Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « szymonw[25L] mchy [45L], [45L] tanga [225L] LT NOWY ZBIORNIK [260L] channy
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
  Drukuj  
Autor Wątek: szymonw[25L] mchy [45L], [45L] tanga [225L] LT NOWY ZBIORNIK [260L] channy  (Przeczytany 47590 razy)
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #90 : Maj 31, 2009, 20:10:05 »

No piękne te 260l i wydaje się jak by mialo 2m długości - efekt piorunujący.
Channy to moje marzenie i mam nadzieję je niedługo ziścić.
King w swoim akwarium z Channami ma jako podłoże piach a u Ciebie kompozycja jak pod roślinne zresztą chyba trochę chaszczy będzie kiedy wszystko się rozrośnie. Powiedz mi  (bo się zastanawiam) co będzie z roślinami kiedy rybcie podwoją rozmiary bo chyba trochę je zmielą kiedy zaczną żerować? Smiley
No i co z rybami kiedy już nie będą się mieścić  – patelnia?  Grin

Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #91 : Maj 31, 2009, 20:16:57 »

zwartki - a one dominują w baniaku - jak się zakorzenią to ich nic nie ruszy. a dla tych gatunków żmijogłowów ten baniak jest wystarczający
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #92 : Czerwiec 10, 2009, 09:04:53 »

noo ta 260 channy to pięknie zaprojektowana jest - gratujuje pomysłu - podoba mi się bardzo
szymonw: a powiedz czy te korzonki to one jakoś przymocowane czy tak sobie pływają a jeśli przymocowałeś pokaż na fotce jak możesz, chodzi mi o te cienkie takie ala wrzos...
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #93 : Czerwiec 19, 2009, 14:55:50 »

wszystkie korzenie są na przyssawkach. wstawiłem dzisiejszą fotkę gdyż powoli się zwartki odbijają no i widać taką przyssawkę przytrzymująca korzeń na tylnej szybie. z czasem zostanie przysłonięta roślinnością, a na razie jest jak jest.

baniak jest zabezpieczony siatką ogrodniczą przymocowaną do listw wzmacniających też na przyssawki i ta opcja na razie zdaje egzamin - ryby nie wyskakują. poprzednie rozwiązanie na bazie moskitiery nie pomogło i wszystkie cztery channy znalazły w niej słaby punkt i wyskoczyły w nocy. mea culpa dałem się przechytrzyć rybom pierwszy raz w życiu  Tongue

jeszcze jedna  fotka ryby na dokładkę


Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #94 : Czerwiec 19, 2009, 18:56:41 »

Baniak z channami bardzo fajny  tylko zdaje mi się że jak te zwartki zaczna rosnąć to strasznie się zrobi podobny do 225( również pięknego), rybki robią wrażenie Smiley . Czy zamierzasz channą imitować porę zimową?
PS:Mam jeszcze głupie pytanie Embarrassed ...:  Właściwym terminem jest ''żmijogłów'' czy ''wężogłów''? czy to nie robi różnicy ? a może jedne rodzaje chann są żmijogłowami a inne weżogłowami? Jak to jest z tymi nazwami? Smiley
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #95 : Czerwiec 19, 2009, 19:15:11 »

polskie nazwy obie są OK. raz tak raz siak.

zwartki tym razem starałem się tak dobierać by pierwszy plan utrzymać w miarę nisko no i z przewagą "nie soczyście zielonego". jeśli chodzi o klimat baniaka (nie aranżację jako taką) to miało być coś w stylu jak na fotce poniżej (jeśli chodzi o kolorystykę).



oczywiście potem mi coś odbiło i powtykałem tak kilka gatunków typu cyperus, krynia, justicia no i sagittaria, która za mną "ciągle łazi" , zobaczymy co się przyjmie, a co nie. ale nie będę łapami grzebał w tym zbiorniku bo im sie to nie podoba. dzisiaj dostałem pierwszy raz "po łapach" od największego osobnika. dziabnął mnie z nienacka w palec i prawie zawału dostałem Wink no chyba ze się zaprzyjaźnimy (jeśli można mówić o przyjaźni więźnia i klawisza)

pz porą zimową poczekam do początku 2010 i na dwa miesiące obniżę im temp do około 18C. baniak jest w biurze - siedzę tam sam to przykręcę kaloryfer, otworze okno i temp. w pomieszczeniu spadnie. grzałka pójdzie w odstawkę. i jakoś "przepękam" te dwa miesiące w rękawiczkach. a jak nie wyrobię to wezmę urlop i pojadę na narty Cheesy

jak się ich nie przezimuje to się podobno nie wytrą i mi zależy by je rozmnażać. no i ogólnie zimowanie im służy. zobaczymy
Zapisane

skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #96 : Sierpień 21, 2009, 19:05:55 »

Super te akwaria, bez wyjątku. Zazdroszczę, że nawet w pracy możesz oddawać się swojej pasji i to z takim powodzeniem.
Mam nadzieje, że mi kiedyś uda się stworzyć coś chociaż w połowie podobnego do tych zbiorniczków... Bo jak narazie poziomem nie dorównuje nawet Pana córce, której akwarium też pięknie się prezentuje, nawet mimo braku roślin...
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #97 : Wrzesień 21, 2009, 18:57:36 »

update fotki 225L (także w pierwszym poście)



w międzyczasie nastąpiła częściowa wymiana obsady.
obecnie:

trichogaster trichopserus: 2 + 8, (w tym t.t.sumatranus 1 + 4)
microrasbora erythromicron: 50 sztuk 
crossocheilus siamensis : 4

wszystkie brzanki oddane w "dobre ręce".
Zapisane

rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #98 : Wrzesień 21, 2009, 23:28:33 »

Wow. Bombowy baniak. Zatkało mnie więc chylę czoła.
Zapisane

Gregory85
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 172



« Odpowiedz #99 : Wrzesień 22, 2009, 06:45:03 »

Świetne akwa. Super komponuje się z tymi kwiatkami, które jakby płożą po baniaczku Smiley
Zapisane

Zmiana obsady
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #100 : Wrzesień 22, 2009, 18:57:57 »

kilka fotek z obecnej obsady:










Zapisane

djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #101 : Wrzesień 22, 2009, 20:07:22 »

razborki ładne choć mi osobiście podobają się te

http://www.google.pl./imgres?imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_cwbt2D65i9k/RfiO5YpaPbI/AAAAAAAAATc/0C-1lzwwVMA/s320/microrasbora_galaxy1.jpg&imgrefurl=http://www.aquatic-eden.com/2007/03/galaxy-rasbora-celestichthys.html&h=201&w=320&sz=17&tbnid=SNiJsqm4rRXExM:&tbnh=74&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dcelestichthys%2Bmargaritatus&hl=pl&usg=__veUUfG18tjoINR8fumg0gK4QvYs=&ei=Mh-5SoTJLZWK_Aad8MzoBQ&sa=X&oi=image_result&resnum=5&ct=image

mam nadzieje, że link będzie działał Smiley
wystrój akwa piękny jak dla mnie nie wspominając o samych roślinkach Smiley

25l też mi się podoba

na temat " olbrzymów się nie wypowiadam " bo się nie znam Smiley ale belki z oświetleniem musiały nieźle kosztować Smiley))
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #102 : Wrzesień 23, 2009, 19:43:43 »

mam pytanie odnoście tangi, napisałeś, że pojawiają się okrzemki i zielenice - czy są to jakieś plagi tych glonów?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #103 : Wrzesień 23, 2009, 21:06:25 »

zielenic w sumie jest co kot napłakał - trochę na muszlach. okrzemków trochę jest na kamlotach i szybach - musze co jakiś czas szyby przetrzeć. miałem plagę zielenic na całym podłożu ale już ustąpiły - zostało troche na szybach. powoli zaczynają rosnąć krasnale czyli to co pożądane
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #104 : Wrzesień 23, 2009, 21:42:52 »

Szymonie ile masz sztuk Microrasbora erythromicron ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
  Drukuj  
 
Skocz do: