Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « szymonw[25L] mchy [45L], [45L] tanga [225L] LT NOWY ZBIORNIK [260L] channy
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8
  Drukuj  
Autor Wątek: szymonw[25L] mchy [45L], [45L] tanga [225L] LT NOWY ZBIORNIK [260L] channy  (Przeczytany 46808 razy)
maskotus
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239


WWW
« Odpowiedz #75 : Styczeń 11, 2009, 01:34:23 »

Pikne te baniaki. Ja mam pytanie dotyczące muszlowców. Cały czas masz te 5 sztuk? Jeśli tak to ile tam jest samców?
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #76 : Styczeń 11, 2009, 21:31:45 »

są dwa samce i samica z dorosłej obsady, dwa podrostki - płeć nie do zidentyfikowania jeszcze i narybek.

do czasu narodzin jako to funkcjonowało. teraz samiec dominujący (ojciec) jak i samica (matka) wypychają namiętnie drugiego samca i podrostki w górnr partie toni wody.

więc albo redukcja obsady mnie czeka albo (prawdopodobniejsza wersja) podwojenie powierzchni dna. 
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #77 : Styczeń 18, 2009, 18:39:21 »

do obsady w 225L dokoptowała parka badisów badis badis. bardzo ciekawe pielęgniczki azjatyckie. te u mnie to prawdopodobnie podgatunek b.b. burmanicus pochodzący z Myanmaru (dawna Birma)



zachowania rozrodcze mają podobne do błędnikowców, z tym że ikra składana jest najczęsciej w grocie. potem narybkiem  opiekuje się samiec.



docelowo przemieszczę je do osobnego zbiornika, gdyż są z reguły dość płochliwe zwłaszcza w towarzystwie ryb żwawych takich jak moje brzanki. w sumie w tym baniaku sobie dość dobrze radzą ale chciałbym je rozmnozyć i odchować jak najwięcej potomstwa. kłopotu sprawia też trochędokarmianie ich. trzeba pogłówkować by tak im podać pokarm praktycznie "do pyska" by inne ryby im go nie sprzątneły sprzed nosa. karmię je tylko żywym pokarmem, w płatkach nie gustują. biorą do pyska i wypluwają.
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #78 : Luty 14, 2009, 02:19:03 »

update fotki z 28 stycznia w pierwszym poście.

i uzupełnienie obsady o parkę trichopsis vittatus. jak zrobię im sesję to wkleję.

baniak w tym stadium to jest w sumie prawie to co chciałem osiągnąć od samego początku. chciałem miec baniak na samych zwartkach i mam. zostało troche nadwódki w centrum, mikrosoria, resztki ceratopteris po lewej (jeszcze jej nie widać ale idzie w górę po karczowaniu.)

no i lotos nieazjatycki ale on mi pomaga zatrzymywać ile się da dwutlenku wegla w wodzie i dodaje troche kolorytu... no i na pierwszym planie sagitaria, której nigdy nie kupowałem ani nie sadzilem. nie mam pojecia skąd sie przyplątała. to dla mnie zagadka.

od początku filozofia była taka, że ma wszystko rosnąć jak chce, bez linijki i nożyczek, co się przyjmie to się przyjmie a co nie to trudno. żadnych nawozów itp. trochę poprzycinałem co prawda ale nie na zasadzie "tu listek tam listek" bo za bardzo wyrósł lub obumiera. na samych zwartkach od początku byłoby pewnie cięzko to utrzymać w ryzach przy tak żyznym podłożu.

teraz to już co innego. pewnie jeszcze coś tam przytnę, ale ogólnie jestem zadowolony. zawsze miał być to baniak bardziej biotopowy niż widowiskowy. saggitaria popsuła mi szyki ale mi się spodobała bo c.parva niestety nie wydoliła i upragnionego dywanu nie ma.

teraz skupiam się na rybach, dokupuje rarytasy i pod tym kątem bedą ewentualne zmiany zachodziły.

chciałbym utrzymać tę aranżację do momentu aż cylk życia tego baniaka sam się zamknie. mam nadzieje że mi starczy cierpliwości.

a żeby mnie do zmian nie kusiło stawiam kolejny baniak 300L. i pewno znowu azja będzie. jest jeszcze mnóstwo gatunków azjatyckich których ręka moja nie karmiła.


i troche komentarza odnośnie obsady
generalnie brzankom przydałoby sie trochę "świerzej krwi" bo odkąd hierarchia w stadzie została ustalona zrobiło się jak na nie dość "spokojnie" w baniaku. one są żwawe cały czas, wszędobylskie i tak dalej tylko walki pomiędzy samcami trochę przyhamowały. mam dominatora, którego rozpoznaję w mig, reszta samców tez zna swoje miejsce w stadzie. gdybym wpuścil kilka nowych samców o podobnej wielkosci to pewno znowu zaczęłoby się ganianie, podszczypywanie itd. ustalanie hierarchii kosztowalo zycie jednego samca "mszystego". mial totalnie poobgryzane pletwy i padł na pleśniawkę. taki "chłopak do bicia" to był.
 
z drugiej jednak strony widzę, że pomimo faktu, iż nie przejawiają przy tej ilosci zainteresowania innymi gatunkami sama ich żywotność i rozmiar troche przeszkadzają badisom i skrzeczykom bo śmigają "gdzie wlezie". a że zależy mi na rozmnożeniu skrzeczyków stanąlem troche "na rozstaju dróg"

Zapisane

Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #79 : Luty 14, 2009, 02:25:29 »

z tymi dużymi zdjęciami pierwszego akwa u mnie coś nie styka. Wchodzę tylko na strone główną imageShack'a
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #80 : Maj 20, 2009, 23:19:03 »

mały update 225L z fotką z 18.05 po "przycince" w pierwszym poście. pod topór poszły obie c.krauterii po lewej, resztki h.difformis po prawej, h.augustifolia w środku z tyłu i trochę mchu w centrum na pierwszym planie.

kupiłem ostatnio dwa duże - kilkunastocentymetrowe samce gurami dwuplamego i miały trochę mało miejsca do pływania tagi gąszcz się zrobił.

fotka mi wyszła fatalnie tym razem. ale co tam.

no i nowy baniak: 260L



zalany 08.05.2009 w biurze tym razem (w domu już nie ma miejsca). pełny opis w pierwszym poście

w końcu udało mi się zrealizować długo oczekiwany zakup żmijogłowów. ponieważ baniak do największych nie należy (pomimo faktu że ma dość dużą powierzchnię dna w stosunku do litrażu) zamieszkiwać go będą mniejsze gatunki żmijogłowów.
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #81 : Maj 28, 2009, 21:58:00 »

Zmijogłowcowe akwarium jest swietne, narazie młode ale i tak wróze baniakowi swietlana przyszłosc Smiley Zwłaszcza jak to wszystko zarosnie, nie wiem czemu, ale dorzuciłbym pływających roslin dla jeszcze bardziej mrocznego klimatu Smiley

Zmijogłowy są rzadkie, wiec fajnie ze postanowiles akwarium dla nich załozyc Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #82 : Maj 28, 2009, 22:06:31 »

Bardzo mi się podoba nowy baniak, korzeń jest obłędny...
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #83 : Maj 29, 2009, 19:46:41 »

channy do baniaka trafiły dzisiaj czyli "pierwsze koty za płoty". w końcu mam parkę channa bleheri i parkę (?) channa sp. "blue assam".

generalnie trochę było "przebojów" odkąd wczoraj je przytachałem z pociągu ale o tym następnym razem. a teraz obiecane fotki.

gdy pstrykałem fotki w toni i na szybach było mnóstwo pyłu z florana gdyż pierwsze co zrobiły "blue" to podkopały korzeń by się pod nim zmieścić, ale już sobie z tym filtr poradził.

kilka fotek


























« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 19:50:19 wysłane przez szymonw » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #84 : Maj 29, 2009, 19:58:59 »

brawo za nowy baniak, channy przepiękne, korzenie nadają niesamowitego uroku. Tylko pozazdrościć, ciekawe jak to będzie dalej... Good !
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #85 : Maj 29, 2009, 20:39:29 »

a mszyste tam na pokarm?  Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #86 : Maj 29, 2009, 21:02:05 »

mszyste przy tej wielkości chann IMO dadzą radę do poniedziałku. wtedy je odłowię i przeniosę do 225l. a reszta czyli gupiki i molki ...... wpuszczając je jako startery liczyłem się z możliwością, że ich nie odłowię na czas.   
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #87 : Maj 30, 2009, 13:53:38 »

Piekny baniak, jak przymocowales korzenie te cienkie od gory ?
Zapisane

Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #88 : Maj 30, 2009, 14:04:27 »

Ciekawe ryby, mam trochę skojarzeń z Proporczykowcami choć oczywiście te są dłuższe i to zapewne zupełnie inne ryby - nie mam danych o nich, poczytam Smiley Akwarium oczywiście robi świetne wrażenie... Też ciekawi mnie sposób mocowania mniejszych korzeni.
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #89 : Maj 31, 2009, 19:50:56 »

korzenie na razie na gumkach i różnego rodzaju odważnikach. docelowo będą do ssawek na silikonie, a ssawki do szyb.
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8
  Drukuj  
 
Skocz do: