , oświetlenia i dojrzałego akwarium ?
to się mylisz ona męczy się tak samo jak każda inna ryba!!!!

Ja po prostu nie rozumiem takich ludzi , czy nie lepiej kupić sobie chociaż to 100l i normalnie hodować sobie ryby ze świadomością że zwierzaki mają u mnie dobre warunki i są szczęśliwe?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 11:41:00 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
stronchold
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #22 : Maj 24, 2009, 11:46:23 »

gnębicie mnie za rybkę, która żyje i ma się dobrze....

To teram powiem wam coś...

 MUCHA też żyje, to jest żywe stworzenie... Jeśli jakąś zabiliście to jesteście sadystami... a wiem na 100 % było ich więcej... komary i inne owady... Co wy kurcze robicie... PRZECIEŻ TO ŻYJE!!!!!

A ryby też nigdy nie jedliście w smażalni, teraz sobie wyobraźcie ....ci ludzie co je łowią, ...ci co je patroszą i ...ci co je smażą... co powiecie o nich jeśli JA jestem sadystą.... Czy innych dań... np. sosy z kraba( przecież to takie piękne zwierze), kotletu schabowego, czy karkówki z grila,TO BYŁY KIEDYŚ ZWIERZĘTA wszystko jest dla ludzi.
Jakiś debil wymyślił kule... i co teraz zrobicie?? wykupicie wszystkie, spalicie fabryki, i pozabijacie tych co już mają kule z karasiem... Mówiąc, ze to byli sadyści i że niektórych krajach jest to zabronione i u nas też powinno... Szczerze, Nawet jak by było zabronione, to CI wszyscy ludzie mają to gdzieś... Nie znacie przysłowia, ze prowo jest po to by je łamać...

Jeżeli jest jakieś wegetarianin, który nigdy nie skrzywdził zwierzaka to niech się wypowie
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 11:50:58 wysłane przez stronchold » Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #23 : Maj 24, 2009, 11:55:15 »

gnębicie mnie za rybkę, która żyje i ma się dobrze....

To teram powiem wam coś...

 MUCHA też żyje, to jest żywe stworzenie... Jeśli jakąś zabiliście to jesteście sadystami... a wiem na 100 % było ich więcej... komary i inne owady... Co wy kurcze robicie... PRZECIEŻ TO ŻYJE!!!!!

A ryby też nigdy nie jedliście w smażalni, teraz sobie wyobraźcie ....ci ludzie co je łowią, ...ci co je patroszą i ...ci co je smażą... co powiecie o nich jeśli JA jestem sadystą.... Czy innych dań... np. sosy z kraba( przecież to takie piękne zwierze), kotletu schabowego, czy karkówki z grila,TO BYŁY KIEDYŚ ZWIERZĘTA wszystko jest dla ludzi.
Jakiś debil wymyślił kule... i co teraz zrobicie?? wykupicie wszystkie, spalicie fabryki, i pozabijacie tych co już mają kule z karasiem... Mówiąc, ze to byli sadyści i że niektórych krajach jest to zabronione i u nas też powinno... Szczerze, Nawet jak by było zabronione, to CI wszyscy ludzie mają to gdzieś... Nie znacie przysłowia, ze prowo jest po to by je łamać... Skupcie sie na czymś innym a nie na prywatnych hodowcach...

Jeżeli jest jakieś wegetarianin, który nigdy nie skrzywdził zwierzaka to niech się wypowie, udowodni mi, ze jest tak a nie inaczej... to wtedy zlikwiduje kule...

SKĄD DO CHOLERY WIESZ ŻE MA SIĘ DOBRZE??? powiedziała ci to? gadasz ze zwierzętami? mucha to insekt,nie porównuj jej do ryby która jest dosyć inteligentnym stworzeniem a nie tak jak mucha pożyje 2 tygodnie złoży jaja i umiera.Wiadomo że są ludzie którzy będą kupowali kule ale my
to im odradzamy i przez to spada liczba ludzi którzy męczą bezbronne ryby w kuli.To że ludzie jedzą mięso to już nie nasza wina , takie jest prawo natury ale zabić Rybę w ułamku sekundy a męczyć ją przez 3 lata to różnica poza tym niech każdy patrzy na siebie to że ludzie znęcają się nad zwierzętami,wycinają lasy deszczowe i niszczą środowisko nie znaczy że my mamy tak robić a więc pomyśl nad tym.
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #24 : Maj 24, 2009, 11:58:51 »

Tak się składa że ja jestem wegetarianką. Nie od urodzenia niestety, ale od wielu lat.
I w całym Twoim uporze przy trzymaniu rybki-zwłaszcza tej rybki w kuli najgorsze jest chyba to, że napisałeś "kocham zwierzęta"- natomiast to co robisz pokazuje coś odwrotnego. Gdybyś tą welonkę zabił (i najlepiej zjadł-by się nie zmarnowała) to było by to mniej okrutne niż trzymanie jej w tych warunkach.
Samo trzymanie rybek i innych zwierząt w niewoli  jest dyskusyjne, ale dlaczego dodatkowo tą welonkę skazałeś na brak towarzystwa, i brak jakiejkolwiek swobody? Wiesz..dla większośći ludzi o sprawy priorytetowe, bez których wariują..każdy szuka towarzystwa i potrzebuje dużo swobody i bodźców zewnętrznych by być szczęśliwszym. Jestem prawie pewna że rybki również tego potrzebują.
Więc ja Cię proszę- skoro już masz większe akwarium, to zmień życie tej rybce- dlaczego nie?

ps. dwight 18 -argumentu że mucha to inne stworzenie niż rybka i dlatego można ją zabić nie używaj lepiej. To że owady mniej poznałeś niż rybki nie znaczy wcale że ich życie jest mniej warte. Zabijamy je i będziemy za to odpowiadać jak i za rybki i za inne zwierzaki.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 12:01:51 wysłane przez lwica79 » Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #25 : Maj 24, 2009, 12:03:48 »

Cytuj
Więc ja Cię proszę- skoro już masz większe akwarium, to zmień życie tej rybce- dlaczego nie?

może dlatego że teraz przez tą rybe inne ryby z 112l się będą męczyły bo ciągle będą podtruwane odchodami od złotej rybki która jest strasznym brudasem , chce mieć tego welona niech mu kupi oddzielne 100l albo niech go odda do sklepu.


Cytuj
ps. dwight 18 -argumentu że mucha to inne stworzenie niż rybka i dlatego można ją zabić nie używaj lepiej. To że owady mniej poznałeś niż rybki nie znaczy wcale że ich życie jest mniej warte. Zabijamy je i będziemy za to odpowiadać jak i za rybki i za inne zwierzaki.

owady trzeba zabijać przez człowieka ponieważ to przez niego ich liczba nie kontrolowanie wzrosła , wszystkie stajnie itp. to siedlisko dla much i innych insektów. Mucha to stworzenie które leży najniżej w łańcuchu pokarmowym , przenosi groźne choroby i jest strasznie uciążliwa, dlatego nie ma co jej porównywać do welona czy innej ryby.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 12:07:07 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #26 : Maj 24, 2009, 12:06:42 »

podtruwane? przez jedną welonkę? wystarczy przecież dobra filtracja.
Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #27 : Maj 24, 2009, 12:09:44 »

podtruwane? przez jedną welonkę? wystarczy przecież dobra filtracja.


dobra filtracja której stronchold nie posiada , welon to ryba zimnolubna i dlatego nie będzie jej zbyt przyjemnie w temperaturze 28 C
jaka jest potrzebna rybom takim jak skalar.
Zapisane
Lukasz_HTD
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #28 : Maj 24, 2009, 12:15:56 »

najgorszy jest typ człowieka, który uważa, że wszystko juz wie i na wszystkim zna sie najlepiej  Wściekły
Zapisane
stronchold
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #29 : Maj 24, 2009, 12:17:59 »

Dobra... przekonaliście mnie... Proszę... właściwie macie racje... a jak mi walnie, bo zobaczy taką przestrzeń...Huh

I co moge zrobić z kulką... troche mi szkoda wyrzucać... 60 zł za nia dałem więc nie mało Smiley



Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: