Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bambus - impregnacja  (Przeczytany 9423 razy)
Luana
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #15 : Grudzień 29, 2008, 21:30:26 »

Cytuj
Można zagotować choćby na chwilę (10 minut co najmniej), żeby się pozbyc bakterii z wierzchu.

toteż go gotowałam po pół godziny chyba z jedneji z drugiej strony (z braku tak wysokiego garnka)... i potem poszedł do wiadra by nasiąknął wodą i nie wystrzeliwał ze żwirku jak korek z butelki. tyle że cały zrobił się śliski w dotyku i zaczął nieco wonieć, więc wolałam go do akwarium nie wkładać
Zapisane
zamiel
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #16 : Styczeń 07, 2010, 19:42:29 »

temat widzę ze stary ale jak kogoś będzie interesować to taki bambus można zabezpieczyć żywicą epoksydową tylko jest jedno ale musi być ona z przeznaczeniem do kontaktu z żywnością ( musi być on bardzo staranie pokryty tą żywicą) żywicę taką możemy nie tylko wykorzystać do zabezpieczenia takiego bambusa ale także np innych materiałów które mogą ulec niszczącemu działaniu wody 
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #17 : Styczeń 07, 2010, 19:56:59 »

A czy ta żywica może zagrażać mieszkańcom naszych akwari? I czy nie wydziela żadnych trujących substancji?
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
zamiel
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #18 : Styczeń 07, 2010, 21:12:01 »

jeżeli na opakowaniu takiej żywicy pisze że może być stosowana w kontaktach z żywnością to nie będzie wydzielać toksyn. Takiej żywicy raczej nie kupisz w castoramie czy praktykerze lub obi w lerła nie sprawdzałem ( przynajmniej w moim mieście) żywicę taką kupiłem w sklepie z farbami  na zamówienie bo sklep jako takiej sprzedaży też nie prowadził. Generalnie ciężko mi było ja dostać może ktoś będzie miał lepsze doświadczenia JA mam zamiar wypróbować do celów akwarystycznych żywice ogólnie dostępną pewnie też okaże się dobra czytałem gdzieś na forum że do budowy tła wewnętrznego został wykorzystany cement niby naturalny ale posiada w sobie pełno chemii opóźniających wiązanie skoro to nie szkodzi rybą to tym bardziej taka żywica nie powinna  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 21:28:03 wysłane przez zamiel » Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: