Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Odbłyśnik asymetryczny - fakty  (Przeczytany 84748 razy)
slawek39
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #45 : Lipiec 30, 2009, 14:45:42 »

Witam.Jestem tu nowy i mam pytanie chce kupić odbłyśniki firmy JBL  na świetlówkę 30w ,czy to rzeczywiście coś to da.Poradzono mi żebym zamontował świetlówki FLORA GLO i POWER GLO(akwarium 240L  tylko dwie świetlówki)Pozdrawiam   papa
Zapisane
waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #46 : Sierpień 02, 2009, 19:46:29 »

To naprawdę coś da:)
Zapisane
jacek1234
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #47 : Luty 19, 2010, 15:59:43 »

Posiadam kawałek blachy polerowanej aluminiowej. doskonała na odbłyśnik - (ma nieregularną powierzchnie przez co rozprasza światło).

Kupiłem cały arkusz ale chętnie się podzielę z innymi, gdyby ktoś był zainteresowany to proszę pisać. Mogę przyciąć na zadany wymiar (nożycami do blachy).

http://allegro.pl/show_item.php?item=930611840
Zapisane
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #48 : Maj 30, 2010, 09:16:17 »

Akwarium 135l. Mam zamiar założyć 2x 30W i 1x15W + odbłyśniki. Czy to jest dobry pomysł? Czy jak już mam odbłyśniki to może nie dawać tej 15W bo odbłyśniki to nadrobią? Prosze o szybką odpowiedz.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #49 : Maj 30, 2010, 10:35:15 »

Kwestia tego jakie masz rośliny, oraz jakie warunki stwarzasz roślinom Wink
Zapisane

paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #50 : Maj 30, 2010, 11:22:38 »

Jeszcze nie mam roślin:) ale jednak się zdecyduje na 2x30W i 15W + odbłyśniki.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #51 : Maj 31, 2010, 08:00:22 »

W 1 akwa mam odbłyśniki z polerowanego aluminium. W 3 innych zbiornikach pokrywy wyklejone dobrej jakości folią aluminiową /spożywczą - Jan niezbędny/. Jan daje duuużo więcej światła, rolka 50 metrów kosztuje 6 zł. Bez komentarza.  I jeszcze odbłyśniki strasznie zachodzą kamieniem, folia jest dalej od wody i mniej się chlapie.
Zapisane
zzzt
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #52 : Grudzień 27, 2010, 16:35:22 »

miałem folię spożywczą i "specjalną"  z allegro...
teraz mam odbłyśniki z alu i wydaje mi się, że jest lepiej Smiley
czyszczenie nie jest kłopotliwe a nic się nie odkleja/odłazi
Zapisane
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #53 : Styczeń 20, 2011, 17:21:43 »

Tak Was czytam i nasuwa się pytanie czy oby wymienione wcześniej odbłyśniki typu "folia aluminiowa Jan niezbędny", "lustrzana folia samoprzylepna", czy polerowana blacha aluminiowa nie śniedzieją, zielenieją zachodzą kamieniem, jeśli tak to w jakim stopniu ?

U mnie standardowa folia aluminiowa przyklejona na tasmę dwustronną po dwóch miesiącach zrobiła sie czarna...  teraz gdy gdzieś przed oczyma przewinęła mi się samoprzylepna folia odblaskowa zastanawiam sie nad jej użyciem, ponieważ nie mam zamiaru drugi raz skrobać całej pokrywy...

Posiadam zbiornik 120l ze  standardową pokrywą AkwaRynkar 80*40 2x18W i zastanawiam sie jak zwiększyć ilość światła docierającego do roślinek, mankamentem tej pokrywy że świetlówki są dziwnie umieszczone, jedna znajduje sie centralnie na środku, a druga 7cm od tylnej krawędzi, a do tego pomiędzy nimi  znajdują sie stateczniki które utrudniają światłu docieranie z tylnej świetlówki do przedniej/środkowej części zbiornika. Macie jakieś pomysły jakie świetlówki użyć i jak niewielkim kosztem przebudować pokrywę ? Obecnie mam wypalone Aqua-Glo i standardową świetlówkę 6500k.

P.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 17:23:40 wysłane przez Archon » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #54 : Styczeń 20, 2011, 17:36:03 »

folia ci z czarniała czy rozwineła się tam czarna pleśń?? mam juz ponad rok folie w pokrywie i nic nie czarnieje  Huh
Zapisane
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #55 : Styczeń 20, 2011, 21:32:34 »

folia ci z czarniała czy rozwineła się tam czarna pleśń?? mam juz ponad rok folie w pokrywie i nic nie czarnieje  Huh

Tak zrobiła się czarna matowa i jakaś jakby cieńsza, miała plamy takie jakie pojawiają się na starych lustrach.
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #56 : Styczeń 20, 2011, 21:50:37 »

to może miałeś jakąś najcieńszą...

jeśli chodzi o matowienie to odbłyśnik tak samo matowieje jak folia, ale nie widzę by mi coś zzieleniało czy z czarniało
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: