Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Odbłyśnik asymetryczny - fakty  (Przeczytany 84144 razy)
DARIUSZ
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #30 : Kwiecień 05, 2009, 16:07:56 »

rowniez jestem zdania ze albo odblysniki albo folia, chyba ze zalezy ci na folii a  nie masz do czego jej przykleic
Zapisane
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #31 : Maj 06, 2009, 10:10:42 »

Tytios jak Ty mierzyłeś ta jarzeniówki? Sorry ale dla mnie coś tu śmierdzi!

Od niedawna mam światłomierz cyfrowy, bardzo fajny sprzęt, też dokonałem pomiaru świetlówek.
Wyniki plasowały się na poziomie 1750-1850 wahania są ze względu na migotanie no cały czas światłomierz się wahał w tych granicach, załóżmy że nasze wyniki są zbliżone Twoje świetlówki nieco mocniejsze... Ale ja mierzyłem dotykając świetlówki sondą! A nie wiem czy wiesz że powinno się to mierzyć z odległości 1metra!
i niemożliwe abyś uzyskał 1700lux z odległości 1 m!
Moim zdaniem albo kolega coś się pomylił w obliczeniach albo zaszedł jakiś błąd pomiaru o którym kolega nie wspomniał, na temat odbłyśników sam się nie wypowiem bo tak owe mam zrobione i nie będę ich zrywał żeby zobaczyć jak jest bez nich.. Smiley
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #32 : Maj 09, 2009, 02:41:27 »

aq masz takie same jak on jarzeniówki, pracujące na takim samym stateczniku?
jak masz wmontowane na stałe odbłysniki to nic,
pod świetlówkę a przed odbłysnik wsadz czarny brystol, bedzie wynik bez odbłysnika a później zamiast brystola pazłotko bo mnie ciekawi czy tyle samo światła odbija co odbłysniki
ok ? Wink
Zapisane
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #33 : Maj 09, 2009, 21:21:45 »

Więc jak obiecałem tak zrobiłem, jest nawet drobna fotorelacja.
procedura testowa wyglądała jak na zdjęciach poniżej

sprawdzaliśmy z odległości 106cm czyli 6 cm więcej niż przewiduje ustawa

z odbłyśnikami wynik był 516-530 luxów


odbłyśniki zakryłem profesjonalnym materiałem, zwanym inaczej skarpetkami czarnymi oraz granatowym papierem - nic ciemniejszego w domu nie miałem


z zakrytymi odbłyśnikami wyglądało to tak:


o dziwo światłomierz wskazał 313-330 luxów


morał: odbłyśniki odbijają około 1/3 światła ze świetlówek.
Zapisane
waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #34 : Maj 10, 2009, 09:43:54 »

1/3 to dobry wynik!
Zapisane
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #35 : Maj 10, 2009, 10:45:09 »

Nawet więcej niż 1/3... przyznam że byłem zaskoczony, tym bardziej że moje odbłyśniki wcale nie są zrobione nazbyt dobrze, są wykonane z taśmy aluminiowej, takiej jakiej używa się do klimatyzacji bądź innych ciepłowniczych spraw. Tak więc Panowie i Panie róbcie odbłyśniki to najtańszy sposób na zwiększenie ilości światła w akwa
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #36 : Maj 10, 2009, 10:55:32 »

Pietro54. Dlaczego malujesz paznokcie ? Grin
Zapisane
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #37 : Maj 10, 2009, 11:57:41 »

E od czasu do czasu lubię poczuć się wolny:)

Jak napisałem, "sprawdzaliśmy" ja i moja luba:)

Swoją drogą proponuję, właściwie nawet apeluje do moderatora by uprzątnął temat, zebrał suche i rzetelne fakty z tego wątku i umieścił to w jakiejś zgrabnej formie.
Jeżeli będą jeszcze jakieś wątpliwości chętnie coś zmierzę, puki mam ten światłomierz.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 12:02:58 wysłane przez Pietro54 » Zapisane
waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #38 : Maj 11, 2009, 19:25:13 »

W drodze do mnie jest taśma samoprzylepna lustrzana do wyklejenia pokrywy:) Twoje badanie motywuje mnie do dalszego rozwoju w tym kierunku - dołożenia odbłyśników z prawdziwego zdarzenia:)
Zapisane
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #39 : Maj 11, 2009, 20:08:49 »

spoko, ja poszedłem też tym tropem dalej i obkleiłem swój plafon w pokoju i.. ponad 25% światła więcej... Smiley
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #40 : Maj 11, 2009, 20:12:14 »

W końcu po coś te sztukaterie i złocenia kiedyś były! Ramy złocone, sufity itp. i wszędzie jaśniej.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 15:12:15 wysłane przez Muchomorek » Zapisane
bobek77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 99


« Odpowiedz #41 : Maj 14, 2009, 13:54:57 »

Hej

Ja z kolej jak kupiłem odbłyśniki asymetryczne to rzeczywiście było więcej światła, ale musiałem się mocno namęczyć by "utrzymać" je w akwarium bo rzeczywiście oświetlały ale pokój przed przednią szybą  Cheesy . Po kilku próbach ustawiłem je tak, że światła jest trochę mniej, ale za to raczej w akwarium.

Teoretycznie to chyba nie możliwe, ale odbłyśniki zmieniły mi chyba parametry światła w akwarium, bo części roślin światłolubnych które wcześniej rosły super (Cabomba) wyzdychała a część super się ożywiła (moczarka). Może ten wpływ jest jakiś pośredni przez parametr wody, bo nie oznaczam wszystkich możliwych parametrów ale stało się.

Pozdrawiam
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #42 : Maj 19, 2009, 13:12:44 »

Próbował ktoś kombinacji odbłyśniki + folia lustrzana?

Próbował Smiley Ale w moim przypadku najpierw pojawiła się folia - okleiłem CAŁE (!) wnętrze pokrywy dla profilu 80x35 i przy 2xT8 18W było sporo jaśniej. Ale w koncu zdecydowałem się wymienić na 3xT5 dodając także odbłyśniki.
Mnie również wydaje się że część światła odbita od tafli wody może z powrotem do niej wrócić jeśli pokrywa będzie oklejona aluminium a nie pozostawiona czarna. To tylko mój domysł, nie robiłem testów Wink
Tak czy siak polecam rolki folii alu - niedrogie, oklejanie wcale trudne nie jest. Wystarczą 2-3 godziny na dokładne wyklejenie całości.

Aha - asymetryczne odbłyśniki są fajne - mają jedną ściankę dłuższą, co pozwala ukierunkowac lepiej strumień światła choć nie wiem czy taka była tego idea.
Zapisane

Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #43 : Maj 23, 2009, 20:16:04 »

Z tymi odbłyśnikami też nie przedobrzajcie, bo folia odbija światło ale i ciepło!
z tym trzeba uważać, lub obkleić całość i porobić gdzieniegdzie małe otworki, choćby wiertełkiem fi 1-2
Zapisane
waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #44 : Czerwiec 13, 2009, 18:50:23 »

Agnus, dzięki wielkie za Twoje spostrzeżenia:)
Moja pokrywa została wyklejona i faktycznie zrobiło się jaśniej. Jak tylko fundusze pozwolą, przeprowadzę modernizację pokrywy ze standardowych 2x30W T8 do 2x39W T5 +1x24W T5 lub 1x39W T5 na przód... Mam też inne koncepcje, ale póki nie ma miedzi pupa siedzi ;/
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: